Skocz do zawartości

Mity i Legendy : "Roswell"


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne, już trzecie podejście i tym razem jestem zdeterminowany dostać w końcu nominacje, dlatego możecie po tym co zrobiłem jeździć do woli, dodatkowo jako, że jest to bitwa postanowiłem sie paru nowych rzeczy nauczyć, a nie tylko wałkować to co umie, dlatego jest to mój pierwszy pełny charakter (z modelowanie, teksturowaniem, jakiś shader też będzie trzeba wymyślić) i pierwsze poważne (po testach) podejście do zbrusha.

 

Co do samego tematu, to chyba nie musze dużo pisać, głównymi bohaterami będzie prawdopodobnie dwóch kosmitów, jeszcze nie mam sprecyzowanej kompozycji, kilka pomysłów kręci mi się po głowie (kto mam moje gg, to mógł już zobaczyć pierwszy (bardzo wstępny) z nich), na razie przedstawie wam głównego bohatera, czyli mojego kosmite:

 

Siatka z 3ds max:

model1zb9.th.jpg

Model MS 3ds max:

model2vw8.th.jpg

Model z Zbrusha:

modelzbbe2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Master -> no alien jest, tylko w budżetowej wersji :P

Jonasz -> całe szczeście nie mamy odpowiednika w realu i mam dużą dowolność, więc mój alien jest raczej cherlawy i pomarszczony (w końcu jego głównym atutem jest mózg), poczekaj aż dodam bump mape z "uczuciem grudkowatego obsrania całości"

 

A Leru śpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac anatomia jest nieciekawa, bo ciezko tu rozmawiac o poprawnosci, brak mu tego czego, a fakt ze jest to twoj pierwszy model postaci to moze Ci byc bardzo ciezko cos wymodzic, pozdrawiam i zycze powodzenia do odwaznych swiat nalezy: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaker Twój model szaraka ma się nijak do tego jak wyobrażają go sobie, opisują, napotykają w snach i widzą razem z Chupacabrą w lasach ludzie z całego świata. Gdyby ów trudne do zrozumienia istoty wyglądały tak, jak Ty to wykonałeś - nikt by się ich nie bał i nie mogły by dzieci straszyć.

 

Zamiast modelować jakichś karłów z wyłupiastymi oczami i plecami na klacie - proponuje przeanalizować materiał na temat "małych-szarych" (nawet jeżeli jest w 100% mistyfikacją - został stworzony tak aby odwzorować to co ludzie

*relacjonują* jako prawdziwe sytuacje z ich życia.)

 

A tutaj słynne przesłuchanie szaraka :

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=2812084192530401757&q=alien

 

Na zdjęciu :

 

http://www.daro.it.pl/img/ufo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok, rozumie, model jest do d..y :) popracuje nad nim, wzorowałem sie na tym : http://home.earthlink.net/~alienadvice/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/gray_aliens-aasite.jpg (choć może po twarzy tego nie widać) tylko mam to w troche wyższej rozdziałce, której nie umie teraz znaleźć, dlatego taka a nie inna klata (albo plecy) :P

 

pozdro for all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieć może coś w tym stylu :

alienwip1jq7.th.jpg

 

a fakt ze jest to twoj pierwszy model postaci to moze Ci byc bardzo ciezko cos wymodzic

Tu bym polemizował, bo uważam, że jeżeli ma się już jako taką swobodę poruszania w zbrushu, to końcowy efekt zależy od samozaparcia, czasu, tego co chcemy uzyskać, jakości referencji, pomysłu (tu zawsze mam ciężko :P ) itp. pierdół składających się na końcowy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, nie żebym się czepiał, ale chyba Obcy - nie za bardzo pokrywa się z tematem bitwy, przynajmniej ja nie znam żadnego mitu ani legendy o obcych ;) . . . ale w sumie ja się na historiach nie znam ;]. . .

 

Pozdrawiam

i Powodzenia Życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic - dzieki

MCMiriam ->

A myth, in popular use, is something that is widely believed but false. This usage, which is often pejorative, arose from labeling the religious stories and beliefs of other cultures as being incorrect, but it has spread to cover non-religious beliefs as well. Because of this usage, many people take offense when the religious narratives they believe to be true are called myths (see Religion and mythology for more information). This usage is frequently confused with fiction, legend, fairy tale, folklore, fable, and urban legend, each of which has a distinct meaning in academia.

Żródło : wikipedia

i żaden z modów sie jeszcze nie odezwał, więc chyba jest ok :)

zresztą mogę zmienić temat z obcy na roswell, a to już wręcz legenda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to w tym kontekście to w sumie masz rację ;), ale idąc dalej można mówić o micie polskiej demokracji lub polskiej piłki nożnej itd,.. w sumie podpiąć można by wszystko w zasadzie w co ludzie wierzą, i często powtarzają. Ponoć nawet kłamstwo mówione kilka razy staje się prawdą, ale to już inna bajka ;] . . .

 

Już się nie czepiam, :]

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMiriam - no jak nie mogłem sie zdecydować na układ sceny, to po twoim poście podjąłem decyzje : i zmienie nazwe na Roswell, na pierwszym planie będzie siedział mnie wiecej tak jak teraz mój ufolud, oparty o tą skałe, jakieś tam poparzenia, osmolenia na skórze, a w tle bedzie kawałek jego rozbitego statku, jakiś dym... O ile uda mi sie dokończyć, bo w takim tempie to może na Boże Narodzenie będe gotowy, ale ostatnio troche innych rzeczy było trzeba zrobić...

 

alienwip3qm9.th.jpg

 

Sorry za tego sunna, ale w końcu miałem okazje sie nim pobawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> a ja myślałem, że to kara, za nieskończenie prac w poprzednich dwóch bitwach :)

 

Co do prawej strony, to widać troche również na wcześniejszych renderze, będą dwa czarne, rządowe helikoptery, na dole, żeby nie zostawiać go pustego kiemienie, roślinki, może jakieś zwłoki na piachu w oddali.

 

scenewip3em7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa poprzednie razy nie skończyłem, i tym razem nie skończe, ale po kolei, dlaczego: ostatnimi dniami sypnął mi się system, więc zrobiłem sobie formata i chciałem nowy system postawić, mam dysk 200GB, który podczas instalacji nie widziany cały (adresowanie Big LBA), więc XP'ek zaczął wywalać indeksy do tamtych plików, czy coś w tym stylu, a po zainstalowaniu SP2 znowu odzyskiwał oddzielone części plików, z tym psikusem, że podczas tej żonglerki pouszkadzał mi pliki będące w tamtej (powyżej 137BG) części, w tym pare instalek, tutoriali i teksturke do aliena i ostatnią wersje pliku z sceną (poprzednia działająca, na etapie dużo wcześniejszym, widać post wyżej), oczywiście w ruch poszedł soft do odzyskiwania, File Scavenger poodzywskiwał mnóstwo plików, ale niektóre szlag trafił kompletnie, w tym ww. plik z sceną i teksturke. Nie cierpie dwa razy robić tego samego, dlatego ja za tą edycję bitwy podziękuję w tym momencie. Sorry :(

 

Dzięki ci Bill, za ******** system... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności