Skocz do zawartości

problem z mapami


dyonizoss

Rekomendowane odpowiedzi

hejka. mam taki mały problem. robie w maxwell materiał (płomień) mam zrobina do niego mapke ( kolorowy płomień) zamieniam ja na .mxi i daje jako emiter, później w podstawowej warstwie maxwellowego materiału stosuje jako basic weight mape to samo ale czarnobiałe (dla efektu opacity) Moj problem polega na tym, ze mapka w tym kanale jest pomniejszona razy 3 i 3 razy jest obok siebie (wiem, ze pokomplikowałem ) :) To samo czasem zdaza mi sie jak robie mape bump do materiału

Czy wie ktoś w czym problem??

Z góry dzieki za podp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

cholera, ciagle mam problem z tymi mapami :/ chyba juz wszystkie mozliwosci wykozystałem i nic :( Okazało sie, ze nie tylko w tym przypadku nie chce wyswietlać bitmaby. NIe wyswietla nawet jak robie podstawowy materiał w maxwell edytorze (BSDF + mapka) i wrzucam to na plan'a . Puszczam render i jest szary ten plane (UVW jest nałozone itp) Aha, zauwazyłem również, ze jak przerwe render, to materiałowi w materiałach "znika" nazwa ( nie wiem czy ma to jakis zwiazek)

Wie ktos o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku miałem na 0, w innym przypadku zmieniłem na 1 , to samo :/ (co ten parametr oznacza tak apropos??) Ciagle jednak mi nie daje spooju to, ze nazwa tego materiału znika z palety max'owych materiałow pozostawiając puste miejsce za kazdym razem jak przerywam render ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności