Skocz do zawartości

No to jade po calosci jaki program do compositingu:D


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze jak ktos widzi watek w stylu jaki program do 3D to juz jakby gdzies to widzial;)

Interesuje mnie opinia ludzi ktorzy siedza w After Effects, Fusion lub Combustion, ktory a tych programow wybrac, ktory jest najlepszy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm każdy będzie pisał co innego ;)

 

ja siedziałem jakiś czas w AE i nie przypadł mi ten program do gustu, interface kompletnie mi nie odpowiadał, często się zwieszał, wszystko na kupie, syf taki jak cholera;) w ogóle nie trawie go ;)

 

przesiadłem się na FUSIONA i byłem w szoku, dość prosty w obsłudze, interface czyściutki;) wszystko płynniutko chodzi, fantastyczne pluginy, super cząsteczki, ani razu mi się nie zawiesił, naprawde bardzo go polecam!!!

W ogóle nie załuję, że nie wybrałem innej aplikacji po AE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę podpisać pod tym co napisał Jacob B.

 

Pracuję na Fusionie i naprawdę jestem z niego bardzo zadowolony. Z AE kontakt miałem krótki więc porównać nie bardzo mogę, ale kolega który przesiedział przy nim dłuższy okres czasu z przesiadki na Fusiona jest zadowolony podobnie jak Jacob B.

 

Ale wiadomo że każdemu podoba się co innego :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel jest taki aby pokazać innym użytkownikom jak robi się określoną rzecz, animację w tych programach. Ja pracuję na After Effects i np. chciałbym dowiedzieć się jak robi się chmury czy coś innego w Combustion lub Fusion

bo chcę np. zająć się którymś z nich. Ktoś inny może zacznie przygodę w innym programie bo będzie mniał chociaż minimale rozeznanie jak to działa.

Moja propozycja jest taka:

1. Dajemy jakiś temat (materiały takie, aby każdy zrobił sobie to u siebie)

np. kompozycja 720*576 PAL, na środku kwadrat 150*150px o kolorze R15 G24 B65 itp.

2. Podejmujemy wspólną decyzję, który temat wybrać

3. Wykonujemy i podajemy na tym forum linki do tutoriali.

4. Możemy też umieścić linki do pobrania plików z przykładowym projektem.

Nie chodzi o to, kto najlepiej bo każdy pracuje inaczej, ale może dzięki temu, każdy z nas dowie się czegoś nowego. Tematy mogą być dowolne np. tak, aby można to wykonać w ciągu 2 godzin. Propozycje animacji mogą być banalne oby coś pokazywały. Mam nadzieję, że każdemu się to spodoba. I właśnie niech opisują tematy nawet osoby, które nie znają tych programów, a chcieliby je poznać. W żadnej książce przecież tego nie ma.

 

P.S. Temat można by fajnie rozwinąć, ale to po tym jak skończymy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypali to na pewno zmienimy temat wątku i przykleimy go na stałę, bo faktycznie zapowiada się smakowicie i intersująco :) Fajnie by było aby pomysły na działanie w poszególnych programach obejmowały kilka podstawowych zagadnien takich jak kluczoranie, korekcja barw, itp. Niby każdy soft do compo to ma ale każdy troszkę inne :) A w takim zestawieniu mogło by to owocować ciekawymi wnioskami i zapewne burzliwą dyskusją :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się powtarzał, ale co tam: wszystko zależy od materiału źródłowego. Przyjmijmy, że mamy np. filmik DV z postacią idącą po chodniku, koło ściany jakiejś kamienicy. Zadania: usunąć szpecące ścianę bazgroły (z tym że postać przecina drogę między bazgrołami, a kamerą), opcjonalnie podrasować sam budynek, aby miał bardziej klimatyczny wygląd, nadać materiałowi filmowy styl. I tutaj już mamy tracking, roto, painting i color correction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khe, khe, wtrace trzy grosze, bo jak to dziad, nie cierpie mlodziezowych tekstow o wyzszosci jednego softu nad drugim. AE i Fusion ( lub oparty na podobnej filozofii Shake ) to softy do roznych zadan i trudne do jednoznacznego porownania - a juz pisanie ze Fusion bije na glowe AE to tylko dowod, ze sie tego AE kompletnie nie zna. I Fusion i AE to potezne narzedzia - trzeba tylko wiedziec gdzie klikac. Takkk.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie sie zgadzam z tym co napisal Dziadek Stal ;-) kazdy soft potrafi byc poteznym narzedziem w rekach odpowiedniej osoby, sa ludzie co potrafia zrobic cuda na dosc prymitywnych narzedzach. Tak wiec bledem jest wybieranie softu na podstawie tego ze uzyli go w dziesiatkach filmowych produkcji, ceny itp. wazne jest aby spasowala filozofia pracy i zeby pozwalal na komfortowa prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle tego było:)

No to 3...2...1...HOP:)

Dobra, to może weźcie jakiś filmik stąd

http://www.archive.org/details/movies

i będzie po kłopocie. Nie są może na blueboxach ale są często wysokiej jakości. pełny pal albo ntsc.Proponuję robić w standardowym palu 720x576 25klatek żeby sobie do polskich realiów nawyk wyrobić:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia, wracam do maxa i aftera, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ok, no to niech będzie, bo widzę, że wątek chyli się ku upadkowi, jeśli już przypadkiem całkiem nie zdechł.

Udostępniam na rzecz bitwy, 12 sekundowy materiał z blueboxa ze mną w roli głównej:), który mi posłużył na zaliczenie z animacji. Ten drąg co go trzymam miał być iglicą wieżowca, ale już nie miałem ochoty ani czasu go dorabiać. Nie jest to cudo ale dla bitwy wystarczy.

 

 

Zadanie:

- jak najlepsze wykluczowanie materiału w swoim jedynym i najlepszym pakiecie do compositingu

- bluebox jest mały, bo nie chciało nam się przenosić sprzetu do drugiej sali gdzie blue jest na całej ścianie, dlatego też niezbędne będzie używanie masek.

- korekcja kolorów

- dodanie tła i pierwszego planu

 

opcjonalnie:

- dodanie dźwięku

 

Termin, hm, aż powstanie coś interesującego?

 

Wymagania końcowe:

rozdzielczość: 720x576,

klatki/sek: 24 (niestety nie zachowała mi się wersja 25 klatkowa).

 

Oto materiał:

http://www.paulinaborkiewicz.com/daveborck/mat_king_kong.mov

40 mega

 

 

A mi wyszło coś takiego:) tylko się nie śmiać

http://www.paulinaborkiewicz.com/daveborck/kingkong.mpg

7 mega

 

Życzę wszystkim powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, przecież od kilkunastu wątków jest mowa o tym, że do zrobienia tutków, testów, i innych nie ma materiału filmowego, to go wrzuciłem. Materiał jest free, bo i tak już nic z niego nie zrobię, bo to stare dzieje i mi się nie chce do niego wracać, tym bardziej, że mam fajniejsze projekty na głowie.

Dodam jeszcze, że całość została zrobiona w kilka wieczorów w tym zacofanym i całkiem niezdatnym do użycia after effects, którego ja akurat bardzo lubię i ochoczo używam.

 

Pozdrawiam wszystkich ae userów:)

Narka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak fajnie sie watek zapowiadal i zdechl :(

 

no to pozwole sobie go odkopac, moze cos z tego wyjdzie. od razu mowie: nie znam softow o ktorych mowicie, ale wiem co potrafia i bardzo lubie takie tematy, dlatego ku uciesze gawiedzi moze jednak zrobicie te igrzyska, he?

 

zwlaszcza, ze daveBorck juz cos wtedy zrobil i nawet fajnie wyszlo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki - pytanie jakie zadałeś na początku wydaje mi się chybione.

Gdybyś zapytał jaki program posłuży Ci najlepiej do "czegoś tam", może ale niekoniecznie, dostałbyś lepszą odpowiedź.

zgadzam się z Dziadkiem Stal'ą... odpowiednie narzędzie w odpowiednio pracowitych rękach i do właściwych celów.

I niech nikt mi nie mówi że tak wogóle to trzeba WYBIERAĆ jeden program. LENIUCHY - można się ocierać o różne programy i korzystać z ich unikatowych rozwiązań.

osobiście używam Aftera i Combustion, każdego do innych celów, poza tym Avid (versja PC) i Liquid dla kart Pinacle są warte uwagi, ale zależy co chcesz robić.

Jeśli chodzi o te problemy z jakością, półobrazy w PAL'u - nie miałbyś ich używając analogowej karty video :)

 

pozdrawiam

 

acha, czekam na wasze prace porównawcze, programów.:) hi hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności