Skocz do zawartości

Pomocy. jak wykluczowac w AE takie wideo????


Kawka

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;D

Mam problem z pewnym materialem ktory nakręciłem kamerą Panasonic NV-DS60.Dopiero zaczynam przygode z After Effects więc może ktoś mi pomoże. Pllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiissssssssssssss.

Chodzi o to czy jakość materiału (nieznacznie gorsza) wideo ma wpływ na jakość kluczowania? Mój materiał to .avi 720x576, leciutko sniezy (ma to wplyw??) no i jakiego filtra uzyc zeby kluczowanie bylo najlepsze w większości przypadków (czyli wtedy kiedy kolor tła przechodzi od jasnego do ciemnego wręcz koloru do kluczowania.... zmora :

 

Z góry dziekuję. Kawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli AE to kluczowanie tylko KeyLightem (na płycie z AE Pro), przydaje sie też Hue/Saturation, żeby odbarwić na brzegach, jeśli coś zostało koloru i tyle na dobry początek powinno wystarczyć

 

A po co do tego Hue/Saturation, jak Keylight ma wbudowaną funkcję nasycenia coloru krawędzi. Ale fakt bez Keylight ani rusz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madison nie bardzo moge pokazac ten filmik :( Chodzi mi wlasnie o te krawedzie z cala reszta zeby dobrze wyszly. Nie wiem - moze jest jakas granica kidy jakosc filmu nie pozwala na to zeby usuwanie tla dobrze wyszlo.Material jest zrzucony z MiniDV, moze ktos probowal robic ekperymenty na filmach z tego nosnika? A moze wina jest po mojej stronie (zle oswietlenie sceny, nie ten nosnik)?W pomocy AE pisza ze filmy DV nie maja informacji o kolorze lub cos w tym stylu co nie pozwala na dobry rezultat kluczowania.

A do resztek na krawedziach czego uzyc jesli nie Hue/Saturation? thanx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MniniDV kolorki wżera, poza tym matryca w Twojej kamerze to CCD, ale nawet na tym da się zrobić keying i compositing. Przypuszczam, że winą jest słabe oświetlenie i są zagięcia na materiale. W takim wypadku zrób sobie kluczowanie tylko tych bardziej konkretnych części, a resztę pojedź ręcznie z roto. Czasem może się okazać, że wymalowanie postaci da lepszy efekt niż kluczowanie słabego ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tego użyć:

Color Difference Key (tylko pro)

Daje bardzo dobre wyniki.

Ustala transparencję za pomocą wg. dwóch wyznaczników A, B, Alpha.

Można to zrobić najprościej w taki sposób:

1. Z View wybieramy mate corrected, aby porównać ze źródłem obrazu.

2. Wybieramy kolor.

3. Klikamy na znaczek Alpha, aby zobaczyć "finał" kombinacji

4. Zaznaczamy czarny próbnik koloru i w miniaturce

zaznaczamy kolor, który ma być transparentny.

5. Zaznaczamy biały próbnik i klikamy w miniaturkę na obszarach do wyszczególnienia nieprzeźroczystych regionów.

6. Z Color Matching Accuracy wybieramy: More Accurate dla lepszego rezultatu

Dopasowanie dodatkowe suwakami:

Black - ałuży do dopasowywania krycia

White - do obszarów nieprzeźroczystych

Gamma - kontroluje liniowo dokładność wartości transparencji. Coś podobedo do progu.

Aby efekt był widoczny na końcu dopasowywania należy wybrać z View Final Output.

Ciekawe rezultaty można zyskać przez użycie efektu Linear Color Key -

pracuje na podobnej zasadzie jak ten wyżej opisany.

Jeśli tło jest dość jednolite można użyć przesunięcia kanałów Channel>Shift Shannels,

ale przy różnych tłach daje średnie rezultaty.

 

 

Jeśli chodzi o krawędzie trzeba zrobić usuwanie tzw. Spilla.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności