Skocz do zawartości

Przygotowania do modelowania budowli


Maciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! tak jak w temacie .. czy gdy zaczynacie modelowac jakas budowle albo model wymagajacy dokladnosci obierac sobie jakas jednostke?tak zeby wszystko sie zgadzalo?jak to robicie? poza tym zastanawia mnie jak robic np wielokrotnie powtarzajace sie elementy w jednym obiekcie... normlanie uzylbym np opacji macierzy.. ale to wydaje mi sie dziala tylko z osobnymi obiekatmi.. (a moze robicie to wlasnie tak i na koncu \"sklejacie\" kazdy elemnet?). CHodzi mi tu o opcjie np. kopiowania krawedzi \"n\" razy o jakas \"k\"odleglosc :-) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja kiedyś wszystko starałem się robić z dokładnością do centymetrów, ale teraz myślę, że takie coś nie ma sensu. Oczywiście w przyapdku budowli możesz ustawić sobie jednostki, ale to, że budynek będzie szerszy czy wyższy o pół metra i tak nie będzie widoczne na renderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja modelowalem zawsze z rzutow cad wiec musialo byc w jednostkach a nie na oko bo tak bylo wygodniej. Jak obserwuje ludzi co modeluja od kilku lat architekture to wszyscy jada dokladnie z zadanymi jednostkami itd. Jak sie kiedys zapytalem to mi powiedzieli ze tak zawsze w efekcie jest szybciej jak trzeba jakies zmiany naniesc. Na oko to sie ew. robi jakies ostateczne poprawki ale i tak mi jest np. szybciej wpisac dokaldne dane z klawiatury niz na oko dostawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności