Skocz do zawartości

pojazd 3d- morris cooper s 1967


valah

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. to moje pierwsze autko i pierwszy wiekszy model wykonany \"poly- modelling`iem\". jakies 1.5 miesiaca temu zaczalem poznawac tą technike wlasnie dzieki temu forum i podgladajac Wasze dokonania ( zwłaszcza dokonania tych Najwiekszych :) ) i grzebiac w tutkach postanowilem zrobic cos bardziej obciazajacego bebechy kompa.:) za morrisa zabralem sie w afekcie naglego zachwytu nad praca Mc-maxima i jego mini ( pozdrowienia Mc ). robota wyszla bardzo srednio jesli chodzi o strukture- siatka jest beznadziejna i namieszana :( . dopiero w trakcie dodawania ostatnich akcesoriow zaczynalem miec niejakie pojecie o ogromnych mozliwosciach poly. zamieszczam pierwsze zdjatka z finala z craczej \"takimi-sobie\" materialami- ciagle nie umiem ustawic Fr. model jest pelen burakow, wiec badzcie zyczliwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziekuje za pozdrowienia :D Model jest bardzo fajny moim zdaniem, napewno nie gorszy od mojego :) Czy moglbym Cie prosic o rendering na bialym tle ... tak jak ja zrobilem :P Ustaw tez dokladniejsze cienie bo te Twoje nie sa za dokladne :) ps. Czym renderowales ? Brazil ? V-Ray ? Scaline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się modelik bardzo podoba :) ale jeżeli renderujesz w Brazilu to zamiast ustawiać 10 świateł (bo patrząc na cien to raczej sporo ich ustawiłeś :)) włącz Skylight i oprócz niego daj jakieś jedno źródło światła na scenie, ale takie słabiutkie (0,2-0,3) przez co będą lepiej widoczne załamania na karoserii... ale to jest tylko moja sugestia, zrobisz jak będziesz chciał :D trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie komentarze:

Mc-maxim, Loozack- renderuje to w final renderze z mapa hdri ustawiona jako tlo. tak czy siak nie bardzo wiem jak zmusic cienie do bycia wyraznymi , zwlaszcza cienie kol na podlozu ( finalem bawie sie jakis tydzien najwyzej , wiec moje ustawienia sa mocno orientacyjne). czarna magia:) bylbym wdzieczny za wszelkiego rodzaju wskazowki

Myszek- zgadzam sie z Toba- szyby maja fatalny material :) do poprawy ewidentnie, nie wiem na razie gdzie lezy problem, moze w ich zbytniej refleksyjnosci. a propos lamp tylnych- korzystalem z tutoriala Karabo Legwaila`i ze swietnej stronki: http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/fiat500/fiat500_m04.asp

postaram sie jak najszybciej wrzucic jakis update z dobrym oswietleniem i cieniami no i na bialym tle ( jestem do uslug Mc- maxim`ie ;) )

dziekuje za opinie.pazdrawlienje:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalaczam obrazki coopera na bialym tle , nadal jesnak cienie nie przedstawiaja sie zbyt ciekawie...:( czy ktos moglby mi pomoc w tej materii?;) naprzwde nie wiem skad bierze sie taki dziwne cieniowanie . prosze o uwagi i sugestie. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie znowu niepotrzebnie się odzywam, bo sie nie znam na VRayu :) chociaż moim zdaniem to nie dotyczy renderingu, tylko tego, że we wszystkich źródłach światła masz włączone \"cast shadows\" a rzucać cień powinno tylko jedno światło i ewentualnie skylight... możesz też wyłaczyć oświetlanie podłoża przez niektóre lampy, powinno pomóc :) powodzenia [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności