Skocz do zawartości

Kurs MAX Script - temat 1


lechoo

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek cos prostego:

 

-zrobic box\'a

-zrobic kulke (radius = 1, pozycja x = 0, y = 60, z = 20)

-zrobic plane\'a (dlugosc i szerokosc = 200)

-zrobic dummiego (pozycja x = 0, y = -60, z = 10, wysokosc = 20, dlugosc = 20, szerokosc = 20)

-zrobic omnilight (pozycja x = 100, y = -100, z = 100, rzucanie cieni wlaczone)

-zrenderowac scene, oczywiscie wydajac polecenie przez max scipt

 

W sumie caly skrypt powinien miec 6 linijek po jednej na kazdy punkt, oczywiscie jak ktos zrobi to w wiekszej ilosci to nie ma problemu. :)

 

Za tydzien lub dwa (to zaleznie od tempa prac), zrobie jakies podsumowanie i zamieszcze wszystkie wersje skryptow, swoja oczywiscie tez.

 

Jesli macie jakies uwagi lub sugestie dotyczace tematow lub samego kursu to zamieszczajecie je ponizej.

 

powodzenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tematy bede staral sie formulowac tak zeby przy pomocy helpa kazdy sobie poradzil, jesli bedzie zagadnienie gdzie beda sie mogly pojawic jakies problemy, postaram sie dawac wskazowki w samym temacie. No i zawsze jest mail, jak ktos utknie postaram sie pomoc. Przeciez to nie klasowka, mozna korzystac ze wszystkiego co sie znajdzie.

 

Po zakonczeniu kazdego tematu postaram sie zrobic jakies podsumowanie, ktore wszystko do konca wyjasni i ewentualnie rozszerzy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj się tak zastanawiałem, czy bez naprowadzeń na rozwiązanie nie będziemy mieli na początku więcej obserwatorów niż uczestników :|

 

Ale tak jak wspomniał lechoo. Zajrzyjcie do help\'a. Sam nie wiedziałem jak to zmieścić w 6 liniach, ale pogrzebałem trochę w help\'ie i nawet coś zaczyna wychodzić. A niestety nie jestem w stanie dogadać się z anglikiem, więc nawet to nie jest wielką przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu napisałem taki 5 częściowy kurs maxscript z podstawami. Macie tam jak zrobić interfejs do skryptów maxowych i jest to dość dobrze opisane. Jest to tu na stronie w dziale PODSTAWY z kilkoma przykładami, zobaczcie sami albo to samo na mojej stronie http://republika.pl/design3d/3ds.html, może zacznijcie od tego a dalej niech kolega Adam prowadzi dalej kurs z konkretami.

 

Pozdrawiam

Cozmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności