Skocz do zawartości

Co to za kodeki...! i na co to komu ?


Valoos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry witam wszystkich... (staram sie byc spokojny)

Mam takie pytanko.

Dlaczego każdy robiąc jakąś animacje używa za każdym razem innych kompresorów. Włosy mi siwieją jak po ściągnięciu zajebistej (w każdym razie w opini autora) animacji widzę jakieś krzaczki w Mediaplayerze. Czy nie można stosowac jednych kodeków. Rozumiem że każdy ma subiektywne odczucia odnośnie jakości/kompresji różnych DivX\'ów srixów i takich tam. Ale po co ktoś zgrywa anime np. do wmf\'a ?!!! To samo pytanie dotyczy asf\'ów chociaz trzeba przyznać że raczej nie ma z nimi dużych problemów. Taki luźny dobór kodeków powoduje że mam winde zawaloną milionami różnych divxów, mediaplayerów, itd, itp , powstaje ogólna kaszana i tyle. A czy nie można by spróbować używać np. bink\'a. Po kompresji do .bik można konwertować na .exe i spokój żadnych kodeków i innych śmieci i do tego jakość kompresji powaliła mnie na kolana. (znana wszystkim firma Blizzard używa tego sposobu kodowania swoich animacji i jest dobrze)

Nie uważam się za kompletnego lamera bo potrafię w końcu pokombinowac i obejrzeć ową zajebistą animację ,ale komputery zostały stworzone to to żeby ułatwiać ludziom życie a nie utrudniać.

 

Poruszony tu temat pozostawiam do przemyślenia wszystkim to czytającym i czekam na jakieś inne propozycje albo konstruktywną krytykę moich poglądów. Cóż za to mogę że krew mnie zalewa, a dym idzie uszami.

 

PS. zainteresowanych bink\'em i smacker\'em odsyłam pod adres

http://www.radgametools.com można tam zassać darmowa wersję tych narzędzi i obtestować możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam!!!

 

Masz racje ale jezeli chodzi o jakosc blink to jest super ale bys to z sieci sciagal przez rok zobacz ile wazy jeden filmik blink nie wiem po co ci 1000000 roznych dekodekow zainstaluj najnowszego divxa 5.02 i do tego madiaplayera7.0 jak masz xp to nie musisz i wsystko ci chodzi jak mazenie nic innego nie musisz instalowac . proste :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nowy mediaplayer mnie wkurza niemiłosiernie (do dupy poprostu).. a co do Divx\'a 5.0 to mam a jeszcze się trafiaja jakieś dziwne formaty. Apropos bink nie wazy wcale tak dużo jesli dobierzesz odpowiedni sposób kompresji to jest nawet lepiej niż z DivX\'em. Bawie się w nim juz od pół roku i zawsze sucho, zawsze czysto, zawsze pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość --==[Adi]==--

A wg mnie najlepszy jest CinemaPlayer, bo do odtwarzania plików WMV nie potrzebuje Windows Media Player\'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie albo zainstaluj nimo codek pack...(nie polecam za bardzo) ale w ostatecznosci mozesz tak zrobic...... w sumie to lepiej jak sciagniesz allplayera.....divx.....xvid....i jeszce jakis kodek....i masz po klopocie.....:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh sam codecow nieznose bo to kazdego filmiku inny daja ale polecam taki programikG-Spot bardzo przydatny jesli nie wiesz jakim codec uzyto do robienia filmu pozatym wypluwa ifo o wszelakich bitratach itd jesli film nie leci to mowi czesto czemu

jedym slowem godny polecenia

co do nimo codec to podstawa a co do playera hmm nowy windows media player grrrrrrr [boks] wole ten stary ...

ok kiedys moze to pozbieram i linki do codecow na forum wrzuce ale najpierw z tabletami skoncze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności