Skocz do zawartości

Animacje konkursowe z DigiTechMedia


Gość marek__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chcialbym abysmy sie podzielili wrazeniami z wystawionych animacji na digitechu. Co wam sie podobalo a co bylo slabe?

 

Wiadomo ile bylo wystawionych wszystkich animacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetny pomysł!

 

Jak na razie udało mi się ściągnąć animacje które zajęły pierwsze i drugie miejsce, zdecydowanie pierwsza animacja bardziej mi się spodobała technicznie, a przede wszystkim, sposób operowania kamera, tak czy inaczej dobrze się nadaje na teledysk dla jakieś ciężkiej muzyki rokowej :) Druga animacja jest zbyt nie dopracowana w wielu momentach by można było ją oceniać, myślę że autorzy tej animacji nie mieli na celu „dopieszczanie szczegółów” a zrobienie teledysku na ściśle wyznaczony termin.

 

 

Również mam pytanie czy nie uważacie, że w animacjach, które obecnie powstają (nie koniecznie tych o których mowa) jest za dużo ciemnych kolorów, przygnębienia, potworów lub efektów typu matrix po raz dziesiąty?

 

Czy nie powstało coś w rodzaju trendu na robienie takich animacji, przez co wiele osób próbuje to naśladować, często tandetne produkcje z Hollywood ? :)

 

Jeśli tak, to czy jest to dobre i mądre?

 

Nikogo nie chce obrazić, jedynie poznać waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sciągnalem animacje do polowy, dzis w ogóle nie chcą ruszyć. Ale z tego co widziałem na Digi Tech, to najlepsze, wręcz doskonałe wrażenie zrobiła na mnie animacja, a właściwie teledysk Bartka Kulasa (dopiero 4-te miejsce).

 

Prace z pierwszego miejsca (Marcin Sławek) była za ciemna na tym rzutniku. Muszę ją obejrzeć jeszcze raz. Moze dzis w nocy sie uda.

 

Sen Pani Kowalskiej nie zachwycił, ale może ponowny wgląd odmieni moje zdanie.

 

Miejsce trzecie kojarzyło mi sie bardzo z obejrzanym niedawno \"Byc jak John Malkovic\", ciekawe czy to bylo inspiracja dla pracy? Także czekam aż się ściągnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, fajne to Twoje demo reel :) Z jajem, i muzyka też spoko dobrana. Pierwszy raz słyszę tą wersje \"build me up\".

 

Ale teraz na konkurs, żeby mieć szansę, chyba trzeba podesłać coś bardziej związanego ze sztuką filmową. Coś z ekspozycją, przełomem, zawiązaniem akcji, punktem kulminacyjnym etc (o tym wszystkim opowiadał Staszek Mąderek na warsztatach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwusik

tak, bo to na konkurs bylo wyslane jedynie przy okazji - i nie spelnialo zadnego z punktow ktore podlegaly ocenie .

To po prostu demo animacji postaci.

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo \"aparatus\" mnie powalil na ziemie, fabula moze nie zachwyca ale za to technika wykonania i operowania kamera jest rewelacyjna, \"sen kowalskiego\" nie podoba mi sie poprostu, \"puppet\" jeszcze mi sie nie sciagnal a pracy \"ersatz\" zabardzo nie zrozumialem moze dlatego ze nie mialem sily obejrzec do konca, hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz! Jestem oburzony :) Ersatz jako jedyny spelnia tu jakies wymogi dotyczące ciekawej koncepcji, fabuły. 3D tam niewiele a to co jest (filizanka z herbata np) prezentuje kiepski poziom. Moze taki byl zamysl koncepcyjny..? Aparatus jest doskonaly, ale kurcze na jedno obejrzenie, ewentualnie na rzucenie później okiem na kilka świetnych technicznie momentow, ale ogólnie nie da się ukryć, że wieje nudą.

 

Aha, ściągnąłem też zwycięzce sprzed roku \"Undo\" - to jest dla mnie rewelacja pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności