Skocz do zawartości

POJAZD 3D: FORD FOCUS


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest moja pierwsza praca w produkcji jeszcze jak widac . Pierwszy model i pierwsze doswiadczenia ...

Model posluzy potem do animacji do mojej pracy dyplomowej narazie jest w fazie produkcji -modelowanie :) a jak bedzie juz zrobiony to bede go animowal oczywiscie z pomoca . Za pomoc chciabym szczegolnie podziekowac :

- VGTsXVII oraz

- PG

Oto ogolny wyglad siatka jest z focusa wrc . Moj focus bedzie uniwersalny troche wrc troche wersja klasyczna :)

fotki ponizej .

ford.jpg

 

ford2.jpg

ford1.jpg

Czekam na wasza opinie i dalsza pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mam tą przewagę, że widziałem Twoje etapy modelowania od początku, więc wiem, jak dużych postępów dokonałeś w porównaniu do tego co było na wcześniej.

 

Teraz tylko pokazywać dalsze postępy, słuchać rad forumowiczów i na pewno zrobisz świetny model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, pomyslalem,ze zzacze ci bledy w siatce, ale....

 

jak popatzrysz na zalaczony screen to zoabczysz, ze tylko bym mazal i mazal:(

 

o co chodiz, twoja siatka ma za duzo bugow, jest przede wsyztski za gesta, co przeszkaadza w utzrymaniu rownego plynnego ksztaltu:(

 

moim zdaniem nic z tego modelu nei bedzie, nie uda ci sie go wyciagnac na dobry model:(

 

z tego co wiem masz czas na skonczenie tego projektu, wiec usiac, ,odpal maxa i zacznij klepac model od poczatku, rob powoli i starannie, utrzymuj siatke jak najbardziej prosta, nie zageszczaj tak bardzo

jest kilka tutkow na sieci o modelowaniu smochodow, podpatrz, jak oni to robia, luknij na wipy na forum, popatrz jak rozni si esiatka innych od twojej

 

no i zamieszczaj kazda nowa czesc ktora wymdelujes zna forum w postaci low poly siatki i screenu z meshsmoothem, a wtedy bedziemy ci wytykac kazdy blad, a ty bedzies zmogl je poprawiac na bierzaco:)

 

ryj do gory i klep ta bryke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na temat błędów wspomnianych przez PG:

 

nagle kończące się linie to rzecz, o której nie raz wspominałem Ci na GG, popełniasz ten błąd już dużo mniej niż na początku, ale nadal jest - to fakt. :(

 

Natomiast przegięta gęstość siatki:

myślę, że dało by się to w miarę szybko naprawć \'target weld\'em\', no ale z pierwszymi modelami tak jest, że im dalej go robisz, tym więcej umiesz i na koniec byś stwierdził, że przecież możesz go zrobić dużo lepiej, więc czy zacząć od nowa, czy naprawiać ten - trudno stwierdzić co będzie szybsze. :|

 

I jeszcze na koniec dam taki tekst do przemyślenia, żeby na przyszłość uniknąć takiego zagęszczenia:

 

Trzeba myśleć \"meshmoth\'owo\" :) Jeśli chcesz uzyskać kulę, modelujesz SZEŚCIAN. Może to trochę duże uproszczenie, ale modelując nie starasz się uzyskać od razu ostatecznej dokładności - to zrobi meshsmooth.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności