Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porshe Carrera GT


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowilem pobawic sie w modelowanie samochodu......tylko po to zeby sie czegos nauczyc a nie stworzyc dzielo sztuki....narazie:P

Licze na wasza liczna pomoc...:)

Jak widac na zalaczonym obrazku nie moge wymodelowac przedniej klapy.....daje to chamfer potem extrude i nastepuje LIPA:) mozecie mi jakos pomoc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na siatce low z pewnością widać prawidłowe wykonanie chamfer, ale extruda to tu nie wyczuwam.

 

Napisałeś, że dajesz chamfer i extrude.

To teraz pytanko: zaraz po sobie?? tzn. wybierasz linie tworzące krawędź, dajesh chamfer, potem extrude?? Bo extrude należy wykonać na polygonach które powstaną pomiędzy liniami uzyskanymi przez chamfer, a nie bezpośrednio na tych liniach.

 

No i spróbuj uniknąć tego trójkąta przy krawędzi maski, bo jak widać, po meshsmooth zaczyna się przez niego troszkę śmieci tam robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, błagam cię na kolanach !! powiedz mi skąd masz blueprinty Carrery GT ?? nigdzie ich nie mogłem znaleźć a też chce kiedyś zrobić to auto :)

a co do twoich problemów to często chamfer kaszani siatkę w miejscu, gdzie zbiegają się dwie krawędzie, ale jest na to sposób (zamieszczony poniżej) :) powodzenia [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack wysle Ci je na maila bo naprawde nie moge sobie przypomniec skad je mam:(

Mozecie mi jeszcze powiedziec jaki jest standartowy chamfer (szerokosc) szczelin w autach np wlasnie klapy przedniej aby to proporcjonalnie wygladalo

 

Loozack nie moge wyslac jakis blad wyskakuje ale znalazlem stronke :http://www.onnovanbraam.com/index.php?m=blueprints&g=cars&id=porsche

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardu to raczej nie ma, wszystko zależy od tego, jakie jednostki obrałeś. Przecież może się zdarzyć, żę modelujesz go bez wymiarów, więc gdy je odczytasz to się okazuje, że jest wielkości domu :D - chamfer pewnie z 10 cm [lol]

Jak modelujesz resoraka - chamfer z 0,5 mm.

Jeśli dokładnie poustawiałeś wymiary, to odowiedzią są realne samochody - jaka jest szczelina między elementami w rzeczywistości??

Ale to też bardziej na wyczucie.

 

A co do tego, że extrude Ci nie działa, to teraz się zorientowałem, że to Ty już o to pytałeś wcześniej, i tam udziełałem odpowiedzi, więc teraz nie wiem, co możesz robić źle - na siatce nie widać, żebyś faktyczne zastosował tam extrude :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo malutki updejt:) zeby nie bylo ze sie obijam ale nie mam czasu, niestety zmienilem ta szpare i troszeczke jeszcze karoserja sie zajalem jak znajde wiecej czasu to zaraz dam kolejne updaty:)

Mam maly problem z Siatka co widac na obrazku ale nie wiem co jest przyczyna bo na low poly jest lepiej niz ok wiem tylko tyle ze psuje mi to co extrude....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności