Skocz do zawartości

początkujący, prosze o pomoc


Gość kylix999

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze to pewnie banalne etc i pewnie bedziecie sie smiac wiec na swoje usprawiedliwienie musze powiedziec ze ucze sie maxscriptu od 10 minut, uzuwam gmaxa 1.2 (prawie jak max 4)

 

i tak w tutorialu w helpie gmaxa mamy przyklad z szescianem mybox i teraz jak chce go zanimowac tym kodem

 

animate on

(

at time 0 (mybox.pos = [-100, 0, 0]; mybox.scale = [1, 1, 0.25])

at time 100 (mybox.pos = [100, 0, 0]; mybox.scale = [1, 1, 3])

)

 

 

 

wywala błąd:

-- Syntax error: at ), expected

-- In line: )

 

 

 

szukałem w innych przykladach kombinowałem i nic to samo, wiec czy moglbym prosi o pomoc i litosc mędrców maxscripta i powiedzec mi czemu to do jasnej anielki nie działa

 

 

bo factor czyli jakas wartosc przy at ale skoro pisze 0 do 100 to sa numery klatek wiec nie kapuje o co chodzi

 

 

edit: ciagle dostaje ten sam error:

tak samo jak w tym poscie

http://www.turbosquid.com/Forum/Index.cfm/stgAct/PostList/intThreadID/8589

 

generalnie to samo niezaleznie od kodu nawet jak jest dobry, czy w normalnym maxi-ie tez pojawiaja sie takie błędy? uzywam gmaxa bo jest darmowy no ale te błedy to mnie zdziwiły totalnie, jest na to jakas rada bo restart gmaxa nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

moze to komus sie przyda, generalnie ten smieszny problem wynika z tego ze gmax nie potrafi chyba prawidłowo obsłuzyc klawiatury z polskimi znakami tzn taką jaką ma sie ustawiona w windowsie np Polski(Programisty) i teraz gmax pokazuje kod dobrze w edytorze ale jak w tym samym edytorze zapisze sie kod do pliku to ukazuja sie krzaki...

 

wiec rozwiazaniem jest uzywanie jakiegos zewnetrznego edytora jak np syn i importowanie pliku *.ms wtedy działa

 

przypominam ze gmax jest darmowy i mozna go uzywac w komercyjnych projektach bez naruszania licencji pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności