Skocz do zawartości

Mini-Bitwa 3D: Alfa Romeo 159


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! :***

Postanowiłem założyć tą minibitwę, bo... ładne to autko jest :)

Tematem pracy jest oczywiście Alfa Romeo 159

W bitwie będzie oceniany tylko model, nie będą brane pod uwagę materiały i wnętrza (oczywiście nikt nie zabrania tego robić :D)

Zgłaszać się można do 25.10.2006r, a bitwa kończy się 1 lutego (macie duuużo czasu ;))

Aktualna lista użytkowników biorących udział w bitwie (będzie na bierząco uaktualniana w tym poście)

=---=

Patry

Mentaller

Nielot007

Chudy

7demon

Bruneq

SereCk

=---=

 

Serdecznie zapraszam do udziału w minibitwie

 

 

Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Apdejt (już "wychamferowane")

 

r2sq9.jpg

 

Siatencja jeszcze :)

s2lk7.jpg

 

Kurczę, bugi mi się wkradły od modelu :/

Zaznaczyłem je na czerwono

 

bugi2nd8.jpg

 

I zoom na siatke przy tych bugach (zaczynając od góry)

 

bugi2gorazw9.jpg

 

bugi2srodekiu0.jpg

 

bugi2srodekpyckenizejes1.jpg

 

bugi2dolqj2.jpg

 

TYlko nie mówcie - bugi są bo są trójkąty, ponieważ nie wiem jak się ich pozbyć!! A w jednym przypadku są wszędzie czworokąty, więc dlaczego tam jest bug??

 

I jeszcze jedno - co tu tak cicho?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmm.....fetysz? to cos co lubie!:) czas do zglaszania jest do 25go...wiec ja sobie bede dłubał jeszcze przez te 2 tyg...a potem...jak stwierdze ze jest ok to sie dopisze!:) tak i cffaniak jestem!:) nielot...mocno gryziesz? bo nei wiem czy kobieta nie zazdrosna bedzie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wybrzuszenie na przodzie maski musi iść loop, przypatrz się jak to zrobił Nielot, oszczędnie, a jednak spełnia swoją funkcję bardzo dobrze.

Poza tym robisz zbyt gęstą siatkę i nie potrafisz sobie z nią poradzić. Mniej edge'ów = mniej problemów, dość ważna zasada.

Za wcześnie wprowadzasz chamfery.

Nie będę tego wskazywał na obrazku, bo nie ma sensu otoczenie kółkiem całej twojej dotychczasowej pracy.

W sumie, to radziłbym ci zacząć model od początku, ale możesz też zweldować wszystkie chamfery i pousuwać sporo loop'ów (przede wszystkim nadkole).

Aha, zamiast przy rowkach stosować chamfer'a, używaj extrude z pierwszą wartością ustawioną na 0. Kant blachy jest wtedy ostrzejszy, dokładniejszy i nie trzeba wprowadzać dodatkowych edge'ów blisko chamfera. :)

No i ostatnia rada: powierzchnie znajdujące się po obu stronach rowka muszą być jak najbardziej równoległe do siebie, o ile oczywiście rowek nie jest jakąś granicą ciągłości powierzchni.

 

EDIT:

To do postu #30 (patry). :)

 

EDIT2:

Ale ja po nikim nie jeżdzę, wskazuję tylko błędy i podpowiadam. :)

Mam nadzieję, że mogę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u u u...teraz RA zjedz mnie!!:) tzn zjedź..!:) ja tylko dodam ze to co chveti zaznaczyl to jawiem!:) w 2ch miejscach nei ma chamfera dlatego tak wyglada..natomiast tego na masce nie widzialem...dziex za to!:)

 

patry wydaje mi sie ze ten dziubek na masce troche za ostry zrobiles!

 

edit: zjedź - w pozytywnym znaczeniu tego słowa!tj...pokaz co mam zle!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7demon - no super, że się zapisałeś :)

RA - jakto "wybrzuszenie musi iść loop" ?? A co do siatki ot hkropinski sam powiedział żebym ją zagęścił :)

Od początku na pewno nie zacznę :P

Bruneq - dziubek... hmmm... chyba nie, to wy robicie zbyt mało ostry :*

To zapisać Cię?? Bo jak już robisz model to może bym Cię zapisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się siatce Nielota i zauważysz, to czego u ciebie nie ma. :)

Jego wybrzuszenie nie jest proste lecz zagina się tak jak zagina się delikatnie cała maska. Tzn. im bliżej grilla tym niżej znajduje się maska.

 

EDIT:

Co do zagęszczania, to zagęściłeś, ale nie to co trzeba niestety, potraktowałeś tę radę zbyt całościowo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA ma racje najlepiej na poczatku nie zageszczac fury i nie robic chamferow (tzw chamfery mozna roibc ale tak aby nie przeszkadzaly w dalszej pracy) :)

jutro postaram sie wrzucic caly przod ale tylko karoserie gdyz mam troche wolnego czasu a nie jest on az tak trudny(latwy jest??taa ;) )zebym go robil 100godzin :D

RA przylacz sie i tak nic nie robisz a bedziemy miec przynajmniej jednego dobrego modelarza :) co ci szkodzi :D

tak samo inni mistrze wiktor kliment kome to chyba juz nie modelarz a renderman :D nie wiem kto tam jeszcze jest omrkrzysiek

no ludzie jest tam was sporo a nikogo nie ma

ehhhh wsty samochodziarze powinni modelowac fury non stop :) a nie sie lenic

ok juz nic nie mowie plecy mnie bola ide sie polozyc na podlodze......;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry powinienes odemnienegatywa za to auto dostac!;) no siedze nad tym przodem i siedze i dop po 2 h cos wyszlo...chociaz i tak krzywo!!Printy sa dobre ale w rzucie top i left....przód sie zagubił!:)moze jak poprostuje o pokaze moj progress!:)

 

 

BTW: Jest jakas nagroda za najbardziej krzywy model!:> bo ja chyba startowac bede!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfaai5.th.jpg moje krzywizny z piątku 13go!:)

 

 

dodam tylko...ze to moje 2gie autko w zyciu! I to dlatego narazie nie chce sie dopisac!! bo jeszcze mi nie poojdzie i bedzie wiocha!:)

 

 

EDIT: AHAHAHAHA...hk rozwaliles mnie!!!!taka wielka fota tylko poto zeby pokazac jeden malutki blad! lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności