Skocz do zawartości

Cult3D-brak zakładki:(


nika

Rekomendowane odpowiedzi

forum jest extra, ale według mniebrak zakładki Cult 3D..w zasadzie słuzy on jedynie do umieszczanai animacji 3d na www, czyli mzoeby go umiescic gdzies na poziomie roznowaznym do flasha..choc oczywiscie jest od niego o wiele łatwiejszy, mniej opcji i wogole. ale do interakcji z uzytkownikiem przy obrocie zbilzaniu , itd obiektow 3d jest w miare okk.

W sumie to interesowaloby mnie wiecej informacji na ten temat - jak najlepiej rzerzucic rzezcy z maxa, zeby starta jakosci byla najmniejsza, ozliwosci przypisania funkcji w culcie no i inne takie..

a moze jest jakis lepszy programikk do tego..mzoe po prostu jakas nakladka na maxa??/

thx za wszelkei odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za mało ludzi bawi się Cult 3D zeby nowa zakladke na forum robic. Na razie na takie rzeczy jest webart, ale moze w przyszlosci.

 

A co do Cult 3D to raczej nie ma lepszego narzedzia obecnie do zastosowan o ktorych piszesz. Ma on swojego \"designera\" (5.3) i eksporter z maxa. Ale jeszcze ich nie poznalem doglebnie.

 

Tanszy jest VRML (bo darmowy:)) ale sie jakos nie przyjal, no i jest trudniejszy w konfiguracji.

 

A Ty cos juz wrzuciles ciekawego z CULT 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, po pierwsze..dzieki za powitanie na forum:D

po drugie drobniutka uwaga, moze i glupia,ale jakos przyzwyczajona jestem do zenskeij opcji czasownika ( \"wrzuciles\"..brrr;> ),wiec fajnie by bylo byc traktowana normalnie jako dziwczyna..to nie jest wylacznie meskie forum,prawda??;-)

a co do przerzucania z maxika..nalozylam exportera i wszystko super dziala, tylko niestety traci na jakosci-tekstury, swiatlo i takie tam..pewnie trzeba nad tym popracowac, ale chetnie zobaczylabym jakies fajne przyklady, choc fakt,ze troszke ich na razie malo w sieci

NOKIA jest ok, a inne przyklady widzialam tylko na stronce AKONET\'u bo oni z tego co wiem sa jedynym partnerem culta w Polsce, ale...:\\

jesli kos widzial jakis fajny przyklad..gdzie zachowane byly swietne efekty ( choc pewnie do konca sie tego nie da..w konu to taki szybki render :( ), to prosze o linki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nika

 

jakos przyzwyczajona jestem do zenskeij opcji czasownika ( \"wrzuciles\"..brrr;> )..

 

ups.. [gafa], nie zauważyłem Twojego nicka nika :D Bardzo mi zatem miło przywitać nową dziewczynę na forum :)

 

Co do przykładów zastosowania to na stronie Cult3D http://www.cult3d.com w dziale galerii i 3D sites są ciekawe przykłady.

 

Z moich prób wynika, że nie da się eksportować shaderów (bump, displacement) i świateł. Żeby nie testować na ślepo ściągnąłem sporo materiałow ze strony Cultu i dam znać jak coś ciekawego wystrugam.

 

Szkoda, że jakieś dziwne są zasady kupowania licencji. Ale za to fajnie, że \'non-commercial use\' jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za pomoc i wspolprace..ja tez teraz pracuje nad udoskonalaniem tej przerzutki wiec chetnie zobazce rezulaty Twojej pracy:D...z przykladow ktore pprzejrzalam wynika,ze chyba jednak mozna zachowac elementy mapowania takie jak np, reflection , czyli nie jest znowu tak zle..spotkalam sie tez z odtwarzaczem shockweava z macromedii, ktory umozliwia tez ta interakcje o ktora mi chodzi.....a podobno nie da sie przeskoczyc w culcie tego,ze wyskakuje powiadomienie o braku licencji ..chyba ze ktos ma:D??>w pliku html\'owskim:(

czyli teraZ pytanka do shockweava...jest tylko palyer, nie ma zadnego designera..jak mozna utworzyc plik odtwarzany w shockweavie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności