Skocz do zawartości

Minibitwa nr 8 : Stacja benzynowa


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

no to ogien szkoda czasu na gadanie :)

 

Temat bitwy :

Stacja benzynowa , nie wazne jak to rozumiecie moze byc kosmiczna moze byc podziemna moze byc nawet z tylka ;D

 

Limity :

 

4 k trisow na caly staf , kosze , gasnice i Bog sam jeden wie co jeszcze + 1024*1024(dowolnosc dzielenia) rzut jaki kolwiek, najlepiej izo

 

Termin :

 

16.11.2006 definitywny koniec mysle ze miesiac czasu to wsam raz na takie cos :)

 

Jak macie pytania watpliwosci pytajcie tutaj napewno ktos odpowie ;]

 

Powodzenia :)

 

ps. nie musicie wykozystywac wszystkich limitow ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak normy speculary tak samo 1024x1024

 

Ognisty co do terenu Barton mowil zeby zrobic wszystko na jednej texturce zeby byl taki wymog, ale my od tego odstapimy ;) wiec mozesz oddzielnie tam podloze maznac, no chyba ze chcesz zrobic hardcor to mozesz na jednej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ognisty - zapewniam cie ze 1024 wystarczy na tekstury difuze, teren , lightmape i teksture blndingu

 

Niema co sobie tak strasznie ulatwiac :)

 

ale to tylko sugestia :)

 

ledyr -> co do normali i speculara to masz tyle samo powierzchni ile wykorzyystasz na tekstury difuze (czyli kazdej difuze odpowiada normal i specular o tym samym rozmiarze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton ma racje - teren tez mozna na tej 1024 upakowac - tylko trzeba pokompinowac :) a to bardzo pomaga :)

 

thnx klicor za odswierzenie watku :) thumbs up!!

 

poapoa

 

ps. czy ja moge proscic tylko o jedna rzecz - zeby wraz z uplywem deadline'a byl definityny koniec a nie jakies tam przeciagania itd... oo rajt??

 

pzoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ofca - mysle ze nie powinno sie tego dzielic z 2 powodow.

 

1.Model stacji jest na tyle prosty i przyjemny ze nie zajmie zbyt duzo czasu.

2. kazdy z was mial by 2 razy wiecej czasu w porownaniu do reszty

 

zaznaczam ze jest to tylko moje zdanie przy ktorym nie mam zamiaru sie upieroac - w koncu to zabawa:)

 

ps. nie warto zrobic cos samemu od poczatku do konca ? - szczegulnie ze nie jest to naprawde cos co wymagalo by podzialu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bez minusow i plusow ;)

 

mi nie przeszkadza to ze zrobicie to nawet w 10 sieciu ;) glownym zalozeniem bitwy jest zwiekszanie skilla i tak sie powinno do tego podchodzic jak ktos za ciebie bedzie robil texturki ... to wiadomo ;)

 

ja nie mam nic przeciwko jak inni nie maja to spokojnie mozesz atakowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa zdania z mojej strony - bo własnie doczytałem wasze wszystkiw wytyczne i czytam dalej ... "glownym zalozeniem bitwy jest zwiekszanie skilla" Bardzo mnie zastanowiło to swierdzenie bo...

- wytyczne jake są ustalone w tej bitwie (chodzi mi o txt) napawde nie przyczynią się do zwiekszeniu skila - gdyż taki rozmiar txt na cały budynek + akcesoria + teren już nigdy nie bedzie w użyciu w żadnej grze - a robić jeden krok w przód i dwa w tył ?? - nie tędy droga

Jeśli bitwy mają na celu naprawde wiekszyć umiejętności to nie bójcie się iść w przód i zwiekszyc ilosc poligowów oraz rozmiarów txt w nastepnych bitwach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do polycountu i rozmiarów map to się nie zgadzam

 

- małe limity pozwalają na szybsze wykonanie modelu - w założeniach bitwa ma być w miarę prosta do skończenia i nie obciążająca czasowo

- Klicek pisał że model w zasadzie jest przeznaczony do gry z izo (choć może być ostatecznie pokazany jak bądź) a takich limitów w grach RTS jeszcze nie ma i trochę jeszcze na nie poczekamy

- Sensowne jest robienie nawet modeli po kilkaset tris + mapka 128 bo takie limity są teraz używane w Nintendo DS i PSP...

 

Aha, no i moim zdaniem wyciąganie maximum z małych limitów to właśnie najlepiej się przyczynia do rozwijania skilla.

 

ogólnie, gry to nie tylko Crysis.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bro -> jak ustawisz widok izo to z tej tekstury mozna wyciagnac naprawde duzo. Mozesz lightmape i blend mape potraktowac dodatkowo bez liczenia do rozmiaru tekstury (oczywiscie jakies sensowne rozmiary)

modele z duzym poly countem i duzym rozmiarem tekstur nie maja zbytnio sensu przy minibitwie - tak jak zauwazyl Ziomus. Najwazniejsze zeby jak najwieksza ilosc osub ukonczyla bitwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- małe limity pozwalają na szybsze wykonanie modelu - w założeniach bitwa ma być w miarę prosta do skończenia i nie obciążająca czasowo

 

Nie no spoko - skoro tak traktujecie bitwe to ok - ma byc łatwa i szybka - spoko

 

- Sensowne jest robienie nawet modeli po kilkaset tris + mapka 128 bo takie limity są teraz używane w Nintendo DS i PSP...

Tutaj faktycznie się z tobą zgodze - zapomniałem o PSP i nintendo

 

Aha, no i moim zdaniem wyciąganie maximum z małych limitów to właśnie najlepiej się przyczynia do rozwijania skilla.

ogólnie, gry to nie tylko Crysis.

 

No i tutaj nie do końca masz racje - rozumiem że nauczysz sie modelowania prostych brył i tworzenia txt o małych wymiarach itd - ale moim zdaniem skila zyskujesz ćwicząc na skomplikowanych obiektach - nie tylko modelowanie ale też rozkładanie siatki i mapowanie - bo raczej każdy stworzy ci kilka ścian i to potexturuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo raczej każdy stworzy ci kilka ścian i to potexturuje

nie każdy, ja mam z tym ciągle problemy :D

 

a co do bitwy to to musiałby byc jeden obiekt bo nikomu nie bedzie sie chcialo robic enviromentu 15 000 tris itp a tak to jakąś postac na next geny albo cos... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj nie do końca masz racje - rozumiem że nauczysz sie modelowania prostych brył i tworzenia txt o małych wymiarach itd - ale moim zdaniem skila zyskujesz ćwicząc na skomplikowanych obiektach - nie tylko modelowanie ale też rozkładanie siatki i mapowanie - bo raczej każdy stworzy ci kilka ścian i to potexturuje

 

Hm, w sumie racja, mówimy o różnych rodzajach skila :) mi chodziło o to żeby umieć np. z bardzo małej tekstury dużo wyciągnąć, Tobie o detaliczny modeling.

 

Tu się zgadzam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności