Skocz do zawartości

Mini-Bitwa 8 - zdezelowana stacja a'la Fallout ;)


arcade

Rekomendowane odpowiedzi

Heja :)

 

Na razie zajmuję sobie tylko miejsce i szukam porządnego koncepta do zrealizowania pomysłu :) Jak na razie to nie mogę nic znaleść, a dziwne bo takie stacje to chyba standart w post - apoc powinnien być :/

 

Jakbyście coś mieli to plis plis plis zarzućcie tutaj albo na gg, będę wdzięczny :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, no i nie znalazłem żadnego porządnego koncept arta :/

 

Szkoda, bo to bardzo by mi ułatwiło sprawę - ponieważ to będzie pierwszy raz jak będę modelował otoczenie to najchętniej bym zwinoł skądś taki art z całym planem levelu, blueprintami poszczególnych elementów itp ;) No ale tak łatwo nie ma, wrzucam koncepty referki jakie wygrzebałem - to będzie mi musiało wystarczeć :)

 

konceptiw3.jpg

 

Jak można nigdy nie grać w fallouta... grzeszysz Empeck ;) odpal go sobie chociaż na chwilę, ta gierka to taka klasyka RPG, nie grać w nią to tak jakby nie mieć w ręku "Pana Tadeusza" albo "ogniem i mieczem" ;)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja :D

Na razie tylko wstępne boxowe modele, tak żeby zobaczyć proporcje i takie tam... Po prostu zwykła place - holdery, tylko sama stacja jest trochę dalej posunięta.

 

001eg0.jpg

 

No i takie małe opowiadanko, wkręciłem się w klimat i samo mi przyszło do głowy w czasie modelowania, mam nadzieję że komuś się będzie chciało przeczytać:

 

---------------- Opowiadanko by ziomuś ;) ---------------------------

 

Sara próbowała powstrzymać się od płaczu, ale im bardziej zaciskała zęby tym bardziej łzy płyneły jej do oczu. Odwróciła więc twarz aby ukryć swoje dziecinne łkanie. Nie mogła pozwolić na to aby jej nowi współtowarzysze zauważyli jej słabość. Życie na postnuklearnej pustyni nie należało do łatwych, słabe jednostki musiały zginąć, prędzej czy później. Sztuczne utrzymywanie ich przy życiu to tylko strata cennego pożywienia i wody. Przez ostatnie godziny starała nie się nie myśleć o tym co się stało na stacji benzynowej, w miejscu które przez ostatnie kilka lat, właściwie przez całe jej świadome życie stanowiło jej jedyny dom. Jednak obrazy te wracały uparcie tak że w końcu poddała się im i zanużyła w otchłań wspomnień wydarzeń sprzed zaledwie paru godzin.

 

Jej plemię składało się zaledwie z sześciu osób. Nigdy nie powiedziano jej w jaki sposób weszło w posiadanie tej przedwojennej stacji. Kiedyś to że stacja ta była ich było dla niej czymś naturalnym. Jednak gdy podrosła już na tyle żeby dostrzegać z całą wyrazistością okrucieństwo świata który ją otaczał odkryła prawdę o pierwotnych właścicielach, zbyt słabych by obronić swój dobytek przed jej plemieniem. Paliwo stanowiło cenny surowiec, dzięki niemu przeżyli te wszystkie lata, wymieniając je od czasu do czasu na żywność i broń. Jej plemie dysponowało paliwem oszczędnie, bo zdawało sobie sprawę że zapasy znajdujące się pod stacją w końcu się skończą. Pamiętała nie tak dawne przecież czasy gdy jako mała dziewczynka chowała się w piwnicy gdy grupki najeźdzców napadające na stację odpierane były przez jej plemię. Pamiętała swoich rodziców jak z mozołem przekształcali stację na prawdziwą twierdzę.

 

Ten ostatni atak sprzed kilku ledwie godzin był inny. Tym razem nie była to słabo uzbrojona grupka desperatów rzucająca się na pewną śmierć pod lufy karabinów, ale zorganizowana prawie armia Raidersów. Matka opowiadała jej o nich gdy była jeszcze mała. Ta grupa uzbrojonych, dobrze wyszkolonych wojowników przemierzała pustkowia niszcząc i grabiąc wszystko co napotkają na drodze. Posiadali przedwojenne jeszcze samochody i inne pojazdy które dodatkowo uzbroili własnoręcznie w karabiny, spychacze i inną broń. Ich nadejście oznaczało zazwyczaj zagładę da niewielkich skupisk ludzkich walczących o przetrwanie na pustkowiach.

 

Sara ma ciągle przed oczami jak jej ojciec ginie w męczarniach po tym jak granat odłamkowy poharatał jego ciało. Słyszy jeszcze przerażające jęki jego i innych, umierających jeden po drugim od celnych kul Ridersów. Widzi jak prowizoryczne osłony budowane przez nich z takim mozołem rozpadają się jedna za drugą... Sama nie ma karabinu żeby się bronić, zresztą i tak nie potrafiła strzelać, ma dopiero 14 lat... Widzi swoją matkę, krztuszącą się krwią... W pamięć wryły się jeszcze jej ostatni słowa „Saro... zrób wszystko czego oni będą od ciebie chcieli... cokolwiek by to było, proszę cię Saro...”. To co Raidersi złupili ze stacji starczyło nie tylko na zatankowanie ich zbiorników paliwa, ale jeszcze będą mieli zapas wachy na jakiś czas. Do tego 2 stare karabiny, 2 pistolety i trochę amunicji. Niezły łup jak na tak szybką akcję.

 

Dlaczego jej nie zabili? Może potrzebowali nowej kobiety w swoich szeregach... Wiedzą że nie mają się czego z jej strony obawiać, ta dziewczynka jest zbyt wystraszona żeby się mścić. Sara wie że musi być posłuszna swojemu nowemu plemieniu. Sama na pustyni zginie, a Raidersi dadzą jej ochronę i część złupionego pożywienia. Jeżeli będzie dzielna, przyjmą ją w swoje szeregi a w końcu dadzą broń aby pomagała im w napadach i wtedy sama stanie się jedną z nich. Jeżeli nie będzie się nadawała to tylko zabawią się z nią, tak jak zrobili to zaraz po napadzie przy martwych już ciałach jej rodziców, a kiedy w końcu już im się znudzi zostawią ją na pustyni lub rozstrzelają aby zaoszczędzić jej długo trwającej śmierci.

Stara stacja benzynowa szybko zamieni się w siedlisko szczurów, które wkrótce same będą musiały opuścić to miejsce z braku pożywienia. Wtedy będzie to już tylko kolejna ruina pozostawiona na szlaku wędrówki Raidersów, zwykłe cmentarzysko od jakich roi się na pustyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - mam nadzieeje ze modelik bedzie lepszy od opowiadanka :) hehe - takie nieporadne ono troche - a pierwsze zdanie mnie juz kompletnie rozwalilo:

Sara próbowała powstrzymać łzy, ale im bardziej zaciskała zęby tym bardziej płyneły jej do oczu
- nie wiedzialem ze zeby moga plywac - a tym bardziej wplywac do oczu....

 

hehehe

 

spx :)

 

respekt za odmiane :)

 

pads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"armia Raidersów", moje klimaty... wystarcza 2 slowa i wszystko jest jasne, caly swiat staje przed oczyma....

3d: ufff, dobrze, ze to place holder ;]-> licze mocno na cos wiecej. jak na razie to patrzac na obrazek to skojarzyl mi sie on z amerykanska stacja gdzie mozna wejsc, wypic kawe i zjesc jajko na bekonie.... w takim wypadku budynek jest za maly. z drugiej strony jest za duzy jesli mial by byc zwykla buda ala kiosk ruchu. kurcze po prostu to trzeba dobrze zrobic. poczuj ksztalty i je dobrze wymodeluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, jeden Kurt wczuł się trochę w klimat po przeczytaniu opowiadanka ;)

 

przed snem zrobiłem cadilaka - 430 trisów:

 

cadilacfr1.jpg

 

A tu jest rzut z izo już z cadilakiem:

 

izotb0.jpg

 

 

edit-> jeszcze inne ujęcie ;)

 

ikona2vj3.jpg

 

Jak na razie scenka zajmuje mniej niż 1300 trisów, mam nadzieję że z biegiem czasu będzie coraz ciekawsza :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze proporcje ala clayman.

Dyspozytory wieksze, cars wiekszy, smietnik mniejszy, cos z tego w ktoras strone. Aaa i jeszcze jedno. Ostroznie z modelowaniem, nie wal takimi plaszczyznami, bo labo bedziesz jechac na 256x256 aby till nie bylo, albo bedziesz mial cholerne tille. To nie gra gdzie robisz sobie sety i tylko podmieniasz, albo masz moze i w skrawku lokacji okolo 40 textur ale za to wykorzystywane w calej grze. Tutaj masz male enviro ktore wymaga duzej ilosci zroznicowanych textur. Samochod, asfalt, beton, mur budynku, dach, sam zobacz ile juz podstawowcyh a gdzie reszta, gdzie detal ...

Po prostu nie szalej :]zrob mniejsze, daj wiecej modelingu, ale nie staraj sie tego juz bardziej rozbudowywac obszarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

wrzucam progres:

 

008vw9.jpg

 

jak na razie coś koło 3k... Kończę modeling pomału. Trochę powalczyłem ze skalą mam nadzieję że jest lepiej (choć cały czas mi coś nie pasuje :/)

 

Aha, no i wbrew waszym radom trochę poszalałem i rozbudowałem scenkę ;) Teksturowanie tego to będzie hardcore :D No ale zobaczymy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, fajnie.. nawet widze tam w środku materace dla bezdomnych :D

zobaczym z teksturami tom wtedy powiem .. :D a hardcore to bedzie to zmapowac bo teksturka to sama przyjemność

 

piknie, tylko w oczy rzucił mi się ten szyld... taki za cacy.. wsio wygiete zniszczone a szyld piekny prostu.. hmm?

bo szyld to pewnie amerikański :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli narożnik robisz krzywy to dach powinien od lepej lekko byc opuszczony...

 

rownie z tym garbem na pod dystrybutorami dach nie wyglada dobrze, lepiej zabawić się w szczegóły i bardziej go podziurawić,połamać... cos w tym kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisty -> dzięki :) Znak zniszczę na teksturze, powiedzmy że te litery to takie wytrzymałe ;)

Ledyr -> heh, thx to nie materace tylko blachy z okien wypadły. Ale może materace zrobię, dobry pomysł w sumie.

Poraszek -> jakbyś czytał opowiadanie :rolleyes: to wiedziałbyś że przez tą stację benzynową przeszła swego czasu armia Raydersów ;) Więc porównanie z tornadem biorę za plus ;) Napis ma 200 z kawałkiem trisów więc do przeżycia... Mocno go poweldowałem więc powinno być w miarę ok... Zresztą i tak mam jeszcze prawie 1k trisów w zapasie więc nie muszę oszczędzać.

 

Flo -> dzięki za komentarze ;) nie czaję o co biega z dziadkiem.

 

update - dorobiłem 3 tekstury 2x256 + 2 razy 128 na boxy.

 

014ep6.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało detali na tych teksturach i nie mów mi ze Ty tez masz wstręt do wspomagania sie fotkami?!

a i tekstura dystrybutora a raczej ta zdarta farba sprawia wrazenie ze został on zrobiony z plastiku

ale jak to mówią eee ... kurde zapomnialem jak to mówia ale w kazdym razie dajesz dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ciągnełem unsharpem po jak na razie wszystkie tekstury mam na PSD i są robocze (jak coś będę chciał zmienić to mam wszystko na warstwach). Na koniec wszysko przeciągnę maską wyostrzającą, więc o to się nie bójta ;)

 

ledyr -> czy ja kiedykolwiek mówiełm że boję się wspomagać fotami? :)

 

dzięki za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no narazie wyglada gicio, co do plastiku to mozna trzepnąć szejdera jakiegoś ( tzn zmontwac sobie) i juz nie będzie plastik tylko metal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finito :)

 

koniec1kr8.jpg

 

koniec2ba4.jpg

 

 

siatka

tekstura

 

 

 

Dzięki wielkie za bitewkę, było naprawdę fajnie :D

Nie jestem do końca zadowolony z ostatecznego modelu, ale jak na pierwsze enviro chyba nieźle mi poszło.

Bardzo dużo się nauczyłem i to chyba najbardziej się liczy - min. tego, żeby nie zaczynać bitwy w połowie, a jeśli już to nie robić sobie ambitnego konceptu z całą masą pierdułek które potem zniszczyły mnie przy teksturowaniu XD

 

ziemia jest przerenderowana - wyaliłem sobie lightmape na tilingowej teksturze ale ponieważ max nie potrafi wyświetlić nakładającego się mapowania (jak to możliwe???) A w silniku jest to możliwe, musiałem zrobić po prostu "render to textue" z GI, aby pokazać preview. Lightmapę policzyłem poza limitem tekstury. - to chyba legalne? :)

 

Dzięki wszystkim

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności