Skocz do zawartości

POJAZD 3D: AUDI A6


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

witam pozrawiam wszystkich wyjadaczy 3dsmaxa .

 

Wiec to bedzie moja druga probba ujazmienia samochodu w 3dsmax pierwsza byla kiepska i nieskonczona .

Jestem bardzo poczatkujacy i chcialbym aby znalazlo sie duzo rad w zwiazku z modelowaniem oraz krytyki bledow jakie popelniam.

Pomagajcie prosze was bardzo .

 

audi2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lukaszp może weld ci przyjdzie na ratunek :)

jak jesteś baaaaaaaardzo początkujący to może niebiez sie za samochód zanim niepoznasz teorii wystarczająco (ale jak już robisz to daj go na wip) to ci pomożemy niezaśmiecaj (brzydko to brzmi sorki ;) ) topiców innym

 

predator narazie mam 1 uwage patrz wiecej na zdjecia niż printy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiec zamieszam 3 rendery :) ludziki pomozcie tam na masce rog swiatla niewime jak zrobic idealny naroznik :(

No i jak zwykle szyna mi chyba najlepiej wyszla moze szklazem zostane :P

 

A i napiszcie mi jak moje myslenie meshsmothowe mi wychodzi hehe :)

dzieki za wszelkie rady , formy krytyki itp.

 

 

render1.jpg

render2.jpg

rrender3.jpg

 

I to by blyo na tyle to sa te elementy ktore moge oddac do wgladu publicznego :] reszta narazie secrec service swiatla dziennego obejrzec nie moze bo znof poleci krytyka i nerwicy dostane :)

 

A i jaki macie sposb na zaostrzanie naroznikow w nietypowych miejscach oraz modelowanie nadkola , mam z tym problemy

aha i ostanie pytanok sorki za tak ciezkie obrazki chyba mi to wybaczycie lubie lepsza jakaosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zabralem sie ostanio za robienie wlotow wloty zrobilem no i przyszedl czas na zrobienie grila do przoedu maski i do wlotow na zderzkau probowalem ale jakos mi to dziwnie wychodzi jak zrobic dobry wlot? radzono mi takze zebym dal texture jak zrobic taka texture i jakie powinna miec atrybuty ?

 

 

To co zrobilem dzis :

 

g1.jpg

 

g2.jpg

 

A tak powinien wygladac grill

 

gp.jpg

 

Obramowke do grila tez zrobie narazie niezabardzo wlasnie idzie mi z grilem prosze o porady i wskazowki .

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Marcin_ps

Predator takie rzeczy rob raczej cale pozniej jak bedziesz chcial polaczyc mirrory to sie potniesz ...

 

A tego nie rozumiem. Przecież przy editable poly łączenie mirrorów jest bardzo proste niezależnie od obiektu. Wystarczy vertexy osi mieć idealnie wyrównane (skalowanie nieproporcjonalne po osi x lub y na 0%), pivot ustawiony do krawędzi obiektu będącej osią symetrii. Teraz po wykonaniu mirrora i połączeniu brył wszystkie vertexy osi masz idealnie nakładające się. Zaznaczasz od razu WSZYSTKIE vertexy osi i stosujesz weld z bardzo małym parametrem \'threshold\' (czy coś takiego).

Koniec mirrorowania. :)

 

A na temat modelu moją opinię znasz. Świetnie Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja .

Wiec tak naprawilem troche grila do wlotu :) zabralem sie za reflektor przedni narazie robie do niego wnetrznosci troche ciezko mi z robatatego reflektora :) bo na zdjeciu sa duze odblaski i troche sie czasami glowie jak tam jest zbudowane :) no ale powoli do przodu zrobilem tez dach i \"beta\" tylni boczny blotnik wraz z bagaznikiem czego nie ujalem na screnach :) ogolnie to i owo trzeba poprawic , jak mam czas to siadam i robie przy maksie aha i czekam na wsze propozycje do do teog projektyu modelu a takze czekam na rady jak zrobic dobry chorm do wnetrza reflektora:)

dzieki pozdrawiam fotki nizej .

 

ZDJECIE 1 ---> Wyglad modelu pracyw toku :)

 

q1.jpg

 

ZDJECIE 2 ---> WIDOK NA SIATKE

 

q2.jpg

 

ZDJECIE 3 --> WIDOK NA SIATKE 2

 

q3.jpg

 

ZDJECIE 4 --> Wnetrze reflektorka :)

 

q4.jpg

ZDJECIE 5--> BRAZILOWSKI chrom cos niewyszlo ?:)

 

q5.jpg

ZDJECIE 6 --> PRZOD

 

q6.jpg

 

OSTATNIE --> REFLEKTOR ORGINALNY Z BLISKA

 

 

sw1.jpg

Duza ilosc zdjec poniewaz niezduzo mam czasu na mniejsze:)

I to by blyo na tyle prosze o rady sugestie dzieki pozdraiwam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to swiatlo z lewej ma troszke inny ksztalt na zdjeciu niz u ciebie, ja swiatla zostawilem na koniec ale kazdy ma inna metodyke wiec tu akurat sie nie spieram, ale najpierw skoncz karoserie wokol swiatla...

maska wchodzi w zderzak i cos ogolnie wokol tej kratki dziwnie wyglada nie wiem dlaczego... resza samochodu i siatka wygladaja bez zarzutu

grettings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam Wszystkich Maxowc\'w , Mayo;wco i innych

Brak czasu nie daje mi spokoju zrobilem maly update felga i oponka noi felga z oponka wrzucona na scene

Kolo ogolnie wrzucone zostalo na test wiem z etam szyby sa nieustawione i inne niedopasowania ale jak to juz wczesniej pisalm niemam czasu a jak mam to robie co sie da a duzo jeszcze do zrobienia zostalo wszystko w swoim czasie zostanie poprawione oponka wraz z felga prawdopodobnie zostana poprawione bardziej dopracowane oponka napewno bieznik itp. a felga jeszcze pomysle jak bedzie sie przelewalo z czasem to poprawie i felge jakos .

 

Ogolnie walcze z wszstkim jeszcze Ale bede staral sie robic czestsze updaty z wiekszym stopniem zaawansowania w modelowaniu

 

A dzis 3 screenki , felga i kolo wmijescowione w aucie polowce raczej tak to lepiej brzmi na tym jednym screenie z pospiechu nie wyrownalem tylnego kolka no coz pospiech swoje robie a chcialme cos zamiescic wiec juz nie fotsuje wiecej klawiaturki i lookajcie

Mile widziane wszelkie uwagi i propozycje i pomoc .... dzieki z gory i pozdraiwam.

 

 

felga.jpg

 

KOlejny beta alpha gama lambda render:)

 

 

model1.jpg

 

Dzieki za odwiedzonka sugestie podpowiedzi .

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiggles

a i wlasnie co do audi to bedzie animka do pracy dyplomowej ... noi to moj perwszy car w ktorym tak daleko zaszeldem ale obiecuje ci i innym ze jesli mi sie to wsyzstko uda zakonczyc pomyslnie to zaskocze was jakims niespotykanym samochodzikeim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni post to moj :/ nieiwme dziwnie czasami te forum dziala raz jest w takiej a razw inne postaci niewiem dlaczego .

 

\"nom wiem chrom chrom totalna klapa nie moge sobie z nim poradzic a zabki na tej tarczy umieszczone sa celowo

brazilowski chrom mnie dobija ale nie ustapie poki dobrego efektu nie uzyskam :/\"

 

dzieki i narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm blood_brother niewiem czy dobrz epamietam ale kiedys cos podobnego widzialem troche w tym mojej fantazji :) ale to nie jest ostatecznie przeciez slowo :) a i jeszcze jedno felga robilem niby wzorujac sie na jakiejs istniejacej to moja druga pierwsza z tutka byla robina z maxa3d za co chwala im z ewoqule wiem z etkaie cos mozna zrobic :) ta felcia jest narazie jaka jest :) moze mielibyscie jakies propozycje cos dojje upiekszenia czy taki prosty ktoj wystarczy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zwracam sie do was z wielka prosba :) pomocy .O co

 

chodzi? otoz ostatnio przyjzelem sie renderowi audiki hm moze inaczej

 

jest jesdna rzecz w modelu ktora dziwnie wychodzi na renderze:/ i ciagle

 

mnie dennerwowalo to problem przedstawia ZDJECIE NR.1 na tylnym nadkolu

 

jest dziwny cien ktorego w zaden sposob nie moglem sie pozbyc ustawialem

 

cudowalem i nic vertexy ulozylem cycus glancus i nic to nie dalo na

 

renderz eciagle wyskakiwal ten okropny cien wiec postanowilem zrobic caly

 

bok od nowa czyi drzwi przednie tylnie i nadkole tylnie i prosba do was

 

powiedzcie co sadzicie o tym czy jest oki czy nie za wypulko czy nie za

 

plasko chodzi o te nowe drzwi przednie tylnie i nadkole tylnie z ZDJECIA

 

nr.2 Pozylem sie tego wrednego cienia ktory wychodzil :) prosze o

 

komentarz czy lepiej nic nie zmeniac zostawic ten cien czy ten nowe

 

elementy sa lepsze dzieki i pozdraiwam.

 

ZJECIE PIERWSZE TO Stary byo , zdjecie 2 nowy bokk + siatka

 

NApiszcie jak te nowe czesci mi sie wydaje z ete nowe czesci jakby sa za malo wypokle w stosunku do tych starych niewiem czy to mi sie tylko wydaje czy moze tak ma byc .

 

ZDKECIE 1.....

 

n5.jpg

 

NOWE CZESCI ZDJECIA

 

 

n1.jpg

 

 

n2.jpg

 

 

n3.jpg

 

 

n4.jpg

 

 

n6.jpg

 

 

 

Aha sorki za blad w pisowni na zdjeciu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności