Skocz do zawartości

Światło (ale takie inne) :]


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 3 pytanka które dręczą mnie od jakiegoś czasu :)

1)

Otóż czy można w mentalu zrobić taki materiał, który po nałożeniu na jakiś obiekt będzie świecił?? (chodzi o fotony) bo wiem, że mogęużyćmapy output i będzie świeciło, ale nie będzie wysyłać fotonów.

Troszkęjaśniej może wytłumaczę :) Czy w mentalu można zrobić tak jak w maxwellu, że dowolny obiekt będzie emitował światło (oczywiście chodzi mi o fotony)

2)

Gdy mam światło typu area (np. spot) i ustawiam wielkość "planea" czyli obszaru z którego będzie emitowane światło to nie widzę tego obszaru, nie jest on nijak zaznaczony i muszę wszystko "na oko" ustawiać.

Czy można zrobić jakiś podgląd tego obszaru??

3)

Czy ten obszar o którym jest mowa w 2 pytanku :) może być widoczny podczas renderingu i czy może mieć określony kolor (wystarczy, że będzie biały) ??

I żeby inne obiekty też "widziały" ten obszar i gdy będzie lustro ot żeby odbijało ten obszar.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ad 1 Z tego co pamiętam, to nikt nie portnął tego shadera do maxa, ergo max pozostał bez geometry illumination. Inna rzecz, że jestem troszke nie na czasie ze światem mentalowskim, więc proponuję odwiedzić forum maxa na cgtalk i przeszukać topic o mentalowskich shaderach. Nie wiem co tam teraz piszą, ale z tym wątkiem jest jak z google. Jeśli tam czegos nie ma, to to nie istnieje. ;)

 

Ad 2 W momencie gdy zmieniasz wielkość tego plane'a spinnerem, to pojawia się jego siatka w viewporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry, ja na twoim miejscu wziąbym ten shader geolight (chyba tak się zwał) jak już maciekG napisał i poprosił na cgtalku jakiegoś speca od maxowego interfaceu, zeby napisał ci odpowieni plik mi (jej tak się chyba te pliki zwaly w mentalu?) bo biblioteka z shaderem ta sama, tam się nic nie zmienia, kwestia tylko pokazania zmiennych przekazywanych do shadera maxowi. Zresztą jakby wziąć dokumentację, to pewnie sam mógłbyś ten interface napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności