Skocz do zawartości

Pojazd: Nissan 350 z


MorF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc Siemka sam jestem poczatkujacy

i moge polecic ci jedno to co niedawno inni mi polecali wystrzegaj sie trojaktow jak ognia piekielnego :) proponowalbym ci sprobowac poprawic siatke , choc zze swojego malego doswiadczenia wiem ze kiepsko to idzie przynajmniej mi poprawianie siatki wiec zrob od nowa tylko ze w tym wypadku proboj wystrzegac sie trojkatow , ja robie samochod elementami i tobie tez bym to proponowal . I najwazniejsza rada nie poddawaj sie !!!! skoncz model .:)

pozdrofionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że wkońcu odważyłeś się robić samochód :) błędami się narazie nie przejmuj, pomożemy ci :)

i jeszcze jedno... trójkąty wcale nie są takie złe, trzeba tylko odpowiednio ustawiać wierzchołki, z resztą w moim modelu są nawet pięcio- i sześciokąty :P

nie poddawaj się i pracuj dalej, a jakby co to wal na GG [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodzi ci tak strasznie jak mówisz, jeszcze gdybyś narzucił meshsmotha i pokazał co wyszło to by było spox.

Nikt też nie robi samochodu w kilka minut, najwyżej w kilkanaście [lol2][lol2][lol2]

Oczywiście żartuje, modeling lowpoly to pracochłonna robota.

Ale swoją drogą Loozack (czytajcie: maniak czterech kółek), jestem ciekaw ile modelujesz samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Swietlik

Ale swoją drogą Loozack (czytajcie: maniak czterech kółek), jestem ciekaw ile modelujesz samochód :D

 

Originally posted by MorF

spytaj ile sekund ;D

 

hehe, z jednego i drugiego się uśmiałem [lol2]:D chociaż co do maniactwa to trochę w tym prawdy ;) no więc jak spojżycie na datę pierwszego posta na topicu Hondy S2000 to się przerazicie :]

podpowiem... trochę więcej niż tydzień już ją robię :P:P:P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Świetlik, że ci się jednak nie chciało zajżeć na topic Hondy (banner na dole mojego info jakby co :P:D) więc ci powiem, że pierwszy post powędrował 28.07.2003 !! jak widzisz męczę się już ponad dwa miesiące i jeszcze karoserii nie skończyłem :) po części wynika to z braku czasu, a także z tego, że czasami siedzę nad jednym obiektem po kilkanaście godzin (jak już coś robić to robić, nie ?? ;)) bo mi tam jakieś małe zagięcie nie pasuje :D a więc MorF, nie śpiesz się, jak znajdziesz jakiś błąd to staraj się go od razu poprawiać, nie zostawiaj go na później bo w końcu o nim zapomnisz... nie liczy się prędkość tylko jakość (no chyba że pracujesz w Polyphony tworząc wózki do GT4 :]), krótko mówiąc... nie poddawaj się tylko dużo ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz :D [piwo]

 

P.S. Sikham, znowu robisz literówki w mojej ksywie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo chmm nigdy nie udało mi się skonczyc (przynajmniej w takim stopniu) karoseri - jest jeszcze duuzo do poprawy no ale założmy że nie umiem tego zbytnio poprawic. Co mam w zasadzie robić dalej? i jak za to się wziąc? koła ? Czy może no nie wiem środek :D Proszę o jakies wskazówki, Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polecam coś takiego, bo z tego co wiem to nie bardzo orientujesz się jak działa meshsmooth... a więc zrób zwykłego boxa (1x1x1) i daj na niego meshsmooth, a potem daj na krawędzie chamfer i znowu meshsmooth, zobaczysz w ten sposób na czym to polega :) trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zrobisz siatkę to nawet przy meshsmooth x5 będziesz miał ostre kanty :D

P.S. ja czasami przypisuję wybranym polygonom różne smoothing groups (na samym dole w panelu modify) i potem przy meshsmooth wybieram \"smooth by smoothing groups\" czy jakoś tak :) i wtedy pomiędzy różnymi grupami tworzą mi się ostre krawędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wszystko od nowa!!!! Jeszcze raz i od początku. Nie staraj sie robić od razu całej bryły...zajmij się szczegółami. Dociągnij wszystkie linie. Tam gdzie masz takie okropne (kanty?) prawdopodobnie źle połączyłeś vertexy... Ja sie nie znam za dobrze, to takie tylko moje wskazówki i rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że zaczynanie od początku jest bez sensu... jedyne co moge zasugerować to żebyś potraktował ten model jako \"doświadczalny\" i sprawdzał na nim różne techniki (jak działa meshsmooth, chamfer, extrude, bevel, itp.) i dopiero jak to opanujesz to wtedy zacznij nowy model :) a narazie zajmij się łataniem dziur, bo trochę ci się ich narobiło w karoserii ;) trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności