Skocz do zawartości

Max3d.pl czy Max 2d.pl ??


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

od długiego czasu przymykam na to oko ale w końcu coś we mnie trafiło i zmusiło do napisania kilku zdań :]

otóż nazwa strony wskazuje na to, że powinna na niej przeważać grafika 3d... ale jest odwrotnie, bo w rekomendacjach znajdują się ostatnio tylko prace 2d... rozumiem że to też ciekawe, ale skoro jest to strona o grafice 3d to może zamieszczajcie tam trochę tego typu grafiki, naprzykład Mustang Boss autorstwa Batou to według mnie dzieło sztuki, ale nie widzę jakoś linka do niego w rekomendacjach... no ale zapomniałem, w końcu to tylko samochód, prawda ??

i jeszcze jedna sprawa... w rekomendacjach najczęściej widzę linki do prac osób, które są chyba przez was bardziej lubiane, lub bardziej związane z forum, jak moderatorzy... a nie uważacie, że powinno sie patrzeć na pracę a nie na autora ?? dla mnie to trochę dziwne :| pewnie znów powiecie, że się niepotrzebnie czepiam, ale chciałbym usłyszeć od was, dlaczego tak jest...

zdrówko [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeszcze jedno mnie trochę gnębi...

wchodzi sobie powiedzmy taki nowy gość na stronę Max3d.pl i czyta sobie w nagłówku \"(...) grafika 3d - 3ds max, lightwave, Maya (...)\" a w rekomendacjach 100% grafiki 2d... czy tylko mi się wydaje, że coś jest nie tak ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle szukacie dziury w calym. Najprawdopodobniej mod odpowiedzialny za linkowanie na max3d nie zaglada do watkow samochodowych. Mnie tez one nie interesuja, bo nie mam nic do powiedzenia na ten temat i omijam szerokim lukiem wszystko, co ma w nazwie \"pojazd\".

 

Zarzut, ze moderatorzy, czy ich znajomi sa preferowani przemilcze.

 

\" eeee...jak to sie kocha to sie robi to co sie chce ...\"

Pablo: a to jaki ma zwiazek? Zaraz znowu sie zacznie Dżihad.

 

Loozack: poza samochodami nie pojawiala sie chyba ostatnio zadna ciekawa (skonczona) praca. Na sile cos szukac, czy moze linkowac knota? Blagam, zejdz z tego placzliwego, oskarzycielskiego tonu. Odpowiedz jest pewnie prostsza niz myslisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc widzę, że ci którzy robią samochody na forum od razu są traktowani jako gorsi, ehh... też to może przemilcze... najlepiej wszystko przemilczeć i udawać, że jest pięknie...

btw: myślałem, że czasami krytyka jest potrzebna a widać z tego, że ona tylko cię denerwuje Drug :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack: czy Ty zawsze musisz brac wszystko personalnie? Skad taka glupia nadinterpretacja (zaznaczam: nie Ty, tylko interpretacja!!)?? Watek jest ciekawy, bo i problem jakis tam jest. Sam go zauwazylem niedawno w jakims poscie.

NIGDZIE tez nie powiedzialem, ze \"samochodowicze\" sa gorsi. Powiedzialem tylko, ze temat jest dla mnie (dla mnie!!) nudny. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę, że skoro znajduję się w tym dziale, to rzucę pewną propozycję... jeżeli wszystkie modki są anty-samochodowcami, to niech powstanie pewien podział... to znaczy niech ci co lubią pojazdy zajmują się ocenianiem prac mechanicznych, a naprzykład ci co lubią wizualizacje itp niech zajmują się pracami z nazwą SCENA w tytule itd.

no bo wiadomo, że skoro nie lubisz samochodów to będziesz je omijał, ale forum jest chyba dla wszystkich prawda ?? więc moim zdaniem powinniście znaleźć jakieś osoby, które są lepsze w poszczególnych dziedzinach bo teraz to jest naprawdę dziwny układ na tym forum :| pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, zeby bylo jasne. Podobaja mi sie skonczone samochody. Niektore robia piorunujace wrazenie i chyle czola przed autorami. Omijam jednak WiPy, bo nie mam tam czego szukac. Ani nie poradze, ani nie skrytykuje, bo na samochodach sie nie znam;)

Czasem tylko z nudow gdzies wleze i powiem, ze \"super, czad\";) I jaka z tego korzysc? Zwykly spam;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIP, więc ja już w końcu zgłupiałem :| ale zapominamy o drugiej części tego topica... mianowicie dlaczego w rekomendacjach są prace 2d, skoro max3d.pl to strona o grafice 3d ?? to tak jakbym wszedł na stronę o muzycę techno a tam toplista przebojów z lat 80\' :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

 

Widzę że panowie nie przeglądają uważnie komentarzy/propozycji....

 

 

Zapraszam tutaj: http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=5443

 

 

Przylepiłem tamten thread na stałe na górę aby nie było więcej nieporozumień.

 

A co do rekomendacji... Rekomenduje to co oglądam, jak napisałem wtedy w odezwie widzicie coś godnego uwagi to piszcie do mnie. Nawet sami autorzy, to nie ma znaczenia. Nie mam czasu na przeglądanie całego forum. A co do samochodów to wypraszam sobie, linkowałem do 3 czy 4, dla mnie to praca jak każda inna. A co do 2D i 3D. Max3d.pl to strona o grafice. Nie o grafice 3D, ale o ogóle grafiki. Jak powstaje nie ma znaczenia naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo, i to dopiero jest dla mnie porządna odpowiedź :) dzięki Gotham [piwo]

ale chciałbym ponowić moją propozycję co do oceniania określonych typów prac przez osoby, które się na tych pracach znają, a nie przez takie które je skrytykują nie dlatego, że są złe tylko dlatego, że ich nie lubią...

tyle ode mnie... idę spać (DruG, już widzę uśmiech na twojej twarzy :D) może jutro jeszcze mi się coś rzuci w oczy, a że jestem człowiekiem, któremu ciężko przymykać oczy na intrygujące mnie sprawy, to napewno to wywlokę na forum ;) dobranoc :)

P.S. żeby nie było, że widzę tylko gorsze strony tego forum... layout stronki i nowe logo mi się bardzo podoba :D

 

P.S.2. a jednak coś mnie jeszcze skusiło do napisania czegoś :) Gotham, w nagłówku strony wyraźnie jest napisane \"grafika 3d\" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to zrobcie rekomendacje 2d i 3d to sie nikt czepiac nie bedzie :)

co do aut to moje zdanie znacie heh przestancie sie klocic bo to niepotrzebne wyciagacei potem jakies brudy stare bo tan tamo i take .. pla pla

czlowiek energie traci na niepotrzebne klotnie a moglby w tym samym czasie cos o wiele kostruktywniejszego zrobic itd

ide po kawe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sam przydomek 3D to pozostał po dawnych czasach, tak jak i słowo max. Bo tylko tym zajmowało się forum. A po zmianach troszkę się rozszerzyły zainteresowania a nazwa strony pozostała. A czy jest to tak ważne to nie sądze. Prawdą jest (przynajmniej dla mnie) ,że w większości prace 2D są ciekawsze. Prace 3D są albo zbyt techniczne, albo bez pomysłu, albo zwyczajnie źle wykonane. Dotyczy się to wszystkich prac (także mojej:D). I pewnie z tego wynika przewaga w rekomendacjach. A reszta to juz tak jak napisał Gotham widzicie coś ciekawego piszcie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeG, świetny pomysł, żeby zrobić rekomendacje 2d i 3d :)

Bacry, jak możesz powiedzieć, że wszystkie prace 3d są złe ?? albo że są zbyt techniczne ?? ja naprzykład uwielbiam techniczne prace :D a jeżeli uważasz, że tylko organika jest trudna to spróbuj sobie wymodelować wycieraczkę samochodową lub wnętrze auta :] a co do tego, że mówisz że są bez pomysłu... przecież właśnie chodzi o to, żeby odwzorować jakiś model, który istnieje w rzeczywistości a nie w mojej głowie... naprzykład Bartq robiąc model roweru mierzy wszystkie części suwmiarką (bo tak się składa, że ma w domu taki rower :)), żeby wiernie go odtworzyć, a gdyby robił go z głowy to już nie musiałby się tak męczyć, więc uważam, że robienie czegoś co istnieje jest o wiele trudniejsze (i nie mówię tu tylko o samochodach) :P:)

no i dlaczego mówisz, że twoja praca też jest zła ?? mi naprzykład się podoba :) ale bardziej za pomysł bo już trochę gorzej z wykonaniem :D

trzymta się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział to dla mnie zły podział, po co pchać na siłę coś z 3D jak są akurat ciekawe 2D i na odwrót.

 

 

Co do modelowania samochodów.... Wykonanie modelu samochodu jest dużo prostsze niż wymodelowanie człowieka, ale proste nie jest. Poza tym sprawia sporo problemów bo wymaga umiejętności gładkiego „ciężkiego” układania siatki ale też i jej ostrego wykańczania... Ale ludzie dajcie spokój. Spójrzcie na własną dłoń. Macie tam szereg kości, ścięgien, mięśni a to wszystko pokryte fałdującą, rozciągniętą lub też marszczącą się skórą (jak się wyrobię terminowo z pracką to w przyszłym tygodniu obejrzycie mojego brum brum). Ale i to i to jest odtwarzaniem natury. Świadczy o umiejętnościach modelarskich. A tutaj został poruszony jeszcze skrajny patos czyli odtwarzanie natury a tworzenie z głowy... Tutaj różnicowanie co jest prostsze jest bzdurą stężoną. W pierwszym przypadku musimy mieć pomysł/koncept ale za to możemy sobie pozwolić na frywolną improwizację, w drugim tylko odtwarzamy, ale za to każde odejście od oryginału jest błędem. Dla mnie tutaj różnicowanie poziomu trudności jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... przyznam szczerze, że nigdy nie zarekomendowałem auta a dlatego, że poprostu uważam modele aut za odtwórcze i nudne. Mimo to widziałem kilka prac takich jak wspomniany Mustang Boss, który poprostu mnie rzucił na kolana. Nie dlatego, że jest cudownie wykonany, zle dlatego, że ma duszę. A co do dłubania fotograficznego aut to myslę, że po to powstały aparaty aby je fotografować. Co innego Concept Cars - ale szczerze to nie pamietam, żadnego conceptu z ostatniego miesiąca.

Jestem Modem WIP\'a i Galerii i normalnie serce mi się raduję jak widzę cokolwiek innego niż japońskie i europejskie samochodziki, które omijam.

 

Oczywiście bez podtekstów, bo uważam ich twórców za dobrych grafików i nie są to prace drugiej kategorii, ale poprostu dla mnie są nieciekawe.

 

A samochód pg pojawił się zapewne dlatego, że WIP był jako tutorial.

 

Co do propozycji rekomanedacji to uważam Gotham, że dowaliłeś sobie kupe roboty. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham, z tym zróznicowaniem trudności to chodzi mi o to, że... o, mam świetny przykład :D Feng Zhu robi świetne koncepty z głowy i gdyby ktoś z was też miał zrobić jakiegoś koncepta, to prawdopodobnie zrobiłby to może nawet w mniej niż w godzinę (speed painting :))... ale gdy mieliście z Pablo na mini-bitwie odwzorować jego koncept, to sam widziałeś jakie były z tym problemy :) każdy zabierał się do tego inaczej, wychodziło wam co innego niż na rysunku i ogólnie mówiąc sprawiało wam to sporo trudności... i tu jest to o czym mówię... robienie czegoś z głowy jest według mnie łatwiejsze (ale mowa tu głównie konceptach, w których nie trzeba się zbytnio przejmować realizmem) bo gdy chodzi o odwzorowanie czegoś co już istnieje (oczywiście chodzi mi o BARDZO dokładne odwzorowanie) to sprawia to z reguły wiele problemów...

dam jeszcze inny przykład... gdy rysujesz sobie jakiegoś smoka czy postać fantasy, to przelewasz z głowy swoje wizje, które zamieniają się ostatecznie w rysunek na papierze lub ekranie twojego monitora... ale gdy potem miałbyś to zamienić na 3d lub poprostu przerysować (bez użycia kalki oczywiście ;)) to może to trwać dłużej niż samo rysowanie z głowy... mam nadzieję, że teraz rozumiesz o co mi chodzi :D

 

a teraz kilka słów do ciebie Boowa :) skoro uważasz, że do fotograficznego odtwarzania obiektów służą aparaty fotograficzne, to czym jest według ciebie malarstwo ?? wprawdzie ten rodzaj sztuki różni się teraz znacząco od tego, co było kiedyś, ale no właśnie... kiedyś na wielu obrazach były uwiecznione różne wydarzenia i postacie, które nie były kilkoma plamami i kreskami (Picasso :D) tylko realistycznymi obrazami... więc nie powiesz mi chyba, że było tak tylko dlatego, że wtedy jeszcze nie mieli aparatów fotograficznych, co ?? :]

 

Pozdrawiam

 

P.S. mam nadzieję, że nie odbieracie tej dyskusji jako jakiejś prowokacji z mojej strony, tylko jako okazję do wymiany spostrzeżeń na różne tematy i poznawania się od różnych stron :)

 

P.S.2. Gotham, czekam na twoje brum brum :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie z glowy jest latwiejsze? aha, taaa oczywiscie... I dalej hmm, robicie sobie wielgachny problem z prostej sprawy - bylo o tym ze jest duzo rekomendacji 2d, wzgledem 3d - potem nagle ze samochody, ze to trudne, ze odtworcze i jazda sie zaczyna, podrazcie dalej, a rozwiazania problemu od ktorego zaczeliscie szybko nie znajdziecie.

Nie ma co rozrozniac 2d od 3d - efekt koncowy sie liczy, co za roznica. Nie ma co sztucznie ustalac proporcji - 25% samochody, 25% postacie, 25% sceny, 25% d2 - to absurd i zawsze beda jacys niezadowoleni. Szukacie dziury w calym, bylo - mozna zglaszac propozycje Gothamowi - no wiec czemu tego nie robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie:D

Może się jeszcze ustosunkuje do rodzaju i poziomu prac. Ogólnie chodziło mi o to, że bardziej podobają mi (Mnie i tylko mnie) prace wykonane techniką 2D. Jeżeli chodzi o technikalia to naoglądałem się tego dość na studiach i pewnie dla tego budzi to we mnie ogólne obrzydzenie (nie chodzi, że mi się to nie podoba). Ciężko to wszystko wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta i kazdy modem na swojej i juz wogole niebedzie zadnych problemów. co do tematu to tez omijam samochdy z daleka, chybaze ktos mnie poprosi, albo podrzuci cos ciekawego, ale te mszyny mnie nie interesują a znam sie na nich jak na naprawiemi konserwacji pulapki na myszy. a to ze powstaje wiele piorunujacych pracm w 2d a nie w 3d to juz nie wina modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności