Skocz do zawartości

II miniBitwa: "Fly machines in Action" - #WYNIKI#


miriam

Głosuję na :  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję na :

    • Kim Bo
      0
    • maciekG
      3
    • Jonasz_Real
      3
    • JakkaS
      0
    • kipalol
      0
    • Gordy
      0
    • SzU
      0
    • Smart_art
      0
    • weedlog
      8
    • thirdeye
      0
    • wd44
      0
    • crayfish84
      1
    • Mayrus
      0
    • sergiuszsz
      0
    • PudSon
      0
    • Ortheza
      2
    • MCMiriam
      0


Rekomendowane odpowiedzi

inactionplakattesttz7.jpg

 

A zatem zaczynamy kolejną II edycję miniBitwy, pod tytułem „Fly machines In Action”.

 

TEMAT

 

Tematem tej serii są maszyny latające w akcji, przykład: helikopter ratujący rozbitków, gdzieś nad oceanem,

itp. Nie określamy jaka to ma być maszyna, ani z jakiej epoki będzie pochodzić - choć istotne jest, żeby min. mieściła 2 osoby, i przypominała maszynę latającą.

 

REGULAMIN

 

W okresie od 30.X.2006 r. - 26.XI.2006 r. należy stworzyć, wykreować, wymyślić i narysować – maszynę latającą w akcji.

W celu łatwiejszej orientacji w wątku Prosimy o przestrzeganie zasad, wyszczególnionych poniżej:

 

1. Etap miniBitwy – ma zawierać szkic, koncept zrobiony metodą analogową lub w digitalu. – z zaznaczeniem w tytule/nagłówku wyraźnym #SZKIC-OPIS – gdzie opis jest tytułem/Ew. opisem Waszej pracy.

 

2. Etap miniBitwy – to wersja walorowa/kolorowa jak kto woli z zaznaczeniem w tytule #WALOR/KOLOR-OPIS – gdzie wybieracie pozycję zgodną z tym co robicie.

 

3. ETAP: FINAŁ. – z oznaczeniem FINAL-Opis min. rozmiar pracy finalnie ma mieć 2560 x 1920.

 

Prace Proszę wstawiać poprzez zewnętrzny serwer w wersji zmniejszonej dla zaoszczędzenia czasu przy wczytywaniu posta. np. http://www.imageshack.us/, lub też umieszczając go w wątku, ale jako obraz nie większy niż X – 600, lub 600 – X, (gdzie X

 

Termin ostateczny - określony jest na 30.XI.2006 r. od 1.XII.2006 r. przez 4 dni zacznie się głosowanie na

najlepszą pracę (1 głos = 1 pkt.). Dodatkowym czynnikiem przy ostatecznym wyłonieniu zwycięzcy będzie głosowanie Admiralicji Master’ów, którzy w terminie od 1.XII.2006 do 4.XII.2006 wystawią notę najlepszym ich zdaniem „maszynkom”. Dla 3 pierwszych pracek przyznają miejsca , z oznaczeniem punktacji 1 – 5 pkt, 2 – 3 pkt, 3 – 1 pkt. . Ewentualnie nie wyłaniając żadnego z powyższych.

 

A w ich rolę wcielą się: Amrun, Biglebowsky, Lacedemon, Leander, Misiekhc. Którzy mają wspomagać nasze poczynania, wysiłki oraz zmagania z tematem.

 

*Udział w miniBitewce jest dobrowolny i od Was zależy czy chcecie coś robić, czy też nie, oraz jak często będziecie wrzucać Wasze Update’y. Im częściej tym lepiej. Wszystkich zachęcam do komentowania i wskazywania niedociągnięć oraz błędów, ponieważ jest to bitewka typu szkoleniowo-naukowa

 

* Wszystkie pytania proszę umieszczać w wątku lub też poprzez PM’a, głosy umieszczone przed terminem głosowania zostaną usunięte. Dlatego też proszę poczekać do głosowania

 

 

Powodzenia Wszystkim i udanych lotów.

 

Ortheza & MCMiriam

 

FINALIŚCI

 

Prace umieszczone w kolejności alfabetycznej

 

crayfish84:

fmiatk7.jpg

Jonasz_Real:

flyum4.jpg

maciekG:

carrierB4_small.jpg

nail85:

statek2eq2.th.jpg

Ortheza:

air2_9m.jpg

SzU:

szufmiafinal2640cr6.jpg

weedlog

flying_machine_by_weedlog.jpg

 

Zapraszamy do głosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, wrzucam pierwszy szkic i cieszę się, że jako pierwszy mam zaszczyt zaprezentowac tutaj prackę :P

Prosiliście o opis, więc spróbuję napisac.

Wolniejszy i słabszy statek jest atakowany przez szybsze statki. Na pierwszym planie będą wystrzeliwac z armaty, postaram dodac efekt wystrzału, z zatrzymaną kulą w połowie drogi (z motion blurem :P) I kilku strzelców. Ten tylny statek po prawej stronie, będzie przebijał balon drugiego statku. Jeszcze tego nie widac, ale przesunę go bardziej w lewo. Chętnie usłyszę jakies rady, od "specjalistów" Odnosnie kolorów :P

P.s. MCmiriam - czy dobrze założyłem post? Czy to tak miało byc? :)

 

action104zj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pomysły. Zmiany bedą na pewno bo sie musze jeszcze zastanowic. Scena jeszcze nie jest okreslona ale mysle ze bedzie to nalot wiekszej liczby tych oto Swirl'ków. Narazie daje rzut z boku :P

 

Sorki za wykonanie to był koncept 5 minutowy (tak szybko zebym nie zapomniał kształtów powstałych w głowie) Dobór kolorów narazie przypadkowy :D

 

Pozdro...

 

koncept1800mt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na mnie....

Scena będzie przedstawiać coś w rodzaju "pacyfikacji" miasta. Wszędzie będą latały dwu lub trzy osobowe pojazdy. Coś w stylu skuterów śnieżnych. Wyglądem przypominają one pingwiny :P

Na pierwszym planie uciekajaca dziewczynka, uświadamia nam że owa "pacyfikacja" w tym przypadku dotyka również niewinne osoby...

 

 

 

 

scenawf7.jpg

 

 

jak narazie nie mam specjalnie pomysłów. Szkic w jakieś 4 minutki w Alias Sketchbook (to moje ulubione narzędzie do szkicowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to były tylko 4 minutki rysowania.. Głównie chciałem narysować ten pojazd w dwóch pozycjach.. potem doszła reszta pomysłu. Nic więcej nie rysowałem. Dziewczynka będzie uciekać i jedyne co jest dla mnie pewne to to, że ona będzie trzymać misia ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wrzucam pierwszy wstępny szkic(coś ostatnio klimaty sf mi w głowie) :)

Scena ma przedstawiać jedną rasę obcych atakującą inną rasę przy pomocy jednej ze swych maszyn latających, która podczas próby sforsowania obrony ulega dość sporym zniszczeniom...

Wszelkie opinie, sugestie i.t.p mile widziane :)

fmia5bx0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz real- bardzo fajne, swietne kolorki, niezla kompozycja- na pierwszym planie dodalbym jeszcze z lewej postac, ktora krzyczy, wola ludzi, wskazuje na statek, wprowadzi to wiecej ruchu i doda dynamizmu.

 

Crayfish- fajne, ale jezeli statek ulegl powaznym zniszczeniom to przedstaw to nie tylko za pomoca chmury dymu ale np. zmien polozenie statku- przechylony na bok itp

 

Fajnie se radzicie ogolnie chlopy:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga postaracje sie zeby to co rysyjecie nie bylo Statkiem Kosmicznym :) bo to zupelnie inna bajka

 

wprowadzanie zasad w czasie gry chyba nie jest do konca w porzadku...

 

czyli statkiem dryfujacym w przestrzeni, a wiec takim ktory nie potrzebuje pokonywac sily grawitacji ani oporu powietrza?

 

bo taki samolot s-f (lata w atmosferze) rozumiem moze byc? jesli nie to co, sam steampunk zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f16 to nowoczesny mysliwiec ale spaceshipem go sie nie da nazwac.

maszyna latajaca raczej nie kojarzy sie ze statkiem kosmicznym.

to nie jest zmiana zasad, tylko taka byla idea tego tematu.

"Flying Machnies" wydawal nam sie oczywisty.

 

Tak wiec samolty nadzwiekowe tez moga byc. Chodzi o maszyny ktore potrzebuja powietrza do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzanie zasad w czasie gry chyba nie jest do konca w porzadku... czyli statkiem dryfujacym w przestrzeni, a wiec takim ktory nie potrzebuje pokonywac sily grawitacji ani oporu powietrza? bo taki samolot s-f (lata w atmosferze) rozumiem moze byc? jesli nie to co, sam steampunk zostanie?

 

f16 to nowoczesny mysliwiec ale spaceshipem go sie nie da nazwac.

maszyna latajaca raczej nie kojarzy sie ze statkiem kosmicznym.

to nie jest zmiana zasad, tylko taka byla idea tego tematu.

"Flying Machnies" wydawal nam sie oczywisty.

Tak wiec samolty nadzwiekowe tez moga byc. Chodzi o maszyny ktore potrzebuja powietrza do latania.

 

Wydaje mi się że jest to pewne "nieporozumienie" faktycznie chodziło nam o maszyny latające w powietrzu, aczkolwiek błąd też leży po mojej stronie ponieważ nie wykluczyłem "space machines" - cóż tak bywa ;), zatem rozszerzam zakres w wypadku aspiranta Smart_art i jestem ciekaw rozwinięcia tego tematu. . . ;).

 

Ważne!! Przypominamy Wszystkim że termin ukończenia prac nieubłagalnie ucieka, zatem zachęcamy do wystawiania swoich pracek do komentarzy i ew. korekt ;). Jak również przypominamy o przeczytaniu regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego uwazacie mój statek za "space machine". Nie wiem moze zasugerowaliscie sie tym silnikiem odrzutowym ale moją koncepcję wczesniejszą i to juz po zmianach łaczy to ze prawie cały korpus maszyny sie obraca. Oprócz silnika, kabiny, powierzchni nośnej a reszra się kreci ! Stąd tez nazwa Swirl-fly-machine. Bez powietrza ta nazwa i ta konstrukcja nie miała by sęsu poniewaz bez powietrza nie było by wiru :) Tak myśle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. :) Wrzucam updajt. Trochę się gubię w kolorach. Jestem średnio zadowolony. :/ Coś mi w tej pracy brakuje...chyba inny kolor nieba...

Nicponim, żeby pokazac więcej dynamizmu, jak opisujesz, musiałbym zmienic kadr. Nie długo zaprezentuję inną kompozycję.

Jakies rady?

 

forum02rv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart art- za bardzo kombinujesz nad samym wygladem statku a za malo nad cala sceneria- jezeli zrobisz ladny widoczek, ladny kadr, ladne wykonanie to nawet samolot zrobiony z pudelka od zapalek bedzie ladnie wygladal.

 

Kipalol-Statek fajnie sie prezentuje ale sensu obrazka nie moge zalapac- ze niby murzyny go robily czy jak?

 

Ortheza- troche zawiodles:p wiem ze to szybki zamysl ale jest okropny-wszystko wylatuje za kartke, nudne, nie czuc klimatu, fatalnie jednym slowem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kipalol-Statek fajnie sie prezentuje ale sensu obrazka nie moge zalapac- ze niby murzyny go robily czy jak?

 

Chciałem przedstawić 1 osobowy statek na wyposażeniu bojówek w Angoli. Bowiem tam w 2056 roku wybuchła wojna domowa która wkrótce objęła cała Afrykę. Była to wojna totalna .Dlatego chciałbym przedstawić właśnie taki statek który strzela do dziecka ;] nie wiem czy mi się uda ale postaram się ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->> maciegG ;), w mordkę to teraz mam kłopot, fine spitfire vs messerschmitt ?? :].

 

Pozdrawiam

 

może w weekenda w końcu czas będę miał ;)

 

Ten z przodu to mi bardziej Foke przypomina, a ten za nim w poscigu JaK'a. Ale moge sie mylic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tutaj się dzieje, no to super.

Rozszerzyłem nieco kadr, i inni mysleli że to jest wewnątrz.

 

spokojna02bm6.jpg

 

"""A w ich rolę wcielą się: Amrun, Biglebowsky, Lacedemon, Leander, Misiekhc. Którzy mają wspomagać nasze poczynania, wysiłki oraz zmagania z tematem."""

 

Ciekawe czemu tutaj tak cicho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu i zwizualizowałem coś co mi od jakiegoś czasu po głowie chodziło. Inspiracją były różne prototypy niemieckich maszyn (nie tylko latających) z okresu II wojny światowej. Niektóre były naprawdę przedziwne.

 

Moja maszyna jest superbombowcem mogącym zabrać na pokład ogromną ilość bomb i precyzyjnie je zrzucić. Jest to coś na kształt śmigłowca z dwoma dużymi wirnikami. Wątpię, żeby to coś mogło latać :) ale who knows :)

 

Oto koncept maszyny.

 

concept05b.jpg

 

A tu z innego ujęcia szybki szkic co by lepiej było widać jak to wygląda:

 

concept05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jonasz fajnie..panienka..bulaje i ten no yy takielunek ?? bardzo to fajne

weed czekam na wiecej bo koncept fajny:)

ortheza moze sprobuj zrobic jeden obiket dominującym..zeby wzrok bardziej przyciagal..teraz mam wrazenie ze sa dwa takie i troche sie gubiee..

 

prawde mowiac nie zastanawialem sie nad konkretnymi samolotami tylko ustawialem kadr bardziej..wiec wam nie powiem :D

 

a ode mnie kolejny szkic na nowy pomysl

 

carrier.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie wrazenie. wogole ten samolot na pierwszym planie mi sie nie podoba...

chyba dam tam cos innego. a moze nawet wogole koncept zmienie

 

Fajne pracki zapodaliście :) szkoda tylko ze w u ciebie Jonasz malo akcji. ale i tak mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weedlog- wypasione te groteskoe maszynki,

jonasz_real - fajnie, moze troche mniej czarnego uzywaj? moze te ciemniejsze troche ozieb? oolnei fajnie

macieg- super szkicyk, pracuj dalej

mcmiriam- na razie nie za duzo widac, ale ten silnik torche zadziubany kreskami, sproboj bardziej plama popracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz..ano takie lubie:)... moglbys moze dodac troche jakiegos bardziej nasyconego kolorem swiatla z dolu..np niebieskiego moze? teraz jest takie szarawe..szaro-niebieskie..moze bedzie ciekawiej..a moze nie :)

dzieki misiek..

ciagne to dalej...

 

doslownie 20min z rana..

carrier2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :( musze zasygnalizowac ze sie podaje poniewaz... (pewno myslicie ze dlatego ze nie widze szasy wygrania NIEPRAWDA) nie mam czasu nie wiem jak to robie ze nie mam czasu!!! Konkurecja nie byle jaka az sie chce konkurować ale co zrobic jak nie ma czasu???

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności