Skocz do zawartości

Problem z kaustyką


Temporal

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak: zrobiłem sobie model szklanki za pomocą lathe no i nadałem jej materiał menta ray z dialectric w surface. Zrobił także ciecz i nadałem jej kopie materiału szkła ze zmianą IOR na 1,333. W scence umieściłem jednego MR Spota no w renderze dałem enabled caustic no i jak scenka się wyrenderuje to widze takie coś: http://img118.imageshack.us/img118/6169/smalltl0.jpg . Kaustyk od szklany jest a gdzie od cieczy? Gdy wyjmę ciecz z szklanki i ustawię obok to tworzą się piękne czerwone kaustyki a gdy ciecz znajduje się w szklance to wygląda tak jakby nie generowała ona kaustyka :/.

Czy winą są tu materiały? Ustawienie energy itp chyba nie mają tu nic do rzeczy bo kastyki tworzą się ale gdy ciecz jest w szklance to wygląda jakby nie reagowało na światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Heh chciałbym żeby to było to no ale niestety dałem i nadal nie wiem co zrobić by wygenerować kaustyki cieczy. A i jeśli przeczytać dokładnie mój wcześniejszy post to można wywnioskować że jeśli ciecz daje kausty poza szklanką to znaczy że ma generate caustic.

 

Zaraz będe płakać ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trace Depth w zakładce Caustics and Global Iluminaction

masz tam trzy wartości:

 

Max Depth.

Max Reflections

Max Refractions

 

wszystkie domyślnie ustawione na 5. zwiększ wartości na 8 i spróbuj wyrenderować.

 

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności