Skocz do zawartości

monitory monitory


grynio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no coz abstrachujac od cen... jestem zdecydowanie zwolennikiem sony FD trinitronow tylko z nimi jest taki problem ze przez swoj niesamowity kontrast i barwe kolorow szybko (stosunkowo) sie wypalaja.. wiec generalnei powinienes tak naprawde podlaczyc wszystkie czy do kompa i zobaczyc co i jak z obrazem, to jest podstawowy test, jak ja kupowalem, wybieralem miedzy mitsubishi diamond plus a pro i powiem szczerze ze dzieki uprzejmosci pana z fimy proinfo z poznania moglem sobie przetestowac w domu, i akurat w moim przypadku w moim kompie tanszy okazal sie lepszy (diamond plus)...

coz moge jeszcze powiedziec AOC odradzam i tyle :) pamietaj to sa twoje oczy tak jak mozesz zaoszczedzic na karcie graficznej czy twardym dysku tak nie uznaje kompromisow jezeli chodzi o moniory wiec wiec lepiej postaraj sie o lepszy budzet :) (rozumiem twoj bol...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anonymous.. monitory(kineskopy) sony na pewno sie wypalaja (jak kazde kineskopy...), to zalezy co masz na mysli \"nie do zajechania\", na pewno beda dzialac i po 10 latach, ale chodzi mi o jakosc obrazu, a tak sie sklada ze pracowalem na 19\" FD Trinitronie i z czasem obraz zrobil sie nieostry, rownomiernie, jednak nieostry... no ale jezeli kryterium zajezdzenia monitora jest pojawienie sie obrazu na ekranie to masz racje - sa nie do zajezdzenia...

 

pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec nie do zajechania w przypadku telewizorow z kinolem sony trinitron zanczy ze telewizor nawet po 10 latach gra jak nowy nie widzialem telewizora z takim kineskopem ktory by byl niewyrazny lub starcil koloryl ale to tylko telewizory sam w domu mam 2 21 calowe z kinolem sony trinitron jeden jest starawy i jak na swoj wiek bardzo ladnie swieci tak samo jak 2 ktory ma ok 3 lat no ale to tylko telewizory z monitorami nie wiem jak to jest ale czytalem ze sa bardzo dobre takie kineskopy za czym swiadczyla ich cena 19 ctx z kineskopem sony kosztowala ok 2 tyś.

a co do ostrosci to nie jestem pewien czy to wina kineskopu moze to cos z elektronika pamietajcie ze kondensatory maja ograniczona trwalosc mogly wyschnac i zmienic pojemnosc a co za tym idzie miec wplyw na jakosc obrazu ale kto wie musial bym spytac sie znajomego naprawia sprzet rtv i napewno wie cos na temat kineskopow soniacza

a co wiecie na temat nowych monitorow samsunga kiedys koles mial 15 jeszcze bez osd i naprawde nie widzialem 2 takiej 15 co by miala taki ladny obraz

ciekawe jak te nowe z palskim kineskopem czy dobre bo mialem zamiar kupic nowa 17 samsunga ale troszke kasymi braklo ok 300 zl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz w telewizorze nie jestes w stanie okreslic ostrosci szczegolnie ze jak przyblizysz oko do kineskopu pracujacego z czest. 50Hz to po minucie masz galy jak balony..

abstrachujac monitor i telewizor to 2 rozne rzeczy, i co akurat konretnie sie \"wypala\" mnie za bardzo nie interesuje dla mnie jako end-usera najwazniejsza jest jakosc obrazu, i tak jak kolory Sony trzyma i ich barwa jest naprawde baardzo dobra tak ostrosc w miare uzywania spada...

co do samsungow... nie wiem jak te z serii PF czy DF, ja uzywalem 19\" z kineskopem Mitsubishi, seria NF i ten akurat sprawowal sie wysmienice (przez rok :) potem sie z nim rozwiodlem), i kosztuje nie za duzo, 1400 za monitor z pasmem przenoszenia 110 MHz to naprawde niewiele...

pozdrawiam...

 

ps. w przypadku telewizora ostrosc oceniasz na filmie z pewnej odleglosci, na monitor patrzysz prawie z bliska i rzeczy ktore tam widzisz to zupelnie inna bajka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiec jesli ja bym kupowal Smasunga. Z bardzo prostego wzgledu:

AOC - dah co to jest w goole ?

DELL - kibel, widzialem monitory DELL`a w akcji, SONY trinitron akurat mialem okaje pare dni temu siedziec przed takim (4 czy 5 letnim) i totalny kibelek. To samo brat kupil 17 i bylo ok na poczatku a po paru miesiacach konwergencja mu siadla po lewej stronie ekranu. Odradzam zatem to tez.

 

Mialem HYUNDAI 15\" przez 6 lat z kineskopoem samsunga i gdyby nie fakt ze poprostu ze starosci mi gasl :P to bym go do dzis uzywal. Po latach tylko troche sie przyciemnil ale i ostrosc i kontrast i nasycenie i konwergencja dalej byla bardzo dobra. Dlatego po latach uzytkowania nie mialem zadnych watpliwosci do tego jaki mialem sobie kupic monitor. Aktualnie mam SAMSUNGA 19\" 957DF i jestem z niego bardzo zadowolony a mam go juz prawie rok. Jest tylko maly mankament ze nie jest to idealnie plaski kineskop (tzn jest ale ta warstwa na ktora \"swieci\" jest wycinkiem kuli).

 

A i tez nie ma co porownywac telewizora z monitorem bo maja ze soba duzo wspolnego ale nie az tyle zeby je ze soba zestawiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z kineskopem samsunga i mam go juz 6 lat. walil sie ale poregulowalem na elektorodzie przesuniecia koloru i kontrast i jak kumle wszedl do pokoju to spytal sie dlaczego rozskrecilem nowy mnitor i co zrobilem ze starym.( poniewaz regulowalem ostrosc to musiale widziec co i jak wiec robielm to przy wlaczonym(15,7 KV :-DDDD- nie polecam i nie probujcie tego)).a i tez ma hyndaya 15. wiec nie wiemczy to nie jeste ten sam monotor co poprzednika. jak twoj \" wylgadal\"

a i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwergencja mozna powiedziec ze to taki wspolczynnik

zbierznosci RGB w jednym punkcie.

Jesli konwergencja jest dobra to widzisz np czarna litere na

bialbym tle i sa to czyste kolory. Jesli siada konwergencja to

ta sama litera na tym samym bialym tle jest rozmazana i

naokolo niej jest taka jakby otoczka z lewej niebieski a z

prawej zielony np. Ogolnie efekt baaardzo nie pozadany

zarowno dla grafika do jego pracy jak i dla jego oczu.

 

Naprawde polecam SAMSUNGI kazdemu bo naprawde za taka cene nie wiem czy mozna kupic lepszy monitor. Moze jeszcze LG sie niezle sprawuja ale tez cos z ostroscia nie do konca jest ok :|.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to SONY ale ja bym nie brał używanych monitorów za takie pieniądze. Wszystkie 17\'\' obojętnie jakiej firmy i z jakim stażem i tak można mieć za góra 400 zł. Ja osobiście polecam monitory Belinea, to sama przyjemność pracować na nich, wysokie rozdzielczości przy sensownym odświeżaniu co najmniej 100Hz, tak dokładnie conajmniej. Moja 17\'\' Belinea przy 1024x768 wyciąga luzem 120 Hz i więcej tylko że się więcej nie opłaca bo po kilku godzinach pracy może wywalić wzmacniacz wizji a nie kosztuje to mało :), poza tym jeśli się znasz na elektronice to monitorki te naprawia się za grosze w sumie :D. Odradzam natomiast wszelkiej maści patenty Samsunga i te tańsze modele LG, szkoda kasy. Poza tym za 550 zł możesz kupić monitorek Philipsa 17\'\' nie pamiętam już jaki model ale za to nowy z 3 letnią gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności