Skocz do zawartości

idealne figury ...kontra vertexy


grynio

Rekomendowane odpowiedzi

wieczor!!

niedawno wrocilem do modelowania.uzwam narzedzi takich jak mesh toolsy , cstoolsy i max5...ale dalej nie ma wszystkiego.nie ma np opcji dzieki ktorej zaznaczam vertexy i robie z tego łuk,albo idealne kolo, albo idealno elipse..znacie moze jakiegos pluga ktory to umozliwia ???(obecnie modeluje budynek i pelno jest roznych idealnych figur a ShapeMerge po prostu piepszy wszystko....po drugie UNWRAP i opcja WELDOWAnia vertexow ...naraz mozna polaczyc maxymalnie 2 wierzcholki albo wszytskie do kupy ...a jak chcem palaczyc pary wierzcholkow , musze kazada pare po kolei weldowac(jezeli dobrze pamietam w maxie 4 mozna bylo zweldowac naraz kilka par)....

pozdrawiam i zycze upojnych nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co miałem okazję przeczytać, czy usłyszeć, to MAX raczej nie służy do idealnego modelowania z wirtualną linijką i cyrklem w ręku.

Tutaj w zasadzie wszystko robi się na wyczucie, co najwyżej dopasowuje do referencji.

Jeśli trzeba coś idealnie odwzorować, to chyba bardziej się do tego będą nadawać jakieś programy do projektowania (przychodzi mi do głowy np. auto CAD, ale pewności nie mam, że do tego właśnie służy, bo go nie widziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego łączenia wierzchołków w UnwrapUVW, to przecież można łączyć więcej niż tylko dwa jednocześnie.

Wystarczy je zaznaczyć, ustawić odpowiedni Weld Threshold i wybrać Weld Selected z QuadMenu.

Jeżeli Weld Threshold jest za duży, kilka par może zostać połączone w jeden wierzchołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności