Skocz do zawartości

złota galeria


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Nie wiem jak to jest z zlota kto wybiera do niej prace, ale jest to zle zorganizowane ostatnia aktualizacja prac byla w styczniu

ostatnio pojawilo sie duuzo swietnych prac nadajacych sie do galeri a zadna nie trafila :(

czy moze prace sa wrzucane raz na rok??

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tez myslalem o glosowaniu z tym ze w jaki sposob??

bo ja msyalem (tyle ze chyba z tym jest troche roboty) o takim czyms aby przy kazdym pierszym poscie(albo gdzies indziej) byl przycisk odnosnie zlotej galeri kazdy moze zaglosowac(tzw trzeba by ustalic od ilu postow czy cos w tym stylu..) aby prace dac do zlotej galerii i jak sie uzbiera odpowiednia ilosc glosow (np. 50, 100) to praca idzie do zlotej albo jak pracka osiagnie srednia powyzej 4.6 ale tez musi byc ilosc oddanych glosow :)

ja myslalem cos w tym stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretyznie jest coś takiego jak "oceń wątek" w menu wątku.

te gwiazdki jesli tyczy się galerii z reguły przyznawane są za ogólny poziom pracy i każdy user może dać ją tylko raz.

 

ale w sumie można to zorganizowac w formie założonej przez moderatora sondy: "Które obrazki z ostatniego miesiąca/kwartału/półrocza/roku powinny trafić do ZG?"

a pod spodem przedstawione prace, linki do wątków i opcje sondy. tryz pierwsze miejsca wygrywają. reszta czeka na kolejne losowanie.

 

Klicek: i tak jest teraz, ale ostatnio nie każdy ma czas na wejśćie an forum a co dopiero na głosowanie. przecież dwóch czy trzech moderatorów nie bedzie stanowićwiekszości id ecydować która jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretyznie jest coś takiego jak "oceń wątek" w menu wątku.

te gwiazdki jesli tyczy się galerii z reguły przyznawane są za ogólny poziom pracy i każdy user może dać ją tylko raz.

 

ale w sumie można to zorganizowac w formie założonej przez moderatora sondy: "Które obrazki z ostatniego miesiąca/kwartału/półrocza/roku powinny trafić do ZG?"

a pod spodem przedstawione prace, linki do wątków i opcje sondy. tryz pierwsze miejsca wygrywają. reszta czeka na kolejne losowanie.

 

Klicek: i tak jest teraz, ale ostatnio nie każdy ma czas na wejśćie an forum a co dopiero na głosowanie. przecież dwóch czy trzech moderatorów nie bedzie stanowićwiekszości id ecydować która jest najlepsza.

 

 

hmm, :) zatrudnić nowych trzeba ;] . . .

Chyba gwiazdki byłyby lepszą rekomendacją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym żeby ruszyć nieco złotą galerię. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale można by było też nieco usprawnić jej silniczek, jakieś bardziej zaawansowane sortowanie/ wyszukiwanie. Może coś jak na raph.com ? Coś takiego będzie potrzebne, jeżeli prac będzie przybywać.

 

himek - darował byś sobie już

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozreklamować sposób głosowania i usprawnić system gwiazdek w oceń wątek

prace z największą ilością automatycznie do złotej galerii.

 

To popieram, z tym że pojawia się jeden błędny motyw, w przypadku gdy w jednym wątku pojawia się kilkanaście prac danego autora, ewentualnie innym sposobem byłby nowy wątek z wklejonym linkiem do danej pracy, na powiedzmy dany miesiąc //. bo przedział 1/2 lub rok to za długo.

 

Spoko rozumiem Tweety ze nie kazdy ma czas wejsc i zaglosowac ;) ale hmm przez miesiac nie miec 5 min czasu ?

 

 

Haha ;), ale jak bym nie mówił o tym dzisiaj :). Ale brak chroniczny czasu to niestety przypadłość ludzi typu HDDWorker (tak jak ja) i Uczących się dlatego też staram się to zrozumieć :), ale nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki w galerii są dobre, tylko dlaczego nikt nie głosuje?

Userzy chcą mieć udział w wybieraniu prac do złotej galerii, ale bezpośrednio nie mogą. Moderatorzy mogą, ale nie mają czasu. I takie błędne koło.

 

Znając życie, powierzając ZG z kolei każdemu userowi (ocenianie przez gwiazdki) spowoduje, że ze "Złotej Galerii" zrobi się "Galeria".

 

Ciężko, moim zdaniem, znaleźć dobry system, który się sprawdzi. Ciągle mamy zbyt małą liczbę aktywnych userów aby wszelkie sondy, głosowania itp. się sprawdziły w praktyce.

 

Dlatego ja myślę, że niech zostanie tak, jak jest. Niech trafiają tam tylko wybitne prace, nawet jeśli ma tam trafiać jedna na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze przyda się ta dyskusja. Faktycznie, Złota Galeria ostatnio stoi w miejscu. Chciałbym, aby to ruszyło.

 

To nie jest tak, że tylko moderatorzy. To tak jak z wyróżnieniami na głównej.

 

Chciałbym, aby propozycje były zgłaszane przez wszystkich.

 

Może po prostu stworzymy nowy wątek przyklejony w którym będziecie podsyłali propzoycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu stworzymy nowy wątek przyklejony w którym będziecie podsyłali propzoycje?

 

a ja jestem przeciwny takiej formie jeżeli wybór nie będzie anonimowy i prosty to system umrze po miesiącu.Wątek jaki proponujesz przerodzi sie w jeden wielki spam.Jeden napisze że nominuje przykładowo prace XXX, a znajdzie się osoba która zapyta dlaczego, druga powie że nominujący nie ma gustu/ nie zna się czy coś podobnego i zacznie się niekończąca dyskusja.Moje postulaty to anonimowość i automatyzacja

anonimowość - ze względu na powyższeautomatyzacja - naród jest leniwy i łatwiej jest kliknąć na czymś w rodzaju"oceń prace" i wybraniu oceny (z możliwością raz na wątek) niż pisać w wątku i jeszcze dodawać do tego argumenty (bo tak by wypadało)

----editwątki zawierające więcej prac nie podlegałyby ocenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze to prostsze niz sie wydaje. Przeciez widac ktora praca jest ponad przecietna i ktora zbiera pochlebne komentarze. W trakcie oceniania i komentowania takiej pracy mozna by w samym wątku, lub stworzyc przez Moderatora nowy z zapytaniem czy popieracie by takowa pracka znalazla sie w galerii. Sadze, ze to by rozwiazalo sprawe. Gdyby powstal post czy np. ost.prace Kengiego czy Klicka dodac do Galerii to chyba wynik byłby jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Może to głupie ale niech na złotą będą mogli głosowac tylko ci co przekroczyli np 150 postów + maja obrazek w finished?

 

Myślałem, też, żeby każda praca przed ukazaniem sie w Finished szła do "oceny", ale to już chyba całkiem inna historia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DraB: 150 postów przekroczyć i wrzucić coś w miarę normalnego do GFW to nie problem ;]

 

myślałem trochę w przerwie na reklamę i w sumie najrozsądniejszym wyjściem tak na sam start było by zrobienie czegoś takiego:

 

1. user widzi obrazek i SAM decyduje czy to się nadaje do ZG

2. powiadamia moda poprzez pm'ka lub poprzez jakąś forme ocenienia wątku (coś jak gwiazdki ale tyczące się ZG)

3. pod koniec miesiąca/półrocza moderator działu GFW tworzy wątek "The best of - nominacje do Zlotej galerii" gdzie jest sobie sonda z nickami autorów

4. ogólne rozpręzęnie po nominacjach i poprawa humoru na widok kolejnej dobrej pracy na forum :)

 

oczywiście terminy powinny być ruchome (nie każdy miesiąc obfituje przecież w dobre prace) albo ustanowione od liczby zgłoszeń (mniej niż 10/miesiąc głosujemy w następnym miesiącu).

 

aby ustrzec się przed dowcipnisiami nowy system powinien być jawny, tak aby moderator (lub wszyscy) mogli widzieć kto komu dał nominację (wraz z uzasadnieniem). wszystko to po to aby ustrzec się przed jajacarzami, którym popuści fantazja, żeby dać do nominacji pracę na nią nie zasługującą.

 

ogólnie powinno to być jakąś motywacją dla nas wszystkich: szybsze zobaczenie swojej pracy w Zlotej da nam większego kopa w tworzeniu dobrej finalnej (nie tylko testowej) pracy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, też, żeby każda praca przed ukazaniem sie w Finished szła do "oceny", ale to już chyba całkiem inna historia...

 

To jest bardzo dobry pomysł. Nie pojawiałyby się prace, które nie powinny znaleźć się w galerii. Tylko mody miałyby dużo roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo system nie moze byc zbyt trudny ... po co ktos ma sobie dokladac pracy ? najprostrze rozwiazania sa najlepsze, do teraz pracki wybieral tylko Adek, a modkow jest wiecej ... :)

 

Co do glosowania i jakichs innych rzeczy (zbiorowych ;) )to sa wymysly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plana, możemy pójsc w taką stronę, :) Jeśli cos zrobiłem nie tak z regulaminem to proszę o bana :) NIe mogłem innych prac fotek wrzucic. Po pierwsze nie mam zgody od autorów, po drugie. Zaczną nawalac do mnie pytania ( a czemu on jest w złotej galerii, a nie ja) A tak jest fair. :)

sondaid5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe i już przy pierwszych nominacjach zaraz ktoś zarzuci, że wyniki są ustawione i że sięnie zgadza z tym, żeby akurat TA praca była wybrana do ZG a czemu nie inna... :]

imo lepiej by było żeby każdy mógł oddać swój glos na dowolny typ.

 

edit:

 

Jonasz: no właśnie o to mi chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest nieco inna:

 

a) Użytkownik jeśli uzna że widzi swoją pracę w złotej galerii to wysyła ją przez stosowny panelek.

 

b) Są trzy osoby (ogólnie szanowane i o wyrobionych gustach (ale nie moderatorzy, najlepiej w ogóle spoza forum ;) )), jeśli 2 z nich zatwierdzi pracę to frunie do złotej.

 

Jakoś najbardziej wierzę w takie proste systemy.

 

BTW. Jakby nie było system złotej wymaga reform.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehehehe. już widzę te nagłówki w gazetach:

 

Grafik komputerowy znaleziony martwy w swoim mieszkaniu!! Policja zabezpieczyła min. komputer z włączonym portalem http://www.max3d.pl...

 

swoją drogą dobra reklama dla serwisu xD

 

a na serio: ma to swoje plusy (niezależność i bezstroność) jak i minusy (osoby niezwiązane z max3d.pl nie będą poświecać co miesiąc swojego czasu aby dogłębnie przeanalizować prace - zwłaszcza jeśli będzie ich sporo (powiedzmy z 30-40).

w sumie temat wart głebszej dyskusji, bo Zlota faktycznie kurzem porasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj Vorek. zgodnie z propozycją Gothama wystarczy, że każdy nowy postujący swoją prackę w GFW wystawi sobie rekomkę do zlotej galerii i biedny "pan eliminator" będzie musiał oglądać te boxy i kuleczki z defaultowym GI :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, złota galeria jest na stillki bądź ilustracje...

 

30 skończonych prac na forum miesięcznie? :>>>> Gdzie?!? Ja chyba nie klickam tam gdzie trzeba :>>>.

 

Tak w ogóle to organizacja jest prosta- raz w tygodniu login, pionowa lista miniaturek z bazowym ustawieniem obok na "Odrzuć". Tak z 10 prac miesięcznie do powiększenia, 4 do gruntowniego zastanowienia się, jedna do przyjęcia, przy dobrej koniunkturze dwie... iiii... Rewelacja, ponad 12 prac rocznie do przyjęcia. Wręcz niebywały sukces ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

b) Są trzy osoby (ogólnie szanowane i o wyrobionych gustach (ale nie moderatorzy, najlepiej w ogóle spoza forum ;) )), jeśli 2 z nich zatwierdzi pracę to frunie do złotej.

Jakoś najbardziej wierzę w takie proste systemy.

BTW. Jakby nie było system złotej wymaga reform.

Pozdrawiam,

 

hehehehe, znajac polskie realia , to pewnie bedzie to prezydent, premier, i ten od edukacji.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, znajac polskie realia , to pewnie bedzie to prezydent, premier, i ten od edukacji.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

My się chyba nie rozumiemy.... Znając polskie realia ta trójka była by wybrana przez lud do złotej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham: zobacz na to:

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?s=&f=23&page=1&pp=25&sort=dateline&order=asc&daysprune=30

 

albo ja mam coś z oczami albo w przeciągu ostatniego miesiąca załozono 77 wątków w GFW.. :>

 

trzeba by to dokładnie sprawdzić bo kilka z nich to odgrzewane kotlety ale średnio statystycznie daje nam to około połowy wątków które są z ostatniego miesiąca :]

a to tylko 3D a gdzie 2D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w ciągu miesiąca 77 tematów ma nowe posty ;] większość z nich jest nawet z przed 9 miesięcy :)

 

ostatnio nic się nie dzieje i myślę że uzbieranie nawet jednej pracki na miesiąc będzie kłopotem.

 

ps. polski słownik w FF2.0 jest zajebisty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności