Skocz do zawartości

Co nas kręci...


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Hello !! :)

chciałbym, żebyście się podzielili ze wszystkimi tym, co was najbardziej kręci (tylko proszę mi tu nie zamieszczać zdjęć xxx bo mi topic skasują ;)), czyli mogą to być zdjęcia waszych wymarzonych samochodów, motocykli (wiadomo, jak to ja :D), albo innych rzeczy (akurat nic innego mi teraz do głowy nie przychodzi :P)

żeby jakoś zacząc to zamieszczam zdjęcie auta, które najchętniej bym nosił na rękach :D czyli Ford Mustang GT [cfaniak]

 

mustang1.jpg

mustang2.jpg

 

czekam na wasze posty [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kocham amerykańskie wozy z lat 60-70. Z tych samochodów emanuje wręcz potężna moc. Pamiętam jak pewnego razu siedząc przed kompem usłyszałem nasilający się dzwięk silnika. Od razu wiedziałem, że zbliża się coś nieprzeciętnego. Po krótkim czasie dźwięk ten przerodził się w niewiarygodny wręcz ryk. Szybciutko pobiegłem na balkon i pierwsze, co zobaczyłem to wchodzącą w zakręt z piskiem opon, krwiście czerwoną korwetę z 69 roku w wersji kabrio. Dostałem takiego szoku, że jedyne, co byłem w stanie zrobić to rozdziawić japę i gapić się. Śmignęła pod moim oknem i zaczęła się z niewiarygodną prędkością oddalać. Ryzykując życiem wychyliłem się jeszcze bardziej opierając się o barierkę, ale zdążyłem już tylko zobaczyć dwa oddalające się czerwone punkciki. Tej nocy jeszcze cztery razy przejeżdżała pod moim oknem, aż w końcu złapała ją policja (zasadzkę urządzili :D).

 

Poza tym lubię angielskie sportowe limuzyny (jaguar, astonmartin) włoskie bolidy (ferrari, lamborgini, bugatti) oraz ogólnie każdy samochód, który ma charakter. Wspułczesne zwykłe samochody osobowe, nawet te z wyższej pułki (mercedesy, bmw, alfy) są mi zupełnie obojętne. Gdyby nie znaczek to nie potrafiłbym ich nawet rozróżnić.

 

PS. Bardzo chętnie bym umieścił jakieś zdjęcie, ale bodajże od wczoraj nie mam opcji załączania obrazków (?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou, a co sądzisz o takich właśnie połączeniach klasycznej stylistyki aut z tamtych lat z nowoczesną techniką i ostrymi liniami nadwozia tak jak naprzykład w podanym przeze mnie Mustangu ??

P.S. mam nadzieję, że nie tylko ja z Batou będziemy dyskutować na tym topicu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem nowego mustanga byłem pod wrażeniem. Jest on o niebo ładniejszy od ich poprzedniego modelu, ale im dłużej na niego patrzę (miałem go kiedyś na tapecie) tym bardziej drażni mnie on swoją sztucznością. Po prostu do mustangów nie pasuje dzisiejsza stylistyka aut. Poza tym niepodobna mi się jego masywny tył. Takie jest moje zdanie. Jeśli chodzi o np. o nowego garbusa, czy morisa to uważam, że są to kompletnie chybione pomysły (szczególnie garbus). Po pierwsze kosztują astronomiczne pieniądze, a jak wiadomo ich pierwowzory były samochodami tworzonymi dla masowego odbiorcy. Po drugie są brzydkie, chodź to jest akurat kwestią gustu. Nie mają charakteru swoich poprzedników i szczerze wątpię, aby stały się kultowymi samochodami.

Ogólnie jednak podobają mi się ostre linje pojawiające się coraz częściej w nowych samochodach. Okrągłości karoserii w modelach z lat 90 są po prostu paskudne (z nielicznymi wyjątkami). Na nowej stylistyce zyskał np. nowy lamborgini (murcielago), który według mnie jest o niebo ładniejszy od diablo. Prosta piękna sylwetka, bardzo mi pasuje do tego samochodu. Podoba mi się również ford gt40. Piękne auto nawiązujące kształtem do jeszcze piękniejszego poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kręcą sporty extremalne, nie żadna tam koszykówka, piłka nożna czy tym podobne tylko np downhill na nartach, rowerze, rolkach a kiedyś nawet widziałem na łyżwach:D [urwanie glowy].

Po za tym chciałbym się kiedyś tynm przelecieć:P:

bf109-k4.jpg

albo tym:):

 

f22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kocham tuning praktycznie wszystkie samochody stuningowanie mi sie podobaja (byle niebył to wiejski tuning ale taki wykonany przez fachowców ludzi którzy sie na tym znaja)

 

ps. niewiecie jaka szkołe trzeba skończyc aby znaleść prace u tunera ? bo np. szef ds spraw konstrukcji bolidów f1 renaulta na doktorat z fizyki cieczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kręci najbardziej dobry film. Moja pierwsza dziesiątka to:

 

1. 2001 : Odyseja kosmiczna

2. 2001 :Odyseja kos…

….

10. 2001 :Odyseja kosmiczna

 

No a teraz druga dziesiątka:

11. Ghost In the shell (genialne Anime)

12. Matrix 1 (tylko jedynka)

13. Trminator1 i Aien1 (kolejnych części nie uznaje)

14. Gorączka (doskonały film z niesamowitą końcówką)

15. Bez przebaczenia (doskonały western)

16. Akira (kolejne świetne Anime)

17. Szeregowiec Ryan

18. Czas apokalipsy

19. Blade Runner (Łowca Androidów)

20. Mechaniczna pomarańcza (lekko zakręcony film)

 

Niedługo obejrzę sobie Cube, Fight Club`a oraz Siedem także kolejność może się jeszcze zmienić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szczerze dołączył się do dyskucji na temat stylingu lini nadwozia obecnie produkowanych i conceptów aut...moim zdaniem są one paskudne...zresztą nie tylko moim bo prawie w każdej gazecie motoryzacyjnej piszą o recesji na rynku samochodowym...Teraz zaczyna przeważać funkcjonalność, estatyka, koszt exploatacji, koszty realizacji, jakj długo silnik przerzyje, naj lżejsze i najtańsze materiały...wszystkie te składniki kumulując się, tworzą przykładowo: Honde Jazz, nawet nowego Civica, Forda Fusiona, Nissana Primere, Renault 307 cc WRC (Totalna porashka), Citroena (prawie wszystkie c-tki), BMW jejku teraz rozróżnić 3 od 5 czy 7 czy Z-tek graniczy z niemożliwym...To samo zaczyna się tyczyć Merca...Brabus nie tuninguje jush nowych meroli zatrzymał się i tuninguje wcześniejsze !! To samo tyczy się Hammana z BMW !! Problem recesji wydaje sę że dotknął tesh Porshe...nie wiem komu może się stylistycznie podobać Cayeene...te modele które wymieniłem to nie wielka część całości...

 

tak na dobrą sprawę analizując rynek samochodowy można wyliczyć żę swoje najlepsze lata przeżywał on między latami od \'80 do \'95 czyli od wypuszczenia Camaro 3 generacji do ostatniej supry...albo civica, co kto woli...te 15 lat motoryzacji naprawdę uwielbiam :)

 

A co do tuningu to najbardziej podoba mi się styling typu francuskiego i amerykańskiego...one jak gdyby razem dopełniają się w piękną całość:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom: Fajna jest ta Supra. Nawet bardzo fajna, tylko te dziury na przedniej masce...

Z tych pięciu wozów, które pokazałeś najbardziej podoba mi się Dodge a najmniej, tzn. w ogóle, Focus. Choćby nie wiem jak bardzo był z tuningowany to i tak nie lubię tego auta. Inna sprawa, że za tunigiem raczej nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Batou...tuning w obecnych czasach jest jedyną możliwą opcją zmiany wyglądu naszego bolidu na taki jaki nam się bardziej będzie podobał...Wiadomo jest że np: Clio po tuningu z podwójnym silnikiem 600KM sztuka, oponami 22\"/350, alufelami borbeta, progami do ziemi, wielkim skrzydłem na tylniej klapie będzie lepiej wyglądało niż seryjne...będzie poprostu o niebo ładniejsze od brzydkiego seryjnego :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją pasją są również motocykle :) kiedyś kumpel mnie jednym przewiózł... wyjechał na prostą drogę, odwrócił się do mnie i powiedział: \"czułeś kiedyś 4 sekundy do setki?\", a ja nie zdążyłem nawet odpowiedzieć tylko o mało co nie zostawiłem języka na ulicy gdy kolega odkręcił gaz :D chciałbym to kiedyś powtórzyć na swoim motorze (którego oczywiście nie mam :P)... naprzykład takim [cfaniak]

 

honda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no Phantom, Dodge Tomahawk - Viper na dwóch kółkach [cfaniak] bałbym się na coś takiego wsiąść :D

Batou, a propo fajnych mangowych filmów... obejżyj sobie Ninja Scroll :) i jak masz możliwość załatwienia sobie odcinków Neon Genesis Evangelion to również polecam, nie zawiedziesz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mi poprawia sie humor gdy zobacze:

Ferrari F355

F355.JPG

 

Forda gt90 (mam model w skali 1:18 :P)

PicFetch?pic=1995_ford_gt90-1.jpg

 

Nie pogardze tez chargerem;)

1999%20Dodge%20Charger%20RT.jpg

 

Bugatti EB110 (tez mam model:P)

PicFetch?pic=1992_bugatti_eb110_ss-1.jpg

 

O Bugatti Veyron i Chiron nawet nie wspomne bo to po prostu najpiekniejsze fury ever:] (wcale o nich nie wspomnialem)

 

A co do saabow to mi sie one podobaja (maja charakter [cfaniak] )

 

Zapomnialem dodac ze zamierzam wymodelowac f355 wiec prosze mi go tu nie ruszac:>:P:D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Phantom

hihihi...co do motorków...to jeszcze nigdy na żadnym nie jeździłem...raczej oglądałem skutki tych 4s do 100km/h :) ale jeżeli kiedyś miałbym zasiąść za motorem to tylko takim :D

 

 

Ciekawe jak sie tym skreca przy predkosci chodzby 100 kmh ? :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jeszcze marzy kompik z dwoma opteronkami, chlodzeniem wodnym i neoooostrada albo czyms szybszym :] no ok to moze chociaz radeonik 9800xt asusa:

1065196965461805.jpg

 

Noo i jeszcze taki malutki usuwacz ekhm... bug\'ow :D

m134_vulcan.jpg

 

BTW przez chwile myslalem ze ten apacz to zdjecie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryczki są fajne, ale bez przesady. Nikt tutaj nie pisze zeby stały się sensem zycia i nic poza nimi nie widzieć (jak mój qmpel dawny który znał wszystkie tabelki osiągów z katalogu 2000 ;p) czasami poprostu miło popatrzeć, w końcu wiele z nich to dobry kawałek designu, tak samo jak lubie sobie różne projekty budynków i wnętrz przeglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności