Skocz do zawartości

POJAZD 3D: honda civic 1992 3 dżwiowa


javor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!!

 

Właśnie rozpoczełem prace nad moim trzecim samochodem (jak w temacie), dwa wcześniejsze możecie zobaczyć na stronie www.squir.com (bmw 7 i ford sierra). Teraz się zdecydowałem na civic\'a bo tydzień temu dzięki moim interwencjom matka zmieniła seicento na taką honde :]. Wcześniej mi się za bardzo nie podobała ale jak ją zobaczyłem z bliska na własne oczy to zmieniłem zdanie :). Niestety chodzę do szkoły więc prace będą szły bardzo powoli :(

Wszelkie komętarze i sugestie bardzo mile widziane [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mini update :)

niemiałem jakoś dużo czasu dzisiaj więc dużo się nie zmieniło (boczna syba, troche przetłoczeń, i kilka poprawek)

a co do dżwi ,panie B@ti, to będą w swoim czasie (ale nie za szybko)

 

next update: może jutro(20.10.2003) (zawsze wieczorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

next mini update :]

 

co do wnęki dżwi to troche już zrobiłem ale to oczywiście nie wszystko :)

ogólnie to mam zamiar zrobić sporo detali w tym modelu ale za silnik i podwozie to się chyba wcale nie wezme :) (ale to się jeszcze zobaczy)

 

a tak wogóle to dzięki że tu zaglądacie i że chce wam się coś pisać :D [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się siatki czepiacie [lol2]

chodzi wam o to że jest źle wykonana czy że w dziwny sposób \"zrenderowana\" ??

jeśli to drugie to jakoś mi nie wychodziła taka jak innym to macznołem print screena :D jak macie jakieś sugestie co do renderów z siatką to chętnie wysłucham [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, z tą siatką to chodzi mi o to, że jest taka... inna :P jak spojżysz na jakikolwiek inny topic samochodowy to zobaczysz o co mi chodzi :) mówiąc krótko to niewiem, czy twoja siatka to low poly czy co... chociaż wygląda na to, że już nie potrzeba na nią dawać rzadnego modyfikatora, bo mimo że nie jest gęsta, to jednak nie ma rzadnych załamań na lakierze... hmm, wygląda poprostu jak zrobiona w ZModelerze :D sam już nie wiem, powiedz jak ją robiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianek narazie jest 3282

a po pierwsze nie używam nigdy mesh smootha bo to lipa (działa jak chce)

po drógie to oczywiście że modeluje w 3d studio 5 tylko że metodą własną dzięki czemu da się zrobić całkiem ładny model z małej liczby ścian :) a potem nawet jak by się postarać to i do gry jakiejś da się wrzucić (np. sierre miałem do gta vice city zapodać no ale leniwy jestem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że meshsmooth działa jak chce to się nie do końca zgodzę, bo da się w pewnym sensie nad nim panować, gdy się pozna pewne reguły :) a co do twojego modelu to jest to dowód na to, że da się zrobić bardzo dobry model z małej ilości face\'ów (czyt. z mniejszej niż 200000-300000 face\'ów :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tu calkowite przeciwienstwo konwencji: zadnych trojkatow, te dziwne zageszczenia i rozgeszcenia siatki moga powodowac niechciane ofekty w renderze, np duze progi widoczne na odbiaciach, wyerenderuj moze z jakas mapa HDRI albo czymkolwiek co sie odbija to pewnie bedzie widoczne. Co do kontroli nad meshsmoothem to niektorzy potrafia go ujarzmic w 100%. Jezeli chesz mode high-poly czyli ladny i dokladny to chyba sie nie obejdzie bez msmooth, ale jak go rzucisz na te trojkaty to nie chce nawet wiedziec co sie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Javor, jak dla mnie twój model to mistrzostwo... naprawdę, gdybyś nie pokazał siatki to głowę bym dał, że składa się conajmniej z 30000 face\'ów, to się nazywa opanować sztukę modelowania, bo nietrudno jest na wszystko dawać meshsmootha :) trzymaj się [piwo]

P.S. coś czuję, że ten model też powędruje do \"Wiewiórki\" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche czasu mnie tu nie było, a to dlatego że nie miałem czasu na maxa :(

ale jest weekend to coś wkońcu zrobiłem.

 

a co do mesh smootha na trójkątach to bez kitu straszne się rzeczy dzieją (zamiast wygładzać to się jakieś dziwne fałdy robią) a czy na polygonach będzie ok??? (pytam się bo nigdy nie robiłem nic tą metodą ale może kiedyś coś bym zamotał :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrócił !![jupi][piwo] czekam na więcej :)

P.S. jak możesz to daj jakieś podłoże, żeby to auto nie lewitowało w powietrzu :)

 

P.S. Javor, temat zamieszcza się tylko na pierwszym poście a przez to, że ty go wpisujesz na każdym poście to mi subskrypcja nie dochodzi... więc nie wpisuj już tematów tylko samą wiadomość :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedzielny update :)

 

co przybyło widać na renderku więc nie będe pisał

 

podłoża raczej naraazie nie będzie bo wtedy będzie trzeba mocno render kompresować :(

 

a co do renderu bez podziału na trójkąty to jeżeli da się taki zrobić (większość modelu jest z trójkątów) to najpierw mi pablo powiedz jak bo ja nie umiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hac, z tego co wiem to pokazana prze Javora siatka jest bez meshsmootha jako finalna siatka modelu, a więc można powiedzieć, że to model low-poly... który jak dla mnie wygląda jak high-poly :D hmmm, spróbuję na moje dawne modele z ZModelera dać modyfikator smooth, ciekawe czy wyjdzie mi coś podobnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

very mini update :(

 

ja wiem loozack że czekacie na updaty ale niemam ostatnio czasu :( (głównie przez szkołe, a raz już niezdałem :))

 

dzięki wszystkim za wypowiedzi, ale nie przesadzajcie że ten model jest aż taki ładny bo to tylko takie złudzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrób tak...skopiuj tylną szybę, żebyś nie psuł oryginału i na tej kopii powycinaj cutem linie w miejscu gdzie powinno być ogrzewanie, a następnie zaznacz te linie i wybierz \"create shape from edges\"... potem tylko zaznacz utworzone splines i wybierz \"renderable\", skasuj kopię szyby i gotowe :D masz ogrzewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wiem że nie jesteście zachwyceni tym że ostatnio nie ma updatów no ale:

po pierwsze mam nieszczęście posiadać karte graficzną RIVA TNT 2 która ma to do siebie że nawet bo obniżeniu taktowania lubi się zawieszać wtedy kiedy jej się spodoba :|

po drugie mam bardzo mulasty hdd przez co uciążliwe jest częste zapisywanie plików backupowych :(

w rezultacie gdy ostatnio robiłem dżwi i długo nie zapisywałem zmian komp mi się zwiesił i tak się wkurw.... że aż ................. miałem tą rive połamać

poza tym nie mam sporo czasu po szkole a nie lubie modelować tak małymi częściami więc głównie updaty przewiduje na weekendy i tylko czasami na dni powszednie :( (chyba że jakimś głupim fartem wykombinuje kase na nową grafe bo przez tą to mi się odechciewa kompa włanczać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po długiej przerwie

wkońcu się za coś wziołem i oto są tego efekty

cały model liczy teraz 15.000 trójkątów z czego ponad połowa to koła :| (2.100 jedno)

 

jak widzicie przednie światła wyglądają dziwnie więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś przypadkiem znalazł u siebie jakąś fotke na teksture w przyzwoitej rozdzielczośći (na światło tylne też)

............chyba że sugerujecie zrobienie ich w 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł to chyba właśnie będe coś motał z 3d ale raczej tylko przednie, więc teksturkami na tylne nadal jestem zainteresowany :)

 

a co do sceneri to narazie niewiem ....... \"civic\" to po angielsku \"miejski\" więc jeśli mi się zechce to może się pofatyguje żeby stała w jakiejś wąskiej uliczce między budynkami (na zadupiu) żeby się nie przemęczać :)

bo do zdjęć narazie nie umiem ładnie wstawiać 3d i poza tym jak ma być w 3d to wszystko albo nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności