Skocz do zawartości

Minibitwa nr9 - Postać z kreskówki START


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra oficjalnie wygrała postać z kreskówki - więc zaczynamy.

 

Postać możecie wybrać począwszy od komiksu, poprzez konwencjonalne bajki aż do współczesnych filmów animowanych.

 

Policount : do 5000 tris

Tekstura : 1024x1024 (dodatkowo może być normal i specular)

 

Chyba to tyle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co prawda bylem za enviro ale jak znajdę czas chętnie coś zrobię. Tylko się zastanawim czy do postaci kreskówkowej nie pasuje bardziej oldskoolowa forma niż te 5k trisów+ normale. Gdzie np. takiemu Pluto wcisnąć 5k trisów i normale?

:) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanko czy spawn sie kwalifikuje na postac z kreskowki ?

 

Jak najbardziej tak

 

 

Ja mam jedną prosbe moze by tak do 8 tys. zwiekszyc limit?

 

Myślę że 5k jak na game art i na ten temat to spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm teraz mi przyszło do głowy

ze chyba bedzie pod koniec bitwy pewna niesprawiedliwość.

otóż rozstrzał mozliwości szczegółowości między niektórymi postaciami moze sprawić kłopot przy wybieraniu zwycięscy.

Obawiam sie ze jak dojdzie do wybierania między wróbelkiem Ćwirkiem a Thorgalem to ćwirek będzie odrazu na straconej pozycji co oczywiście nie światczy ze osoba która zrobiła ćwirka nie umiała by zrobić Thorgala (poprostu chciała zrobić swoją ulubioną postać)

tyle :) pomyślcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę czy w Mini-bitwie chodzi wyłącznie o zwycięstwo? Dla mnie to wyłącznie fajny sposób na porównanie różnych wariacji na ten sam temat.

To normalne, że Thorgal rozniesie w pył Ćwirka i Elemelka razem wziętych :D jednak dopóki wróbelki są fajnymi modelami, wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm teraz mi przyszło do głowy

ze chyba bedzie pod koniec bitwy pewna niesprawiedliwość.

otóż rozstrzał mozliwości szczegółowości między niektórymi postaciami moze sprawić kłopot przy wybieraniu zwycięscy.

Obawiam sie ze jak dojdzie do wybierania między wróbelkiem Ćwirkiem a Thorgalem to ćwirek będzie odrazu na straconej pozycji co oczywiście nie światczy ze osoba która zrobiła ćwirka nie umiała by zrobić Thorgala (poprostu chciała zrobić swoją ulubioną postać)

tyle :) pomyślcie.

 

 

Ja właśnie myślę że jest dokładnie na odwrót - kreskówy styl może maskować braki umiejętności chociażby w detalicznych teksturach - wiadomo, konwencja to konwencja... A jak walisz realistycznie, z normalami itp to większa szansa że coś skaszanisz i wszyscy powiedzą "no niby fajnie, ale żyły takie jakieś nie przekonywujące, wybieram psa pluto w cell shadingu bo wygląda zupełnie jak w kreskówce"

 

Więc to działa w obie strony, nie ma co marudzić.

 

bez mesh smofa - bo Ktoś tam marudził w wątku Rybki:D

 

Taaaa... za starych czasów robiło się po porstu quick render na domyślnych ustawieniach z max 3 światłami, bo tak mniej więcej miało to wyglądać w silniku... Teraz wszyscy jadą V-rayem i podobnymi... Dodaj do tego jeszcze smootha i może poustawiaj materiały itp. i powiedz mi czym to się różni od grafiki high poly?

 

Nie chcę tu mówić żeby teraz wszyscy tyko screeny z viewporta zarzucali, ale nie przesadzajcie z tymi bajerami, chociażby dlatego że to nieprofesjonalnie później wygląda w pf. Najlepiej by było ładować do silnika jak mówi eMpeck, no ale to może w świecie idealnym :)

 

Takie moje IMHO

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doobrzee gada!! polac mu!! :)

 

mi sie zdaje ze owszem - jakas tam pokazowke mozna zrobic (raczej dla wlasnego widzimisie - jak np. ledyr z vaderem zrobil) - ale do oceny jak najbardziej powinno sie dawac model z maxa (ewentualnie prosty render) + mapy i tyle (tym bardziej ze to jest kontest jakby nie bylo)

 

apospo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak np. ledyr z vaderem zrobil)

To nie był VAder!!! :D:D a pozatym gdybym chciał dać screen z viewporta to wyswietliłby on max texture 256 i w dodatku bez normal mapów bo nie mam pixel shadera :P:P a zwyky render to tak jakos .... dziwnie :D

 

Doom3 jest dobry i tani ;)

a jakis dobry i darmowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyświetlania pierdół DX-sowych w maxowych viewportach może komuś sie przyda plugin

http://www.ofusiontechnologies.com/

Dla mnie to dzxiała dużo lepiej niż maxowe beznadziejne materiały dxowe.

I całkiem prosty ten plugin jest w obsłudze.

I (chyba) darmowy

...i po reklamie:)

PYTANIE:

Czy za postać z kreskówki uznajemy Misia Uszatka, Kolargola itp?

Albo Chałabałę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO tak, w końcu renderowane "kreskówki" to też nie do końca "kreskówki" a są dozwolone. czyli z tego co rozumiem chodzi bardziej o animację. A czy to jest animacja 3d czy animacja kukiełkowa to imo nie ma znaczenia :)

 

W każdym razie - ja nie miał bym nic przeciwko żeby ktoś uszatka zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie wybierania zwyciescy: sznase na wygranie to kazdy ma takie same i nie ma tu sie nad czym zastanawiac. liczy sie efekt koncowy i ogolne wrazenie. wiec tym bym sie akorat nie przejmowal, zreszta nie walczymy o zlote kalesony...

a co do przedstawienia koncowego to ja mam zamiar zrobic jedno ujecie prezentacyjne czyli z tlem i jakims srodowiskiem + kilka ujec technicznych z pokzaniem map, modelu itp + animka z obrotem modleu o 180stopni. (opcjonalnie bedzie sie poryszal w czasie obrotu) i to wszystko wyrenderowana v-reyem (prawdopodobnie), bo to jak by wygladal ten modle w grze to tak naprawde zalezy od silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do samej niesprawiedliwości to byćmoże cos w tym jest ale kogo to obchodzi, liczy sie zabawa. Jakby sie uprzeć to trzebaby wyłonić kilku zwycięzców. Osobno dla superbohaterów, osobno dla zabawnych kreskówek i osobno dla postaci z bajek 3d, w których tematowa "kreska" jest tylko na texturach. To nie ma sensu.

Może bardziej szczegółowe określanie zasad uniknęłoby wątpliwości. W końcu zrobić w 3d postać która występuje tylko w 2d to znacznie większe wyzwanie niż odtworzyć coś z bajki 3d, która daje nam całą bryłę na talerzu z łądnymi cieniami i texturami.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec zawsze jest 15 nastego, ale przedlużę do 17demnastego zeby ludzie w weekend mieli jeszcze czas na popracowanie, owczywiscie jezeli niechcecie to mozemy zamknac odrazu 15tnastego :)

 

Ale chcialbym 20stego wystartowac juz z nowa, minibitwa :)

 

Nielot pamietaj o regulaminie zawsze tam mozna sprawdzic do kiedy trwa bitwa :)

 

Pamietajcie ze bede starał sie robić tak jak WY tego bedziecie chcieli, wiec mowcie czy przedluzenie o te 2 dni to dobry pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś masz Ty racje :D *wstyd* :D

 

Ale mysle ze te 7 dni zaowocuje w wiekszej ilosci skonczonych prac :)

 

a jak widac czasu od 20stego do teraz bylo calkiem duzo i wiekszosc sie wyrobila wiec spokojnie mozemy do 17dmnastego przedluzyc :D

 

Trzeba bedzie znowelizować regulamin hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem patrzac z perspektywy nie uczestnika to troche lipa tak przedluzac...

 

myslalem ze klicek bedzie tu twardom renkom rządził a tu tańce chulanki, swawola!

 

next time prosze jednak o 'dotrzymywanie' terminu - zeby byly zelazne zasady, o ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w tym momencie to bez różnicy bo i tak juz nie skoncze tej bitwy :/, ale na przyszlosc tez uwazam ze zasady sa zasadami i trzeba sie ich trzymac, a wtedy bitwa nabierze charakteru i wszyscy beda wiedziec ze 20 dzien miesiaca jest wyjatkowy bo sie nowa bitwa zaczyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem patrzac z perspektywy nie uczestnika to troche lipa tak przedluzac...

 

myslalem ze klicek bedzie tu twardom renkom rządził a tu tańce chulanki, swawola!

 

next time prosze jednak o 'dotrzymywanie' terminu - zeby byly zelazne zasady, o ;)

 

nie uczestnicy głosu nie mają

przedłużać - chociaz do piątku

 

"twardom renkom " rox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności