Skocz do zawartości

POSTAC 3D: Sentinel


Misiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczolem sobie modelowac wlasnie sentinela z animatrixa. Oto wyniki mojej 2 godzinnej pracy. Jezeli maie jakies uwagi co do konstukcji to jestem bardzo otwarty. niemam niestety zadnych refow co do wyglada tego robota poza animatrixem. Jezeli ktorys z was ma ostatniego matrixa i moglby mi zrobic screeny z nim -sentinelem-bede bardzo wdzieczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki.

DruG systemik jest bardzo prosty. Na samej gorze w hierarchi jest linia z 8 punktami ta linia jest deformerem kolejnej lini(ta ma 72 punkty). DO drugiej linii podconstreinowane sa poprzez path constrein 72 kosci i to tyle. A punkty z liniii na samej gorze to sa klastry podconstreinowane co implict-box\'ow -zapisywane sa tylko lokalne transformacje tych obiektow a nie shape animation linii)

Gotham: software Xsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba co do frontu-bardzo szybko go zrobilem i sie zastanawiam nad jego wymiana. Jezeli masz jeszcze jakies uwagi to chetnie slucham. WSzystko poprawie bo dosyc milo mi sie pracuje z tym modelem. Jak mnie najda chcei to moze niedlugo wrzuce jakies texturki na niego.

 

\"Lowpoly:

 

wip18.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabije! :|

 

Nie dosc, ze nie ma to zadnego zwiazku z tematem, to do tego:

- masz tuty w Maxie

- masz tuty na max3d.pl

- masz tuty na Total3D

- masz milion innych tutoriali i watkow na tym forum, gdzie poruszany byl temat. Wystarczy odrobina checi, zeby poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham zgadzam sie z toba. W czasie modelowania doszedlem jednak do wniosku ze orginalny design mi nie za bardzo odpowiada. Oczy sa fatalnie rozmieszczone, wiec prostujac jest to moja wersja sentinela wzorowana na anomatrixowej. A tak na marginesie to miedzy sentinelami z animatrixa a matrixa tez sa roznice,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham,slucham. Wszystkie propozycje mile widziane, wlasnie siedze nad tym modelem i uv porzadnie rozkladam.

A masz moze pomysl na jego material. Ja dlugo myslalem, probowalem ale nie za bardzo zadowolony bylem. TExturki i tak beda wiec chodzi tylko o bazowy shader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Misiekk :D Dorzuce swoje 3 grosze:

 

Obudowa wydaje sie zbyt obla w stosunku do reszty elementow. Dodanie detalu lub zaakcentowanie tloczen powinno zbalansowac calosc. Teraz przypomina odlew z zeliwa. Torszke poprawek i bedzie ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sentinel super extra bajer wypierd i wogole.

Wczesniej prosiles o jakies refy. Wiec nie ma tu duzo pokazane http://skynet.hopto.org/~leru/sent/index.html ale zawsze cos. To sa screeny z Matrixa 2 i chyba najlepsze jakie sa w filmie. Na pierwszy rzut oka sa takie same ale jak poscisz jeden po drugim to zobaczysz roznice i bedzie lepiej widac szczegoly.

Jest jeszcze pare ciekawych refow w Matrix 1 w scenie kiedy Neo jest zabijany przez Smitha a Sentinele dobieraja sie do Nabu...blabla :P. Podczas gdy jeden laduje na powierzchni statku widac dobrze jego spod. To samo mozna zawazyc jak jeden z sentineli laduje na Osiris`ie.

Warto jeszcze przeszukac jakies strony gdzie sa pokazane plany jak robili matrixa. Wiem ze kiedys takie cos widzialem i sentinele byly dobrze rozrysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zgadzam sie, zgadzam. Korpusik wymaga paru znaczoncych poprawek. Bedzie wiecej szczegolow to na pewno-dodam jakies wytloczeni i elelmenty pancerza. Front tez zostanie calkowicie przebudowany.Narazie jednak rozkladam uv na elementach i poprawiam riga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności