Skocz do zawartości

After FX - Ambient Oc..


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki problem , mam wyrenderowane dwa passy: Diffuse i Ambient Oclusion, Składając je normalnie W photoshopie nie mam żadnych problemów jednak jak składam w Afixie to robią sie takie białe linie na brzegach obiektów tak jakby ten pass AO nie pasował. Nie wiem czym to jest spowodowane :| próbowałem zmieniać te ustawienia importu ( fotka nr 1 ) i ładnie działa tylko jak dam je bez kanału alpha a tak być nie może. Piszcie jak sie z tym kiedys spotkaliście :) bo to b.ważne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie to nie to , to tylko max jakość a to nie przez to :) wsumie problem chyba rozwiązałem bo pass z AO zaimportowałem bez kanału alpha a Diffuse z alphą i niby działa teraz ładnie :| jakby cos bylo nie tak albo jakieś sugestie to piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam sobie starsze posty i tez kiedys mialem taki problem z afx.

Jest roznica miedzy interpretacja alphy w PS i AFX - ps nie bierze jej pod uwage

a after tak. Rozwiazania sa dwa - albo nie uzywac alfy na obrazku ktory powoduje problem tak jak wlasnie zrobiles, albo - jesli alfa jednak jest potrzebna dostosowac jej gammę albo 'przezroczystosc' (uzyc channels/alpha levels).

Dodatkowo - niektore tryby mieszania warstw sprawiaja ze taki problem automatycznie znika.

W kazdym razie reczne dostosowywanie poziomu alfy czesto potrafi

pokazac obraz tak jak wyglada w innym programie graficznym.

Mam nadzieje ze te wypociny komus sie przydadza ;/

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności