Skocz do zawartości

GeForce FX i quadro


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć... mniemam że chodzi ci o przerobienie Geforca na SoftQuadro. Jeżeli tak to wraz z bratem, który jest trochę lepiej rozeznany w sprzęcie przerobiliśmy Geforca 2 Titanium na SoftQuadro i zrobiliśmy testy, nie pamiętam pod jakim programem testowym ale nie był to żeden 3DMARK... program testował kary graficzne pod 3DMaxa, Autocada, Solid Eage ,itp. to jeżeli chodzi o pracę w OpenGL to w testach otrzymaliśmy 112% wydajniejszą SoftQuadro od Geforca...także polecam... a jeżeli chodzi o Direct3D to pozostaje na tym samym poziomie co karta przed przerobieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel chyba nie zrozumiales jego intencji.

 

Po pierwsze Quadro nie dadza nic w 3d mark bo to sterowniki optymalizowane pod alplikacje CADOWE, zapewniajace stablnosc wieksza i wydajnosc a nie wiecej FPS.

 

PO drugie wszyscy wiedza jak przerobic Ge Force na Quadro, chodzi o to, czy da sie akurat FX bo nic o tym w sieci nie ma.

 

On pisze ze chce przerobic FX a ty odpisujesz ze przerobiles 2 ti i nie wiesz jak. On sie pytam a maxa a ty o 3d marku.

 

Czytaj nastepnym razem wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mowilem o tym GeForce.

 

A wiec napisze :

 

FX 5900 128 DDR Ultra - karta chodzi u mnie na DX9 i powiem ze chodzi super. Wszystko jest super szybko, hardwarowe shaderki obsluguje, pxelshading tez. Co do bench,arkow to osiaga o wiele lepsze wyniki w maxie niz ti 4200. Jestem z niej 100 % zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomagaj dalej - po to forum jest. [yes]

Czasem Ci się uda, czasem z podpowiedzią nie trafisz - wtedy zawsze znajdzie sie ktoś kto wie lepiej i Ciebie poprawi. :)

A ja tu wpadłem żeby Ciebie Daniel poinformować:

jeśli Ci się przypomni, że chciałeś jeszcze coś dopisać, to nie pisz kilku swoich postów pod rząd - w takim wypadku korzystaj z edycji. To zwiększa przejrzystość thread\'ów.

No i zmień avatara, bo za duży jest (tą prośbę piszę do Ciebie już drugi raz, więc mam nadzieję, że tym razem będzie efekt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGTsXVII hehe wlasnie chcialam poruszyc sprawe avatara predator i daniel prosze avatarka zmniejszyc do 100 x 100 i max 10 kb

a dla daniela brawo za chec pomocy !! ja nie mam kart nvidii wiec za bardzo nie jestem w temacie mam na wszystkich kompach ati i na render servie starego matroxa millenium chyba ... ( wieczne problemy mam z driverami ) jesli cos z ati to do mnie pisac ;)

dobra nie paplam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakims forum, chyba nawet rosyjskim :D sa jakies posty o tym ze komus sie udalo, ale nie mam czasu zeby czytac :( arbeit macht frei :( wiec nie napisze jak, poszukajcie na pewno znajdziecie odpowiedz, na 90% jestem pewien ze mozna przelutowac dwa rezystory co zalatwi sprawe na stale... aczkolwiek ja tam wole z lutownica sie do kompa nie zblizac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtreme hack for GF FX!!!

Posted by Vasek on October 09, 2003 at 23:37:15:

Long time, when there were no any SoftQuadro, there was a perfect Maxtreme hack. By hacking Maxtreme you were able to use your Gf in 3D Max with Maxtreme without any modification of the resistors on the card or patching the drivers.

I have hacked Maxtreme driver version .....13, and I`ll post the link to it later, but now there are maxtreme .....29 and if someone can find the way to hack it the same way we will be able to use the latest proffesional aplication driver with the latest unprofeccional cards!!!

This will make unnecesary any SoftQuadro or Geforce to Quadro hard mod.

Or, at least, we will use GF FX with those drivers until the new RivaTuner and new SoftQuadro will be produced by the famous Alexey Nikolaychuk|Unwinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki hmm... szczeże mówiąc to trudno mi powiedzieć jak narazie to mało robiłem w 3DS max po przerobieniu Gf na quadro i po za tym pierwszy raz robie na karcie typy quadro więc możliwe że czegoś mi nie obsługuje tak jak powinno a ja o tym nawet nie wiem.Więc tak przerobiłem sterowniki i zainstalowałem MAXtreme_4.00.29.00 i działa mi 3ds na tych sterownikach tekstury chyba są bardziej wurażne w view portac a co do szybkości to zabardzo nie wiem jak to sprawdzić (jeśli macie jakąś wtyczke do 3ds max 5 służącą do tego to dajcie znać to podam wam wyniki testów)właśnie mi sie przypowniało że gdzieś sie dało wyświetlanie fps włączyć gdzie to było ?? a najlepiej sami przerubcie sterowniki to jest chwilka i sami sie przekonacie i powiedzcie czy to już działa jak quadro czy jakieś efekty jeszcze nie chodzą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The good news for fx5600 owners is that the 42.51 driver had some support for the then soon to be released fx5600. To get a fx5600 to softquadro the following works well....

 

1. Download driver version 42.51.

2. Apply sq4 and nvstrap antiprotection patches.

3. Apply anisbooster patch (optional)

4. Load nvstrap and set pci id to custom - 318 (unknown device)

5. Manually load the driver and choose NV31GL.

 

You should now have a quadro NV31GL up and running with no ogl lockups.

 

Ja użyłem do przeróbki programiku RivaTuner20RC143NY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 3ds max 6 nie chodzi jakiś komunikat jest że sterowniki mu nie pasują ( ty miałeś to samo pewno ? ).

 

To chyba kwestja czasu żeby sie pojawił maxtreme nowszy który gf fx będzie obsługiwał na 3ds max 6.(ja przerzuciłem sie na 3ds max 5 i chyba tak zostanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności