Skocz do zawartości

OBIEKT 3d: EVERMOTION: mysliwiec i bombowiec:)


pg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model bardzo fajny, ale... jak na mój gust, to podwozie zbyt... \"sztywno\" wygląda, powinno się bardziej \"uginać\", jeśli rozumiesz co mam na myśli (bardziej rozchylać na dole, przy kolach). Na hasło \"samolot z WW2\" od razu widzę pojazd mocno \"rozkraczony\"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pewnie bede jedyny ale ktos to musi zrobić;( zaznaczam jednak, ze nie jestem superspecem od samolotów; po prostu ME 109e wyglada inaczej:))

 

To co tu widac, to raczej koszmar inzynierów niz faktycznie doskonała maszyna:)).

 

Powiem tak: nawet setki szczegulików nie zastepują ogólnego podobienstwa do modelowanego oryginału. Bo w TYM modelu nic ( poza kołpakiem smigła) nie jest podobne do oryginału)

 

Sorry chłopie, nie lubie tak krytykowac, ale EVERMOTION czy nie........nie popisałes się!!

 

Zeby nie być gołosłownym poniżej jest link do watku w minibitwie. Tam możesz zobaczyc mój samolot. Nie Me 109 ale FW 190 ....

 

 

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.p

hp?tid=6178&page=4

 

Pozdrawiam

 

Lookas

 

p.s. Kiedys popełniłem me109, przy chwili czasu pseslę obrazki:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadysz:)) bez przesady. Nawet rbie oko nie jest w stanie tak zniekształcic kabiny:)))))) No i karabiny w tej perspektywie powinny sie rorszerzac a nie zwężac:))

Jak dla mnie to albo PG nie wie co modeluje bo sie nie przyjrzał oryginałowi, albo zgubił wyczucie.....

 

perspektywa nie ma tu nic do rzeczy

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kol to pewno macie racje,mialem referki bez nich,wiec sie dlugo meczylem nad ich ustaiweniem,zmienie je na bank

 

z szyba pewno macie racje, cala ta oslona kabiny jest srednio dobrze wykonana,ale to wszytsko wina dennej siatki...pierwszy raz robie samolot i widac to po bugach,nastepny bedzi ejuz lepszy:)

 

zamieszczam screeny siateczki, jak widac jest do dupy:

 

 

 

screen10.jpg

 

 

screen11.jpg

 

 

 

odnosnie posta lookas\'a:

 

nie zgodze sie z toba,ze jest \"to raczej koszmar inzynierów\" i ze \" w TYM modelu nic ( poza kołpakiem smigła) nie jest podobne do oryginału\". OK.nei wiem co modeluje,bo nie ienteresje sie samolotami,nie mam tez refernecji prawie wcale-jakos nei wychodzi mi ich szukanie-ale sadze,ze od orginalu az za bardzo nei odbiega. Pod wzgledem szczegolowosci to i owszem ejszcze mu brakuje do tego modelu z bitwy,ale nie o to tu chyab chodzi, co???

 

pozniej postaramsie wrzucic inny render, a teraz zamieszczam screeny z bp, aby pokazac,ze ksztaltem to on od orginalu neiodbiega zbytnio...

 

 

screen12.jpg

 

 

screen13.jpg

 

 

a jakby ktos mial jakeis fotki odnosnie detali samolotowych to bardzobym prosil namiary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prawo, by się nie zgodzic:))

Skontaktuj się ze mna to wrzuce ci kilka dobrych referek:)) MOże zrozumiesz o czym mówie......

 

Wiesz, moim zdaniem, jesli cos robic na odp..........ol, to lepiej nie robic tego wcale:))

No i skoro modelujesz konkretny obiekt to nie powinien odbiegac wcale od oryginału.........

Bo to tak, jkbys modelował kobiete, ale w sumie wyszedłby ci facet:))) dwie rece, dwie nogi:)) \"....nie odbiega zbytnio od oryginału.....\" :)))))

 

Pozdro

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG, te screeny z rzutami w tle są bezsensu, bo model je zasłania, a więc równie dobrze na tych rzutach może być Spitfire a nie Me-109 :P;) ustaw opacity materiału modelu na jakieś 50, tak żeby było coś przez niego widać :)

i masz tu jeszcze kilka zdjęć...

 

me109_03.jpg

me109_01.jpg

Me109_E1.jpg

 

masz jeszcze zdjęcie kabiny w dużej rozdzielczości (daję linka bo zdjęcie zajmuje 170kB :))

http://www.raf.mod.uk/bob1940/images/cockpit1092.jpg

 

trzymaj się [piwo]

P.S. mam nadzieję że poprawisz wszystkie błędy, bo według mnie to narazie ten model nie zasługuje na link obrazkowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG, nie obraź się, ale jeżeli według ciebie twój model nie odbiega za bardzo od oryginału, to masz chyba coś ze wzrokiem...

1. kabina jest u ciebie zaokrąglona, a powinna być kwadratowa,

2. ogon również powinien być bardziej kwadratowy,

3. śmigło do wymiany, nie ma takiego profila w lotnictwie,

4. właściwie to chyba cały kadłub jest od innego modelu,

5. oprócz tego masa innych błędów/niedoróbek...

masz jeszcze wiele roboty przed sobą, a najlepiej to zrób go od nowa :)

 

P.S. gdybyś był kimś nowym na forum to bym nie pisał takich rzeczy, ale jako że jesteś jednym z członków grupy Evermotion, to spodziewam się po tobie o wiele lepszych modeli i nie ma tu nic do rzeczy to, czy znasz się na samolotach czy nie, masz w końcu zdjęcia i rzuty, więc wystarczy tylko dobry wzrok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alescie sie go czepili :)

mi tam akurat przynaleznosc do jakiejs grupy nic nie mowi o gosciu dopoki nie zobacze jego prac, co do samolotu no nie powiem jest kilka niedokladnosci ale to juz wszyscy wytkneli, jezeli chodzi o zgodnosc z referencjami to nie jest najgorzej , siatka z kolei jest jakby od.. hmm no nie wiem od czego :) ale jest dziwna

a szyba faktycznie powinna byc poprawiona no ale to chyba jeszcze nie koniec modelu wiec chyba za wczesnie na komentarze jak to ktos zrobil slaby model...

ps. EVERMOTION hmm a co to jest??!! hehe fajne pracki sa na ich stronie ale samochody sa takie sobie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie ten model! ale to moze dlatego ze to Twoj 1 samolot...

mam nadzieje ze Twoj 2 samolot nie bedzie tak spi... jak ten.

 

ino zeby mnie nikt zle nie zrozumial !! piszac \"spie...\" bralem pod uwage moja skromna wiedze i na jej podstawie to twierdze. poprostu mi to nie przyponima Me 109e a dowodem tego sa chciazby wytkniete juz bledy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJ, efekt wizualny powiadasz... według mnie skoro ktoś się bierze za konkretny model to nie po to, żeby sobie go pozmieniać według własnego widzimisię tylko po to żeby go wiernie odtworzyć... wychodzi na to, że równie dobrze mógłbym dać na topicu z Hondą S2000 ładnie zrobioną Hondę Civic i też byłoby dobrze, bo w końcu liczy się efekt a nie dokładność :]

P.S. sorki za te posty, mam nadzieję że się na mnie nie obrazisz, ja poprostu jestem trochę przewrażliwiony na punkcie dokładności i jak widzę w nazwie topica jakiś model to się spodziewam, że jak tam zajżę to zobaczę właśnie ten model a nie \"coś podobnego\" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie!!! Bo zdaje sie, że ktos tu troche przesadza. PO pierwsze: zdaje się, ze w modelowaniu 3d chodzi o WIERNE ODTWORZENIE OBIEKTU. Czyli trzeba sie trzymac oryginału. Jeżeli jest inaczej, to zrobie powiedzmy trzy bovy i do upadłego bede twierdził ,z e to -powiedzmy- mercedes!!! Czyli robie co mi wyjdzie, a potem dorabiam ideologie

 

MJ!! w 3d liczy sie nie tylko efekt wizualny, ale równiez technika i zgodność ze wzorem. Na pewno znasz Suurlanda. Ciekawe, czy jemu przepuściłbyc błedy w modelu:))))

 

Render to nie wszystko, a mam wrazęnie, ze jesli cos jest wyrenderowane z GI to już jest Super!!!

 

róbcie tak dalej:))) Nie bede sie musiał bac konkurencji:)))))))))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas - konkurencja najlepsza jest wtedy gdy musisz sie jej bac :)

model nic dodac nic ujac, wszystko juz zostalo powiedziane, a nawet troche wiecej :)

keep working

ps. ale nie podzielam zdania lookasa i lozacka jezeli chodzi o twoj model, co do sameistoty modelowania to maja racje, jezeli w zamysle cos odwzorowywujesz o czym swiadczy nazwa posta to powinienes sie tego trzymac :) choc szczerze mowiac te bf 109 e, b, z, x, s, q, w, r, t, u, i, o.. etc ja tam wielkich roznic nie widze, lub sa dla mnei malo istotne (i moze dlatego powinienem siedziec cicho :D ale ostatnio nie moge powstrzymac klaiwszy :) :p), prawda ze caly smaczek twki w szczegolach ale jest zdjecie, mozna z nim porownac, i moim zdaniem poza szczegolami o ktorych wiekszosc juz pisala nie odbiega od oryginalu - mocno :) i przypuszczam ze jest tyle zdan co uzytkownikow :)

pozdrawiam

ps. jezeli to zdjecia ma trafic do galerii evermotion to jeszce kupa pracy przed toba :) ale nie zalamuj sie,

pamietaj:

łot dosynt kil ju mejk ju stronger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok:))

co do modelu to faktycznie wszystko zostało powiedziane:))

 

Co do TYPÓW to radze przyjżyj się dobrze ME Bf 109 E i G:)) Jeśli nie widzisz róznic to ja nie wiem:))) mOze to kwestia spostrzegawczosci:)))

 

Pozdrawiam:))

 

Lookas

P.S. A tu jest link do testowego ME Bf 109 E którego kiedys tam popełniłem i który nie doczekał sie kontynuacji.......

 

!!!Testowy Me Bf 109 E !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, atak ?? ja chciałem poprostu dać takiego lekkiego \"kopa\" PG :) bo widząc naprzykład jego Freelandera wiem, że stać go na więcej, a że nie jest nowiciuszem to nie oszczędzałem tak krytyki, tylko waliłem prosto z mostu to co mi się nie podobało... PG, mam nadzieję, że się nie obraziłeś i powrócisz do tego projektu :) [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no chlopaki, czy ja moglbym sie na Was obrazic???;)krytyka jaka kolwiek, pozytywna czy negatywna jest dobra, wiec wielkie THX za wszystkie posty

a co do modelu:

-up date\'ow nie ma,bo mialem zjazd + testowanie maxa6.0, wiec czasu nei mialem, ale tak czy siak, raczej w tym temacie wielkich zmian nie ujrzycie, poniewaz sama siatka jest(jak juz wczesniej psialem)do dupy, i musialbym model od poczatku modelowac, wiec ta maszyne tarktuje jako nieudany test

-za to koncepcja, ktora od poczatku skupiala sie wokol ataku niemieckiego mysliwca na aliancki bombowiec ulega lekkiej modyfikacji...zamaist dwoch masyzn na glownym planie bedzie wyeksponowany b-17(na ktorym skupie sie teraz-postaram sie nei skisic ttym razem;) )oraz niemeicki mysliwiec na drugim planie, jako atakujaca maszyna, i dopeiro po ustawieniu sceny zobacze, czy jest potrzeba przerabiac ten mysliwiec

 

aha i wyorzedze jakies komentarze:tym arzem chodiz tylko o wizualnosc sceny:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, już myślałem, że go nie pokażesz na tym forum :)

szczerze mówiąc to dla mnie ten model wygląda trochę jak zabawka... ale nie dlatego, że jest taki widok tylko dlatego, że jest... hmmm, za okrągły, to znaczy ma za dużo okrągłości :D naprzykład ten właz na kadłubie nie powinien być bardziej kanciasty ?? i jeszcze jedno, ale to już czepialstwo :P teleskop w podwoziu wygląda jakby był maxymalnie dobity, jeżeli wiesz o co mi chodzi :)

pewnie uważasz, że ci truję ale chciałbym ci poprostu pomóc :) trzymaj się [piwo]

 

P.S. jak się modeluje w Maxie 6 ?? [cfaniak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności