Skocz do zawartości

Poczatki poczatkujacego


Tezet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, staralem sie znalezc cos na ten temat ale nie wiem pod jakim haslem szukac, w maxie robie od paru lat lecz wczoraj zainstalowalem demo maxwella ze wzgledu na duzo ciekawych renderow w siecie wykonanych przy uzyciu maxwella :) no i zaczely sie problemy, rendery wychodza zdaje mi sie nie takie jak powinny i nie wiem czego to jest wina, ogladalem prace ludzi ktorzy robili np rendery z czasem 10 minut i wygladaly dobrze, ja przy ustawieniu na 10 minut mam straszne ziarno :( tutaj zalaczam przyklady.

 

http://img96.imageshack.us/img96/3956/kieliszekbu7.jpg to jest kieliszek w 1 minute

http://img275.imageshack.us/img275/2624/kieliszek10minag3.jpg a to jest kieliszek renderowany w 10 minut.

 

Jak widac cos jest nie tak lecz nie wiem co :( uzylem do tego materialu mxm oryginalnego z dema maxwella 1.1 :( jesli ktos moglby looknac na to i chociaz nakierowac mnie na odpowiedni temat zwiazany z tym to bylbym stokrotnie wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i dalej nie doszedlem, robie zwykly render zwyklego materialu a szum taki ze nie widac co to za material, czy plastik, czy metal czy obojetnie co, po 20 mintuach dalej jest ziarno jak cholera :( juz nie wiem jak tego maxwella ustawic, pozatym denerwuje mnie juz ten znak wodny na samym srodku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy hdr lekko lepiej ale tez ziarno :\ juz poprostu nie wiem co jest nie tak, i jakos nie chce mi sie wierzyc ze chodzi o konfiguracje komputera, bo takie ziarno mam nawet przy 320x240 albo i mniejszej rozdzielczosci :P a blyszczacy plastik, czy chrom, czy szklo to chociazby w brazilu albo vrayu renderuje sie w stosunku do tego 100 razy lepsze w takim samym czasie. Jest jakis tutek albo opis podstaw maxwella ?? co jak ustawic na poczatek ?? czy poprostu kazdy jedzie na standardowych ustawieniach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blyszczacy plastik, czy chrom, czy szklo to chociazby w brazilu albo vrayu renderuje sie w stosunku do tego 100 razy lepsze w takim samym czasie.
Uroki maxwella :) ja tam maxwella dużo nie używałem, a i to tylko w wersji 1.0 (1.1. jest ponoć dużo lepsza jeśli chodzi o ziarno), ale jeśli master gada, ze to norma, to ja bym mu wierzył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morjuz

Witam :) jestem mega początkujący więc jeśli mnie nie olejecie będzie git :D . Pytanie tak jak w całym temacie - co z tym ziarnem :) ? jakoś da się to zmniejszyć ? z góry dzieki i pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morjuz

Ok kumam . Co do czaszu renderowani to cholernie długo , nawet przy wnętrzu tak prostym jak 4 ściany - sufit - podłoga - okno + jakaś tam kanapa :D. Generalnie pracuję na programach AC 10 ,Artlantis Studio i MaxonForm ze względu na szybkość pracy :). Jeśli chodzi o sprzęt to macie może jakieś ciekawe zestawienie szybkościowe ?? czyli dobra płyta + procek albo 2 ? Tak aby polepszyć pracę w Maxwellu :D. Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morjuz

No tak ale czasem , a w moim przypadku muszę pracować w zamkniętych pomieszczeniach ;) . Mam takie pytanie odnośnie paru kompów , które wspomagają rendering . Przykładowo dajmy na to mam 2 kompy jeden wolniejszy drugi szybszy , to czy ten szybszy podczas renderowania niestraci swoich parametrów szybkościowych na rzecz tego wolniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czasem , a w moim przypadku muszę pracować w zamkniętych pomieszczeniach ;) . Mam takie pytanie odnośnie paru kompów , które wspomagają rendering . Przykładowo dajmy na to mam 2 kompy jeden wolniejszy drugi szybszy , to czy ten szybszy podczas renderowania niestraci swoich parametrów szybkościowych na rzecz tego wolniejszego ?

 

nie, niestraci. Przyrost jest znacznie duzy jesli mamy wiecej niz jeden komputer - ja pracuje na 4, tak mi sie złożyło, to nie są moje kompy tylko brata, jednego i drugiego, 2 moje, całosc w lanie połączona - smiga az miło, tylko ostatnio braki w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morjuz

Hymm jak by dobrze zakombinować to u mnie są 4 kompy + 1 nowy za niedługo :D ,tylko jak to spiąć ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miej na uwadze że 'zamykanie' pomieszczeń to zły pomysł jesli idzie o czas renderingu.
teraz mi napisal! jak ja koncze zlecenie! kurdesz

Hymm jak by dobrze zakombinować to u mnie są 4 kompy + 1 nowy za niedługo ,tylko jak to spiąć ? :P
przeczytac helpa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności