Skocz do zawartości

Scena3d: Pokoj


xMark

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem kompletnym noobem no moze nie takim znow bardzo. ale nie wiem zupelnie jak zrobic aby moja praca wgladala realistycznie. mozecie mi pomoc jak do tego dojesc, z czego korzystac, oswtielnie i jaki rendering( i jeszcze jakie sa rodzaje renderingu)

a to moja pierwsza praca wiec nie jedzcie jej bardzo

pokoj.jpg:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzeba pomagac newbie, ktorzy wykazuja choc odrobine inicjatywy i takim pomaga sie z przyjemnoscia. Chlopaczek wpada na forum i na dzien dobry lamie kazdy punkt regulaminu, a nie przeczytal chyba ani jednego wczesniejszego watku.

 

Chce pomocy? Niech zapozna sie z tym:

http://rtfm.bsdzine.org

 

Poza tym odpowiedzialem na pytanie: \"dlaczego moja praca wyglada nierealistycznie\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm owszem on nie jest takze bez winy bo z tym nazewnictwem to racja ale co do realistycznosci- czy ty Drug jak zaczynales w maxie to po pierwszych dniach nie zastanawiales sie jak zrobic prace realistyczna ? przeciez jak znales dajmy na to tydzien maxa to chyba nie umiales uzywac brazila albo v raya ? Nie chce tutaj doslownie bronic goscia bo jak juz mowilem po trochu ty masz racje a po trochu on :/ pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... jak ja zaczynalem prace z 3D Studio Max 2, to slyszalem ledwo o Mental Rayu. Zero netu, tylko ksiazki z Helionu (kiedys bylo ich mnostwo). Tak sie sklada, ze takze zaczynalem od swojego pokoju, temat wydawal sie pasjonujacy;) Poradzilem sobie jakos bez GI, odpowiednio \"doswietlajac\" zacienione miejsca dodatkowymi swiatlami.

 

Teraz kazdy ma dostep do netu ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mnie też denerwuje że jak ktoś nowy zamieście cokolwiek to znajdzie się oczywiście paru takich dowcipnisiów co muszą go zjechać na dzień dobry. Aż się wtedy odechciewa dalszej pracy. Człowiek minimalnie zadowolony że coś mu się udało zrobić i nawet tą radość mu muszą zniszczyć. Gdzie kultura pytam??? Każdy mądry kto ma już coś spoko na swoim koncie. Zero jakiejś zachęty, czy podbudowania. Apeluje o kulturę i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początkującego to całkiem nieźle. Modele jak na razie mogą być, chociaż zauważ, że górne drzwiczki wystają ponad szafę a boczna ściana pokoju nie dosięga do sufitu. Łóżko jest za małe i blokuje dostęp do balkonu. Poza tym pierwszy raz widzę łóżko postawione zupełnie bez sensu prawie na środku pokoju. Przede wszystkim jednak popraw materiały. Tekstura podłogi jest zupełnie z innej bajki. Znajdź teksturę np. klepki (jeśli nie znajdziesz to napisz maila). Z kolei tekstura ściany jest stanowczo zadurza, oraz zbyt wyrazista. Materiał dywanu jest zadurzy oraz zbyt rozciągnięty. Ekran monitora powinien być ciemniejszy oraz powinien chodź trochę odbijać otoczenie. Pamiętaj, że materiały oprócz map diffuse oraz bump, mają również inne równie przydatne \"pola\" jak np. Specular level i color. Postaraj się równierz poprawić kompozycję i oświetlenie.

Jeśli jednak chodzi o vray`a to radziłbym najpierw dokładnie go poznać a dopiero później wygłaszać o nim opinie. Sam używam FinalRendera, ale bawiłem się również vray`em i muszę ci powiedzieć, że jest on bardzo szybkim i dobrym renderem. Jeśli w scenie używasz GI to zawsze będzie ona jaśniejsza niż bez GI.. Jest to logiczne, jeśli wiesz na czym polega Global-ilumination. Narzekasz na czas obliczania w Vray`u a pytasz się o Brazila, który jest dziesięć razy wolniejszy i dziesięć razy trudniejszy. Jeśli szukasz szybkiego, dobrego rendera to Vray jest najlepszy.

PS. Popraw nazwę topicu bo nikt nie wchodzi do tematów o takim tytule. Wejdź w edycję pierwszego twojego postu i w polu temat zmień nazwę na np. \"Scena3d : Pokój\"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki za cenne rady. nareszcie cos konkretnego :D

a co do tego pokoju to tak wylgada moj pokoj i tak sa poustawiane meble i tak wylada podloga( podobnie)

a obok łóżka jest sciana tylko jej nie zrobilem bo wtedy mialbym ograniczenia w robieniu zdjeci.

PS. co to jest GI i gdzie to znalezc i ustawic.

 

dzieki za wszystko popracuje jeszcze nad tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mimo wszystko tą brakującą ścianę. Przesuń kamerkę i daj szerokokątny obiektyw, który daje ci większe pole widzenia.

 

Dokładnie nie powiem ci co to jest GI (global-ilumination) bo sam raczej mało się na tym znam (rzadko używam). Ogólnie rzecz mówiąc GI pozwala na realistyczną symulację rozchodzenia się światła. W przeciwieństwie do standardowego rendera oblicza on promienie świetlne odbijające się od różnego rodzaju powierzchni np. ściany pokoju. Najlepszym przykładem na zilustrowanie tego zjawiska jest stworzenie małego, całkowicie ciemnego pokoju z białymi ścianami. Światło dostaje się do środka przez jedno małe okno. Na początku renderujemy bez GI. Pokuj jest nadal całkowicie ciemny prócz małej rozświetlonej przez światło z zewnątrz powierzchni. Następnie renderujemy z użyciem global-ilumination. Efekt jest teraz o niebo lepszy. Promienie świetlne wdzierają się do naszego pomieszczenia, trafiają dokładnie w to samo miejsce co poprzednio, ale tym razem odbijają się od podłogi i zaczynają delikatnie rozświetlać resztę naszego pomieszczenia. Zaczynamy dostrzegać w mroku kontury pokoju.

 

A teraz mały tutorial: „Jak włączyć w vray`u GI” (ale się rozpisałem :D).

Uruchamiasz maksa i tworzysz taki pokój jak mówiłem wcześniej. Bez żadnych ram okiennych, dywanów i innych dupereli. Gołe ściany i wycięta w nich dziura oraz mocne źródło światła (multiplier =2)na zewnątrz z włączonymi cieniami. Dajesz kamerkę w środku pomieszczenia i renderujesz. Efekt nie jest zaspecjalny. Pora uruchomić vraya. Wchodzisz w edycję materiałów. Wybierasz materiał typu Vraymtl. Pojawia ci się nowa czarna kulka. Aby to zmienić naciskasz f10, rozwijasz pole curent renderers i zamieniasz scanline w polu production na Vray`a. Przy okazji możesz włączyć GI. Zjeżdżasz na dół i rozwijasz indirect illumination a następnie zaznaczasz pole „on”. Teraz już masz włączone GI. Wychodzisz z opcji renderingu i wchodzisz jeszcze raz w material editor, naciskasz „o”. Zmieniasz w polu renderer z scanline na curent. Czarna kulka zamieniła ci się na szarą. Następnie tworzysz jasno szary materiał i przypisujesz go wszystkim ścianom. No i w końcu renderujesz obrazek.

Teraz pora na ciebie. Poszukaj w Internecie kilku tuturiali do vraya i zacznij się go uczyć. O resztę pytaj się w części forum poświęconemu Vray`owi:

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?fid=54

 

Powodzenia [soczek] :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności