Skocz do zawartości

problem z Adobe premiere proffesional 2.0


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z najnowszym premierem adoba : chodzi o to że zainstalowałem sobie AP 2 i podczas importu niektórych plików mpeg występował błąd "unexpected type of file" (etc). Po wgraniu wczesniejeszej wersji Premiera pliki te udawało się juz importować po wgraniu niektrórych kodeków. Postanowiłem wiec odinstalować starego premiera i zainstalować wersję 2.0 . Niestety podczas uruchamiania pojawia sie napis: Please uninstall the trial version before install the full version" i program się nie uruchamia. Wersja trialowa jest odinstyalowana, rejestr wyczyściłem i nawet przywracanie systemu nie pomogło . Czy wie ktoś jak mozna poradzić sobie z tm problemem? :) Dziękuje serdecznie i czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mozesz do tego użyć np. programu Regclean - bardzo prosty, łatwy i przyjemnie czyści rejestr ;)

p.s. teraz mi przyszła do głowy jeszcze jedna myśl - czy miałeś zainstalowany jakiś pakiet kodeków ? jeżeli tak do zainstaluj go jeszcze raz bo może czegoś brakuje i się wysypuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wersję 2. Wyczyść rejestr za pomocą Reg Cleaner tak jak napisał jaras.

Wywal wszystko z folderu:

C:\WINDOWS\Prefetch

C:\WINDOWS\Temp

 

W C:\Documents and Settings\Twoje konto\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji zobacz czy nie ma czegoś z Premiere

C:\Program Files\Common Files\Adobe i tutaj zobacz czy coś zostało

Tak samo z C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji C:\Documents and Settings\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

 

W rejestrze sprawdź czy nie ma czegoś (tylko zrób kopię)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Adobe\Premiere

HKEY_CURRENT_USER\Software\Adobe\Registration\User

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\Premiere

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe\Premiere

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Adobe Systems\Common Install\Shared Service\B1E98000

 

HKEY_USERS\S-1-5-21-1214440339-1957994488-1343024091-1003\Software\Adobe\Premiere

 

Powinno być dobrze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności