Skocz do zawartości

cholernie niewiarygodny przypadek przegrzania procesora.


robczan

Rekomendowane odpowiedzi

mam w swoim komputerze jakies cudowne zjawsiko: otoz kiedy gram w gre icy tower (wersja 1.2) to mi sie procesor przegrzewa! gdy juz sie zawiesi, to wyłączam kompa, odkrecam obudowe i... to ma z 90 stopni !!! parzy mi rece ! Karta graficzna - to samo - tez sie przegrzewa do podobnej temperatury. i to tylko i wyłacznie po 10 minetowej zabawie w ta prosciutka gierke !!! A gdy w nia nie gram to komp moze byc caly czas od rana do nocy wlaczony i nic sie nie dzieje, chociaz korzystam z wymagajacych aplikacji! czy ktos to potrafi wytlumczyc ? jak tak to dam mu chyba nagrode jobla.

 

Mam /P4 2.6 GHz HT/, /HiS Radeon 9800/, /512 Mb RAM Kingston PC-400 MHz/, /jeden dysk WD 40 GB 8 MB keszu/ - moze to pomoze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To powiem Ci , że ja miałem podobny przypadek ostatnio. Jak bawiłem się Maxem to temp. na procku nie przekraczła 68 stopni ale jak włączyłem gierkę mojemu synkowi (jakieś bez specjalnych wymogów gry) to temp wskakiwał na 76 i wyżejco oczywiście kończyło sie zwisem kompa.

No i okazało sie, że pasta na procku lekko się zużyła (sam byłem w szoku że jest to możliwe) po jej wymianie wszycho wporządku temp nie wychodzi mi poza 68 stopni jakiś wymagających aplikacjach i grach.

Mój hardware: Atlhon 2000 + Giforce 4 ti 4200 512 DDR ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucie pożądny wentyl, dobra paste(arctic ceramique, albo silver III) i wentylujcie dobrze obudowe - czyli wentyl zna dole wdmuchujacy i na górze wydmchujacy. nie ebdzie problemów. co do zuzycia to max uzywa mocno procka tylko w pewnej fazie rendera i to ze amsz na wskaźniku 100% to wcale nie znaczy ze aly proc jest uzywany, tylk tryle ze juz nic wiecej nie przeliczy, ale nie wszystkie jego regiony sa wykorzystywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, skąd u Was takie temperatury na prockach?

Mam Athlona XP 2500+ podkręconego na 1.98 giga (narazie ;)) i podczas renderingu (1h) maksymalna temperatura procka nie przekraczała 58 stopni C.

Procek chłodzony jest firmowym wentylatorem AMD z miedzianym radiatorem (miedź to podstawa) + srebrna pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności