Skocz do zawartości

trybik - klopotow ciag dalszy [EDITED]


kru

Rekomendowane odpowiedzi

wybaczcie lamerskie pytanie ale mam klopot z loftem. zadko uzywam tego narzedzia i nigdy nie mialem takiego problemu.

 

chodzi o to ze robie kolo zebate i loft tworzy mi plaszczyzny w niewlasciwych miejscach, probowalem przelaczac rozne opcje ale jakos nie moge trafic po omacku. Moze ktos wie jak to zmienic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

moge - jak tylko opanuje dolaczanie obrazkow :P (cos sie chyba na forum zmienilo - musze zalozyc konto na WP :( albo innym servie )

 

a problem juz rozwiazalem - okazalo sie ze zapomnialem zamknac spline-a - ale ze mnie gapa :P

 

dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze moze faktycznie mozna to zrobic tak jak napisal sebfx, ale ja zrobilem tak ze najpierw narysowalem \"dziure\", potem obrocilem ja arrayem 5 razy, nastepnie narysowalem spline - \"ząbek\" czyli zewnetrzna krawedz, powielilem go wielokrotnie, po czym uzylem modyfikatora bend. (i wlasnie w tym splainie zapomnialem zweldowac koniec z poczatkiem)

 

a potem... potem juz tylko loft :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie ;P

 

 

tymczasem mam kolejny problem - wlasnie zwiazany z brasilem

 

nie wiem cdlaczego ale oswietlenie jest uzaleznione od ustawienia kamery (wzglednie niektore plaszczyzny po prostu sie nie renderuja - dodam ze nawet na wlaczonym force 2-sided)

i wogole jakis krzaczor wyskakuje w jednym z ujec

 

jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu widac krzaczora - widoczny nad trybikiem na plytce ta biala,skosna kreska (ten cien tez jakis dziwny jest)

 

error3.jpg

 

a tu widac zmiane oswietlenia w porownaniu do poprzedniej sceny (dodam zeustawienie swiatel nie uleglo zmianie!)

 

error.jpg

 

 

a to jest scena:

 

error2.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności