Skocz do zawartości

Minibitwa nr10 - Sonda


Gość Bad Moon

Temat 10 minibitwy  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Temat 10 minibitwy

    • Tolkien - postać z twórczości
      17
    • Obca forma życia
      6
    • Nowe wcielenie bohatera starej gry
      33


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bad Moon

Wygląda na to, że czas zacząć kolejną (jubileuszowo-świateczną) edycję minibitwy :)

Nowe wcielenie bohatera starej gry

W tym temacie proponuję zrobienie wcielenia bohatera ze starej gry 2d bądź 3d (mniej więcej tak ze 4-5 lat wstecz i dalej, wedle rozsądku). Nie musi być to główny bohater. Ważne aby był wystarczająco "stary" aby można go odświeżyć w nowej wersji i najlepiej jeśli nie występuje w nowych produkcjach.

 

Proponuję następujące limity:

siatka: 7000 poly

textury: max 2 x 1024x1024 + opcjonalnie specular + normal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trzeci temat urzeka ;) Szkoda tylko że nie będzie przerwy świętecznej w Mini bitwach, może wszyscy sie nie rozjadą, ale mnie niestety nie będzie, wielka szkoda jednak Wigili z rodzina nie odmowie a jako kobieta mam niestety wiecej obowiązków w kuchni od was lenie >: D he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całe szczęscie że jak narazie udaje sie trzymać większość kobiet zdala od komputera, bo co by było jakby tu przyszły i nas wygryzly O,o :)

 

A co do tematów, to 1 lub 3, 2 jest jakos strasznie ograna wg mnie. Troche szkoda ze nie ma czegoś bardziej techniczno-envirowego, ale może jak znajde czas to wystartuje... choć jak ftorek mówi lepiej mi idzie hipoly :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam kreci 2 temat ... ale 3 tez jest fajny dlatego glosuje na 3:) i pierwszy raz wezme udzial w bitwie :)

a jak przejdzie 3-jka to juz chyba nawet wiem kogo zrobie :)

 

ps. 3 fajna bo mozna bedzie robic bohaterow ktorzy nie tylko nigdy nei mieli nic wspolnego z 3d ale nawet nie z 2d...:) bo byli po prostu kupka pixeli :) trzeba bedzie troche pokoncepcic :)

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosuję na 1 i zobacze jak sprawy się potoczą. Co do 3 - jedną z gierek jakie zapamiętałem z epoki C64 (do tej pory trzymam go u rodziców) był Maniac Mansion. Świetna przygodówka, jednak chyba już za bardzo old-schoolowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi ja zagłosowałem na 1 temat, ale w sumie 1 i 3 są tak samo interesujace :) Też mam już jedna postac na oku. Dobrze by było gdyby ankieta zakończyła sie juz dziś bo naprawde szkoda czasu. Ah i mam taka propozycje aby termin tej bitwy przedłużyć trochę ze względu na święta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezcie OT nie robicie ze lowpoly to juz midpoly itp ;p lowpoly to lowpoly...zalezy tylko na jaka platforme i jaki gatunek i.... juz ;]

 

(przeciez za czasow pierwszych gier 3d mega wypasione modele mialy po 300 trisow w fpsach a w rtsach byly ludki bo 40 trisow i jakos nikt tego nei rozdzielal :P)

 

A po tematach widze ze kills chce brac kolejny udzial w bitwie ;> niech mu swieci...temat nr 3 ;] (chociaz po temacie 2 i 3 wyczuwam ze.....ktos...cos zrobi z SC :P ale ciiii:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam podoba sie pierwszy temat bo lubie fantasy poza tym postacie z lodr'a sa bardzo harakterystyczne i kazdy z nas ma o nich jakies wyobrazenie weic moglo by byc naprawde ciekawie... ale pewnie i tak 3 wygra :D

co do polycountu hmm ostatnio ogladalem trailera do "Mass effect" i tak sobie mysle ze za rok 7k poly na postac bedzie naprawde niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowpoly nie znaczy że obiekt ma 1, 6 czy 20k

 

lowpoly to jest obiekt/postać która wyciąga jak najwięcej detalu z założonego polycountu. Jeżeli masz do dyspozycji 7k, to z tego należy wyciągnąć ładną, możliwie najmniej kanciastą sylwetkę obiektu/postaci, a na wszelakie drobiazgi które można zrobić diffusem, bądź normalem nie należy tracić ścianek.

 

HOWGH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weim ze to bedzie nazekanie z mojej strony ale musze to powiedziec... pod 3 temat mozna podciagnac dokladnie wszystko :o bylo tyle gier z tyloma bohaterami ze :O poza tym na polycouncie jest podobna bitwa tylko ze troche bardziej ograniczona bo do postaci Street Fightera no ale nic musze sie podpozadkowac :D a przedewszystkim szkolic wiec trzeba sie naprawde niezle wyslilic i wybrac cos fajnego. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ta bitwe na polycouncie i ... morderstwo ^^.

Ah no i niby sie zgadza, jednak tak jak Bad Moon pisał należy wybierać takie postacie, które nie doczekały się jeszcze "odmłodzenia" (szkoda ze już zdążyło wyjść nowe FFVII :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pod 3 temat mozna podciagnac dokladnie wszystko :o

 

oj tak to święta prawda, zwłaszcza z tytułu że bohater nie musi być tym głównym, i jak sobie wymarze jakiś typ postaci to napewno predzej czy puźniej ją odnajde w jakiejś grze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pamietaj o nmapie i 7k tris :D

 

a temat mi bardzo odpowiada ;) można zrobic postać z gry w którą zagrywało sie w młodości :P nie ma co narzekać. Jak ktoś wybierze gre której nikt nie zna/nie pamięta to wątek nie bedzie miał po prostu wzięcia, niewiadomo jak by postać była zrobiona. jako ze temat juz wybrany to czas zaczynać powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności