Skocz do zawartości

VIP: Two Castle\'s


Siegmar

Rekomendowane odpowiedzi

V!

 

Po raz pierwszy (to wcześniej się nie liczy ;)) zdecydowałem się coś pokazać. Jako, że w maxie jestem cienki bolek, to postanowiłem najpierw pobawić się w 2D.

 

Praca, którą chciałbym tu prowadzić na zasadzie \'Work in Progress\' za zgodą Big Lebowsky\'ego (dzieki) nie jest zupełnie mojego pomysłu. Robię ją według tego tutka, który stał się dużą inspiracją dla mnie:

 

http://seegmillerart.com/Images/tutorials/Strangehouse/strange_house1.html

 

Zdaję sobie sprawę, że wszystko co robię jest podobne (nawet bardzo), ale na razie muszę się uczyć, jeśli więc pozwolicie będę w miarę swoich możliwości dodawał etapy mojej pracy. Acha i bez obaw - na pewno przyjdzie czas na oryginalną pracę.

 

Dziś zrobiłem już trochę. Cztery etapy na razie:

 

Pierwszy etap to szkic mocno inspirowany rzeczonym tutorialem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny tutorial :) Jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie bo widze ze zes cos niecos układ budynków pozmieniał.Poza tym ze ciekawie zes to rozkreskował licze ze praca klimaciku nabierze i chyba sie nikt tu o 2d wip nie obrazi :)

Btw domki przypominaja mi troszke takie pokręcone klimaty fantasy z uzyciem motywów warhammera i nieco pracheta + wczesne opowiadania Tolkiena, naprawde ciekawa sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Właśnie się spostrzegłem, że nie przestawiłem jeszcze zegarka. Tak więc zamiast po południu wrzucam coś teraz (co nie oznacza, ze po południu nic nie wrzucę:D).

 

Niebo w miarę mi się podoba, ale nie wykluczam, że zmienię je jeszcze trochę. Co do kolorów reszty, to oczywiście są one tylko po to, żeby nie było łyso. Oczyściłem jeszcze wstępnie szkic z brudów z ołówka.

 

Teraz zaczynam zabawę ze światłocieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG, z rad zawartych w tym tutorialu nie bardzo korzystam. Bardzo spodobał mi się pomysł i wykonanie. To u mnie coś jak praca z referencją, której i tak nie do końca się trzymam. Wiem, że może to budzić mieszane uczucia, ale uwierz mi, przyjdzie czas na własną od podstaw pracę. Mam już pare pomysłów, a że jestem bezrobotny :( to nie bedzie trzeba długo czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chodziło mi ze to musi być słońca :) Ostatnio mam problemy z wysławianiem to pewnie dlatego :P

Eh ale powaznie to chodziło mi o to jak kolorkiem i cieniami to poukładasz i racja zebys nie przepieścił za bardzo jak bigle mowi bo praca straci swoj walor, ale tu czepiac narazie nie ma sie czego tylko cierpliwie poczekac jak sie wydarzenia potoczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie...

 

Big, zalezy mi na tym, żeby było widać, czy dzien jest, czy noc, a co do kolorów tych domków i pierdół różnych, to jak pisałem, kolory dopiero mocno orientacyjne. Dopiero w tej kwestii chciałbym się wykazać, jeśli chodzi o kolory, lecz mam nadzieję, że nie przepieszcze [Tiger1313] :). Co do pomysłu mrc\'a bardziej zalezałoby mi na osiągnięciu efektu jasnej nocy bez przesadnego eksponowania księżyca. Uważam, że przy tak pochmurnej nocy księżyc powinien być mniej wyraźny.

 

Niestety dziś nie udało mi się zrobić na tyle dużo, abym mógł cokolwiek pokazać, za to jutro nie omieszkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Miałem coś wrzucić dziś rano, ale nie zrobiłem na tyle dużo, żebym był z tego zadowolony. Niestety mam teraz kilka dni pełnych waznych spraw. Z czwartku na piątek wyjeżdżam na Białoruś w celach samorealizacyjnych [lol2], ale wracam juz w sobote w nocy. Przez ten czas nie bedzie wiec zadnych uploadow :(

 

Korzystajac z okazji wrzucam ostatni etap mojej pracy. Z kolorów zamków nie jestem zadowolony nic! Jakoś tego dzis nie poczułem... natomiast, co do skał, to sami oceńcie... wrzucam zblizenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zasłoniłem, bo pod \"kwadratami\" nic jeszcze nie zrobiłem :P

 

Mam teraz pol godziny, wiec moze cos skrobne i wrzuce... ale nie obiecuje, bo mam jeszcze mase spraw do zrobienia...

 

Dzięki wszystkim, którzy sie ta praca interesuja. To działa jak doping... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamieszczam ostatni etap... za piec minut wyjezdzam, a nawet sie nie umylem:mad: . Wszystko przez ta prace...

 

Big chciałbys miec takie glow\'y :)

 

Na razie to ćwierćprodukt, wiec prosze o wyrozumiałość! Jak wroce z Belarusi, to poprawie...

 

tymczasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

No to sam postaralem sie o to, zeby topic obumarl... Mialem ostatnio problem z zabraniem sie do tej pracy i to stad taka przerwa... no ale wzialem sie w garsc i efekty tego przedstawiam ponizej:

 

Wydaje mi sie, ze to praca juz zakonczona, jesli jednak macie odmienne zdanie, jakies sugestie, czy cos Wam tam nie pasuje, to czekam na komentarze! Zalezy mi na tym, bo to jedna z pierwszych moich prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w ogole zapomnialem o tym watku:)

 

Niebo jest super, ale zamki niestety juz nie. Niestety wlasnie klade sie spac, moze Kris Ci wytknie szczegolowo bledy, bo widze, ze buszuje po forum;)

 

Jak nie, to ja to zrobie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo..bardzo.. mi się podoba...ALE..

no tak..ale ... nie doczytalem czy to twój oryginalny szkic był..ale w kazdym razie .. możnaby \"wzbogacić\"...Kompozycję..tzn: odejść od symetrii.. na rzecz...zdynamizowania tej scenki..wiem wiem.. to noc.. jest cicho i wogole ale nie ma tam zadnej \"intrygi\".. niczego co wzbudzaloby ciekawość... robi siez tego po prostu zdjęcie w bardzo fajnej rysunkowej wersji... moja sugestia to: Zdynamizować kompozycję... brońboże przez dodawanie jakichś smoków czy innych latających maszkar.(:) ale przez jakieś przesunięcie calości... i postawienie na pierwszym planie jakiejś chatki ze światlen w środku...

no trochę filozuje ale mam nadzieję że moja \"porada\"... jest sensowna..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~sly~ Dzieki za sugestie... wzialem sobie do serca, w przyszlosci owszem, ale w tej pracy chyba nie bede juz nic dodawal... w kazdym razie nic wielkiego... Mialem nadzieje, ze obrazek zdynamizuje choc troche zblizajaca sie skalna sciezka, ale nie tak sie nie stalo... :(

 

Szkic chcialbym zostawic bez zmian, wolalbym sie skupic na szczegolach, kolorach, cieniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swiatlo moglo by byc o wiele wyrazniejsze, tworzyc kontur tych domow teraz jest troche rozproszone a wiekszy kontrast nie zawadzi. Moglbys tez dopracowac troche te schody, szczegolnie na pierwszym planie, teraz tam brakuje przestrzeni, no i co chyba najwazniejsze Don swietnie uniknol wszelakich czerni i warto to odnotowac - u niego jest czysty kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bigle...

 

Masz racje... chcialem to zrobic inaczej niz Don, ale chyba faktycznie za ciemno jest. Tak w sumie to nie zagladalem do Dona od czasu pierwszych kolorowan... teraz to zrobie i przemysle sprawe...

 

P.S. Ja chce taaablet...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie czerni nie bał, przynajmniej nie w tym przypadku.Oczywiscie bigle ma racje, no a Don to miszcz. Ale nie zawsze trza pod impresjonizm czy insze style isc, ot chocby dzieła barokowe mowia same przez sie, toną w czerni i kontrastach. Ja bym tu poeksperymentował z czernia ale zeby nie przesadzic, i nad kontrastami , z ciekawosci jakie efekty wyjda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tig, ty akorat czerni jak najbardeziej powinienes sie bac bo masz tendencje do przybrudzania jeszcze:) a dziela barokowe nie tonely w czerni ( poza Caravagiem i kilkoma inszymi) tylko z czasem zczernialy ( z wielu powodow, werniks przedewszystkim)

Ja tylko napisalem ze warto na to zwrocic uwage:), ze ciemne tony cienie mozna uzyskac za pomoca kolorow, niekoniecznie czernia.

drug, jaskinie bywaja niebezpieczne wiec niezachecaj, w jaskiniach nalezy exkrementowac* tylko z przewodnikiem:)

 

*tak sie nie mowi, nalezy uzyc politycznie poprawnego slowa \"kupuj\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D parafrazujac: \" ...pani kierownik! czy ja exkrementuje... ja exkremenuje cały czas... \" hehe mam nadzieje, ze złosliwcy nie wytkna mi tego komentujac moje prace :D

 

a zeby nie bylo, to staram sie zrezygnowac z konturu w miejscach oswietlonych przez ksiezyc... tej czerni postaram sie ujac, lub zastapic kolorami zblizonymi...

 

Drug miales zjechac moje zamki... jakos sie nie doczekalem... :) (to teraz mam cieplo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechac? Nieee.. mialem tylko pokazac ktore szczegoly mi sie nie podobaja.

 

Calosc bardzo fajna, niebo sliczne:) W pewnych miejscach imho kuleje swiatlo i cien.

Wybacz, ze pozwolilem sobie grzebac w Twojej pracy (po prawej), ale przyciemnilem troche wiezyczke (po lewej), ktora jest schowana za budynkiem i nie ma prawa byc tak mocno oswietlona swiatlem ksiezyca.

 

Tam, gdzie zaznaczylem kwadratem, swiatlo sugeruje, ze sciany sa wklesle/wypukle. I don`t like that, jak mawiaja gorale z Warszawy.

 

Na koniec baaaaardzo bym nie chcial, zeby te domki na dole calkowicie zakryl cien. Po co tyle sie meczyles z ich szkicem? :P

 

Czerni bardzo nie lubie i nie pochwalam. Czern jest tylko w czarnej dziurze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigle: wierz mi ze z tym ciągle walcze :)

 

Drug: w czarnej dziurze jest załamanie czasu i nieskończenie duza grawitacja która potrafi nie tylko zmienic całą gwiazde w kulke o średnicy grubo ponizej 0,00001 nanometra o masie grubo powyzej 100000 mega ton ,ale powaznie zagiąc czas :P

Co do czerni, na wstepie powiedzialem ze bigle ma racje wiec nie marudzic, mowie ze mozna eksperymentowac, z ciekawosci :) A to ze barok w czerni tonął , to chyba kazdy sie zgodzi ze odpowiednie nasycenie jakiejkolwiek z podstawowych braw daje w efekcie kolor czarny :)

 

Seigmar: spróbuj cienie dac granatowo fioletowe w odpowiednim nasyceniu, pozbedziesz sie \"dziur\" a pracka powinna nabrac troche zimnego, noicnego nastroju :) I zasadz pare miękkich i delikatnych mlecznych plam na krawedziach od strony ksiezyca i zobacz jak to wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciii...bo się wszyscy dowiedzą :P

 

fakt jest faktem czerń szczęściu nie służy...więc moim skromnym zdaniem żęby nie zaciemniać całości obrazka można by całą drogę zaopatrzyć w pochodnie...myśle że lepszy by był wtedy całościowy efekt wizualny :) ale to takie moje zdanie :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności