Skocz do zawartości

LOGO: Logo Wydziału Biotechnologii UJ


Krzysztof Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszytskim!

 

Mam okazję robić oficjalne logo (do dokumentów, na szyby itd...) Wydziału Biotechnologii UJ.

 

Założenia są takie, żeby było czytelne (nawet po przefaksowaniu), jasne co do treści i zawierało w sobie pierwiastek tradycji (a więc herb Uniwersytetu Jagiellońskiego -> 2 skrzyżowane berła).

 

Pracę wykonuję w 3D Studio, posługując się splineami wyłącznie

 

Jak na razie mam coś takiego:

 

logo1.jpg

Proszę o komentarze i sugestie (mam czas do piątku...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm.. to DNA w herbie to całkiem ciekawe zestawienie.. ale w sumie nie wiem co powiedziec. Odpowiedzialne zadanie Ci przypadlo w udziale :) Jutro postaram sie obejrzec inne herby, zeby miec jakas odskocznie do wystawiania opinii.

 

A czemu robisz w maxie? To chyba troche niewygodna metoda. Potem eksportujesz krzywe do wektorow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę próbowałem pochodzić po stronach wydziałowych UJ i żeby zupełnie nie popaść w depresje zrezygnowałem przed wysnuciem jakiś konstruktywnych wniosków. Gorsze strony od uczelnianych to mają już chyba tylko harcerze.

 

Ogólnie nie podobaja mi się berła, przypominają raczej jakieś ekskluzywne widelce do sałatek, oraz góra korony, która przy pomniejszeniu całości zamienia się w bliżej nieokreślony kształt. Ja bym zmienił na jakiś zbliżony do herbu UJ. Coś takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

o widzę ze ktos sie tu podjął tego zadania ;)

 

Krzysztofie czy studiujesz na tym wydziale czy jestes osobą zupelnie niezalezną?? tak pytam z ciekawosci bo akurat jestem na 3 roku Biotechnologi na tymze wydziale..

 

i wlasnie sam zamierzalem wziac sie do roboty ale jakos ostatnio mi w ogole czasu nie starcza :(

 

moja opinia: logo mi sie podoba ale boki rzeczywiscie za puste i wg mnie napis jest za duzy w porownaniu z reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiesz co, to chyba nie jest logo? Logo to prosty znak graficzny, zazwyczaj literniczy, o masywnej strukturze, atakujacy przede wszystkim plama, a nie jak u Ciebie cienkimi liniami. Poza tym, logo musi byc czytelne nawet w formacie 1.5x1.5cm, bo wystepuje na papierach firmowych i wizytowkach. To co zrobiles jest ciekawe, ale z tego co wiem, logiem chyba nazwac tego nie mozna. Uczylem sie o tym dwa lata, projektowalem kilka takich drobiazgow dla firm, ale takiego czegos raczej bym sie nie podjal. ...ale skoro Ty juz to robisz, to powodzenia!

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywalem sie dlugo - ale kilka wyjasnien Wam sie nalezy...

 

Przede wszystkim - nie bylo jasnych kryteriow na temat logo wydzialu... czy ma być \"monumentalne\" czy \"komercyjne\" czy \"tradycyjne\" itp...

 

W logo zamierzalem umieścić:

 

- jakiś \"pierwiastek UJotu\" (berła, które bieżąco wyglądają już inaczej),

- starałem soę połączyć go z kształtem herbu (bo w sumie UJ to królewska uczelnia ;)

 

- akcent biolotechnologiczny (DNA)

 

- a to wszystko połączyć w miarę \"nowoczesną\" i \"swobodną\" kreską...

 

WIĘC:

- w zasadzie, patrząc na kształty herbów UJ ciężko powiedzieć by nadawały się na fax itp i były czytelne w wymiarach 1,5 cm x 1,5 cm.. jak mówiłem wcześniej - brak było kryteriów

 

- logo nie musi mieć \"masywnej stryktury\", i nie musi to być \"literniczy znak\" i nie musi atakować \"plamą\"... przypomnij sobie jak np. wyglądało logo olimpiady zimowej w Calgary...

 

 

 

 

Jednym słowem - logo to: MASOWNA LITERNICZA PLAMA :) ;) ;) ;)

 

To nie ma być reklama CHIPSÓW o nowym smaku tylko godło/logo wydziału ;)) nie powinno mieć konwencji komercyjnej

 

A co do ostatecznej formy loga - która odbiega nieco od tego co prezentowałem wyżej, na czas dzisiejszy wygląda mniej więcej tak:...

 

PONIŻEJ: PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ:

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

 

przepraszam za marną jakość renderów - ale wszystkie sceny musiałem opracować w ciągu 5 godzin...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zwroc sie z ta odpowiedzia do mojego wykladowcy, T. Jodlowskiego, bylego prodziekana ASP w Warszawie! [lol2]

A tak powaznie, to podalem Ci kryteria budowy znakow logo, a z tego co widze i z tego co wiem Twoja praca logiem nie jest! komentowalem w ten sposob nie Twoje podejscie do tematu a nazwe watku na forum!

PS. A tak na marginesie, znaki graficzne typu \"logo\" w klasyczny sposob projektuje sie na specjalnej siatce, przez zamalowywanie tylko wybranych jej pol. W ten sposon powstac moga wylacznie litery o prostym ksztalcie lub symbole zbudowane z podstawowych figur geometrycznych, ale to nie ma zwiazku z tematem...

PS. Zwroc uwage na loga: coca-coli, McDonald, MBank, Fiat, Mercedes, Sony, Jtt, Optims, AMD, Intel... i wszystkie inne powaznych firm, przeciez to genialnie zaprojektowane banaly.

PPS. Olimpiada nie moze miec logo. Logo jest znakiem firmowym, osobowym lub towarowym. Odnosi sie do podmiotow o charakterze trwalym, a olimpiada jest zjawiskiem. Olimpiada ma logo (jak na fladze olimpijskiej), ale jest to znak graficzny calej federacji olimpijskiej).

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - no cześć - widzę, że może się tu wywiązać naprawdę ciekawa polemika.

 

W zasadzie ciężko powiedzieć, czy to jest wyłącznie logo, herb czy jakakolwiek inna identyfikacja graficzna. Starałem się to zrobić jak najbardziej uniwersalnie.

 

 

A co do olimpiady (to z przymrużeniem oka) - to olimpiady są jak najbardziej komercyjne a ich logo sprzedają się jak ciepłe bułeczki...

 

albo jak ciupaski i miniaturki smoków wawelskich w Krakowie..

 

;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - genialny link :)

 

a co do tych Sygnaturek to nasz u mnie 4+ ;) - celne targetowanie i utrzymanie wytycznych, doskonałe wyczucie związku nowoczesności i tradycji UJ...

 

tak dla porównania to 6 u mnie ma Blaupunkt :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności