Skocz do zawartości

POSTAC 3D: BAMBOSZ


Gość P.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh, witam. wiesz nie wiem gdzie mozna kupic, widzialem takie na nogach jakiego gotha na castleparty w bolkowie. cylinder tez jest natchniony przez wokaliste jednego zespolu :) umbra et imago sie nazywa. polecam ich stonke a szczegolnie galerie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj empeck :) wiesz :) lasy na pochlebstwa jestem. na f3d juz nikt slodzic mi nie chce wiec sie tu przypaletalem :) jak tu tez wyczerpia sie poklady slodu no to nie wiem co bedzie... cgtalk moze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec glowa powstala pierwsza i ten model w zasadzie mial byc mniej skomplikowany i tak dlubalem, dlubalem no i nadlubalem tak ze glowe i tak musze poprawic bo odstaje poziomem od reszty. jest tam kilka duperelek ktore mnie gryza w oko, miedzy innymi usta. ale wszystko w swoim czasie. jak znajde czas wpierw dokoncze plaszczyk. potem poprawki glowy no i chce jeszcze jeszcze troche uwypuklic jego charakterek.

 

dzieki panowie za pochlebstwa. mile to strasznie :) milo sie robi i w ogole jest milo :)

 

pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie bardzo twuj model

poducz mnie troszke :) w robieniu glowy bo jak raz zrobilem to wyglondala ta glowa jak po wielkim wypadku i spalowaniu :D a pokuj ktury ostatnio dalem na forum (1muj obrazek tutaj) bede robil na nowo bo troche nie wyszedl tak czuje :(

gg 4730316 msn [email protected] mail [email protected] :D ale nie musisz jak nie chcesz.

Pozdrawia Jedi-Killer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....

 

jedyne co moge zrobic to polecic jakies dobre refy albo literature, nic wiecej.

 

wiec:

1. ksiazki pana hogatrha szczegolnie dynamic anathomy

http://www.amazon.com/exec/obidos/search-handle-url/index=books&field-author=Hogarth%2C%20Burne/102-9546200-6175364

 

2. Jeno Barcsay - Anatomia dla artysty

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1586631748/qid=1067354282/sr=1-1/ref=sr_1_1/102-9546200-6175364?v=glance&s=books

ta pozycje jest tez w polskiej wersji jezykowej wydana przez bodajze ossolineum ale chyba juz nie do zdobycia.

 

3. Sarab Simblet - anatomia dla artysty

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/078948045X/qid=1067354416/sr=1-1/ref=sr_1_1/102-9546200-6175364?v=glance&s=books

jest polska edycja, do kupienia w empiku.

 

szczegolnie polecam pozycje nr 1. niestety u nas nie do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje nr 2 byla AFAIK wydana milion lat temu, osobiscie nigdy na oczy nie widzialem polskiego wydania. Mam za to wersje angielska kupiona za smieszna sume 100zl (po przeliczeniu) w Muzeum Narodowym w Budapeszcie;) Rozrysowany kazdy miesien, kazda kostka...

 

Pozycja 3 jest genialnie wydana (kalka na zdjeciu, kto widzial ten wie) i ma przepiekne zdjecia. Nie jest jedak tak szczegolowa jak ksiazka Jeno Barcsaya.

 

\"Jedynki\" nie znalem, ale zaraz poznam.... ;)

 

EDIT:

 

Jednak nie poznam - po kliknieciu \"look inside\" wyskakuje 404 :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedynka zdecydowanie debesciak... ale to jest troche inna anatomia. gosc traktuje cialo jak bryle, maszyne, postacie sa bardzo przerysowane ale... wypas. poprostu wypas. po stokroc polecam

 

a pozycje nr 2 mam w naszym ojczystym jezyku :) pozyczona i wlasnorecznie skanowana w 600 dpi :)

 

Edit

 

no i takich typowo 3d

http://coldfusion.art.msstate.edu/camenisch/thehumanhead/home.html#

http://www.metagons.com/

 

no nic wiecej do glowy mi nie przychodzi

 

no i jeszcze fineart.sk ale ostatnio nie dziala

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

Co do książek to nie można zapominać o Loomisach który leżą na GFXie w pdfkach :).

 

 

A co do modelu to jeszcze rzuciło mi się w oczy uszko. Czy aby na pewno jest dobrze ustawione? Myślę że jakby je przepchnąć do przodu i w dół powstałą by dużo lepsza harmonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, lumisy ;)

 

co do uszu... co do tego ze jest wrazenie ze sa trocha za daleko w kierunku tylu glowy to zgadzam sie, jest takie wrazenie :) ale w teori znajduja sie w dobrym miejscu, 2/3 odlaglowsci miedzy przodem a tylem glowy.

 

a co do loomisow. mowisz ze gdzie sobie leza ? bo byla stronka loomisk books project ale juz zdechla i juz nie ma loomisow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do glowy i jej proporcji... no to ze mna ciezka dyskusja bedzie :) i dojscie do porozumienia prawie niemozliwe :)

dlatego ze... jestem skazony hogarthem... moim guru on jest... i podobno w moich modelach czuc jego potworny wplyw i ja sie z tego ciesze :) bo jak pisalem moim guru jest on i nikt inny... no moze jeszcze ksawery dunikowski... no moze jeszcze tamara lempicka.

no nie wazne. wazne jest to ze jestem w nich zapatrzony i jesli ktos bedzie mi staral sie udowodnic ze to nie jest dobre to poleje sie krew :)

 

a wcisnalem jeszcze taki stary przykladzik. ta glowka powstala juz dosc dawno z ksiazka hogartfa w reku

 

pozdrawiam

p.

 

ps

no wiec gdzie ten loomis lezy? na jakim gfx\'ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywsicie niezmiernie mi milo ze sie wam chlopaki podoba.

co do dziada. ja go robilem dawno, ponad rok temu nawet sam nie pamietam kiedy... no jakis czas:) w kazdym razie w zeszlym roku. co do faldek to sa do bani, prawda, dzis robil bym je inaczzej, mowie tylko i wylcznie sposobie zawijania , kwadratowosci. pokazalem ja tylko po to by unaocznic co robia ksiazki hohartha z ludzi :) chodzilaem sobie ja po ulicach spokojnie dostalem taka... do reki ksiazke i prosze... teraz juz jestem uzalezniony, (heh, pryzpmina mi sie taki kultowy filmik: bulgarski pocisk i momet gdy ginie kazik \" zazywasz przegrywasz\" no nie wazne, taka dygresja).

wyrazac zdanie wolno, oczywiscie ze wolno ale ja juz teraz powiadamiam ze czasem jestem gluchy i nic do mnie nie dociera procz pochlebstw :)

 

no ok.

oczywiscie ze zycie bambosza nie zakonczy sie w chwili gdy zakoncze nad nim prace. tekstur robic ja nie bede... bedzie robil to ktos inny, ktos kto wedlug mnie robi to lepiej , robi to duzo lepiej, jest w tym tak dobry ... jak ja w modelowaniu :) .. co ja gadam jest lepszy!

co dokladnie z bamboszkiem bedzie to jeszcze teraz nie zdradze. wszystko w swoim czasie... w kazdym razie napewno sie dowiecie.

 

pozdrawiam

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie klimacik tej postaci jest swietny. facet ma swoj charakterek:) sama sylwetka to bo ja wiem- troche z maynardem mi sie kojarzy, ale mniejsza o to. jesli chodzi o twarz to podzielam zdanie o \"kantach\" na dole i jakos tak zmarszczki przy oku wydaja mi sie takie zbyt idealnie okragle... troche chyba pokrecilam mam nadzieje ze nie jest to zupelnie niezrozumiale:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z maynardem ... ;) wiesz co ... moze cos w tym jest a moze nie. bambosz jest bardziej w klimatach bolkowskich niz tulowskich choc tulowskie tez fajne... oj fajne..... wlasnie! przy okazji :) poszukuje filmow braci quai. ;)

 

Edit

ale pisalas o posturze ... i sie zgodze. maja cos wspolnego ale to raczej przypadek.

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności