Skocz do zawartości

Fotobitwa: everyman "Ludzkie Zakamarki"


everyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No i niestety nie udało mi się stworzyć nic specjalnego dla tej fotobitwy :(

Niemniej jednak w swoich starociach znalazłem coś, co można podciągnąć pod "ludzkie zakamarki"... nie są to jakieś odkrywcze prace, ale z chęci wzięcia udziału w zabawie postanowiłem je wrzucić... Mam nadzieję, że do kolejnej edycji uda mi się zrobić coś nieziemskiego ;)

 

 

zakamarek (wg słownika języka polskiego: http://sjp.pwn.pl/ )

1. «małe, trudno dostępne miejsce w jakimś pomieszczeniu, mieście, lesie itp.»

2. «głęboko ukryte lub ukrywane sfery życia, psychiki itp.»

 

I

alien eyes, czyli gdzieś w mojej podświadomości (def. 2)

aakw7.jpg

 

Obróbka: zestawienie zdjęcia i jego odbicia lustrzanego + zabawa suwakami (kontrast, światła/cienie) + nadanie tonacji...

 

Historyjka do zdjęcia:

...i wtedy nadchodzi taka lekkość, ciepło i spokój. To uczucie jak gdyby wszystkie myśli rozpraszały się po bezkresie wszechświata. Sen. Upragniony sen po długim dniu, który można było przeżyć inaczej, jednak w tym momencie to już nie jest ważne, nic się nie liczy...

Driiiiii! Przeraźliwy dźwięk budzika wyrywa mnie z tego błogostanu. To już 7:00? Przecież ledwo co zamknąłem oczy. Jeszcze dziesięć minut, tylko dziesięć krótkich minut poleżę i wstaję. Nie! Jak zamknę oczy znowu zaśpię. Nie mogę kolejny raz.

Ostatnio jestem nieprzytomny. Z dnia na dzień wstaję bardziej zmęczony niż się kładę, jedyne co mnie trzyma na nogach to hektolitry kawy. Obrzydł mi już jej smak, nie wyczuwam aromatu, jak kiedyś za czasów, gdy była ona dodatkiem do popołudniowego ciasta. Teraz jest to dla mnie czarne paliwo nakręcające mnie do życia, nic więcej. Zwykły zastrzyk do podświadomości mówiący: działaj.

Nie ma co się nad sobą rozczulać - wstaję. Szybki zimny prysznic i do roboty, do codzienności. Znowu wita mnie tylko odbicie w lustrze, cień człowieka, a miałem zabrać się za siebie, pochodzić na siłownie, poćwiczyć, na nic nie ma czasu.

Szum wody odbija się echem w mojej głowie, zamienia się w pisk i ból - mam nadzieję, że została chociaż jedna tabletka nurofenu... te białe kafelki, dźwięk. Co się dzieje? Uczucie takie jak wtedy, gdy się film urywa na dobrej imprezie. Pojedyncze, poucinane sceny przesuwające się na przemian raz szybciej raz wolniej. Niezidentyfikowane, zamazane detale. Zaczyna myśleć się seriami, krótkich obrazów.

Coraz więcej takich prześwitów pamięci właśnie we mnie uderza. Nogi mam jak z waty, oddech nierówny.

Światło, pustka i cisza. Taka cisza, która powoduje pisk w głowie. Próbuję krzyknąć, ale nie mogę, leżę bezwładnie niczym odłączony od swojego ciała, nawet nie wiem czy oddycham. Slajdy zmieniają się same, jeden za drugim... Te oczy! Świdrujące, niemal hipnotyzujące spojrzenie zatrzymujące się dopiero gdzieś w podstawie mojej czaszki. Straszne, bez wyrazu! Puste spojrzenie odbijające blask jasnych ścian.

Co jest do cholery?!...

 

Bydgoszcz, 2005r.

 

 

II

autystyczne okno na świat (def. 1+2)

69104_877717.jpg

 

Obróbka: zmniejszenie GO + zmniejszenie nasycenia kolorów + poprawa kontrastu

Toruń (ul. Ciasna), październik 2006r.

 

 

III

teddy hang on (def. 2)

71326976951xv7.th.jpg

ze względu na wymiary daję w postaci 'do kliknięcia'

 

Obróbka: ocieplenie kolorystyki + poprawa kontrastu + zestawienie w tryptyk

Bydgoszcz, październik 2006r.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Everyman musze cie zmartwic ale:

# 5. Warto eksperymentować z obróbką z Photoshopie lecz należy pamiętać, że nie jest to wątek o fotomontażu więc jakiekolwiek sklejanie czy montowanie zdjęcia z kilku zdjęć jest zabronione. Wyjątek stanowią HDR czyli zdjęcia fotografowane w różnych ekspozycjach a tym samym kadrze.

# 6. Dozwolone są: popraw ostrości, poprawa kolorystyki, kadrowanie, rozjaśnianie i ściemnianie.

Wiec imho pierwsze zdjecie odpada bo ma mirrora wiec jest juz jakby fotomontazem, tutaj niech tweety sie wypowie bo on pisal regulamin.

 

A co do pozostaalch dwoch to chyba byla gdzies rozmowa ze umieszczamy fotki wykonane w czasie trwania bitwy. A twoje fotki chyyyyyba widzialem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jeśli chodzi o mirrora to w sumie nie to miałem na myśli pisząc o fotomontażu. pisząc to miałem na myśli doklejanie postaci, retuszowanie samochodów etc.

jeśli nikt nie ma nic przeciwko to można zrobić wyjątek dla tej fotki tak myslę.

 

a co do dwóch pozostałych to faktycznie: robimy nowe zdjęcia a nie używamy starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec imho pierwsze zdjecie odpada bo ma mirrora wiec jest juz jakby fotomontazem, tutaj niech tweety sie wypowie bo on pisal regulamin.

niech tweety rozstrzygnie, ale takie efekty (mirror) można było uzyskać nawet w tradycyjnej fotografii... kiedyś czytałem, jak to się robi i wcale nie było to aż tak skomplikowane... a selektywnie pędzelkami nic tutaj nie domalowywałem (niestety oryginał gdzieś mi wcięło) i jest to jedno zdjęcie, a nie kilka sklejonych ze sobą...

 

A co do pozostaalch dwoch to chyba byla gdzies rozmowa ze umieszczamy fotki wykonane w czasie trwania bitwy. A twoje fotki chyyyyyba widzialem wczesniej.

w regulaminie takiego punkt (na szczęście) nie widzę ;)

 

 

--- edycja --------

o jesteś już tweety :)

 

pierwsze też jest stare (nawet najstarsze z tych 3ech)

ale takiego punktu w regulaminie nie widzę (a on powinien w takim wypadku być wyrocznią)

 

* 1. Bitwa ma charakter publiczny i uczestniczyć może w niej każdy.

* 2. Aby uczestniczyć w bitwie należy być posiadaczem konta user'a na max3d.pl i mieć jakikolwiek aparat (komórki nie są wliczone w kategorię aparat), czy to cyfrowy czy analogowy.

* 3. Terminy trwania bitwy:

23-11-2006 start bitwy

23-12-2006 zakończenie i nominacja zwycięzców

* 4. 1 user może zamieścić max. 3 fotki, prosiłbym o zamieszczanie fotek zarówno przed jak i po postprodukcji.

* 5. Warto eksperymentować z obróbką z Photoshopie lecz należy pamiętać, że nie jest to wątek o fotomontażu więc jakiekolwiek sklejanie czy montowanie zdjęcia z kilku zdjęć jest zabronione. Wyjątek stanowią HDR czyli zdjęcia fotografowane w różnych ekspozycjach a tym samym kadrze.

* 6. Dozwolone są: popraw ostrości, poprawa kolorystyki, kadrowanie, rozjaśnianie i ściemnianie.

* 7. Każdy uczestnik może założyć swój wątek z foto bitwą tytułując go:

Fotobitwa: "username" "temat" np:

 

Fotobitwa: tweety "ludzkie zakamarki"

 

* 8. Po zakończonej bitwie zostanie utworzony wątek z sondą gdzie każdy będzie miał okazję do ocenienia wszystkich zdjęć i wybrania faworyta.

* 9. Zwycięzca otrzyma w nagrodę dość pojemną torbę na aparat i na dodatkowe akcesoria fotograficzne. ufundowaną przez redakcję foto serwisu max3d.pl:

 

---edycja ---------

PS jeśli uważacie, że data wykonania fotek lub stopień obróbki pierwszej wykluczają je z konkursu, to pomińcie je podczas robienia ankiety, jednak w przyszłości precyzyjniej formułujcie regulamin, bo teraz ma tyle luk co polskie prawo :P i takie nieścisłości odbiją się niską frekwencją w przyszłości (która i tak obecnie jest marna)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... regulamin jest wyrocznią :) w takim razie zdjęcia są uznawane jako zdjęcia konkursowe.

 

pytanie tylko jak mam traktować opowieść o misiu. są to 3 różne fotografie - tryptyk. więc jednym misiem teoretycznie wykorzystałeś pule zdjęciową.

które zdjęcia w takim razie wystawiasz do konkursu: tylko misia czy oczy i okno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... problem za problemem :]

czyżby 'konkurencja' na mnie donosiła :P

w moim odczuciu miś funkcjonuje jako jedna fotografia w formie tryptyku opowiadającego historię i rozwijającego temat, ale jeśli już muszę zdecydować, to wybieram... hmm trudny wybór:

- miś jest najlepszy technicznie i zawsze był dobrze przyjmowany, pasuje do tematu (zobrazowanie poprzez animizację psychicznych problemów ukrytych głęboko w ludzkiej naturze)

- okno chyba najbardziej pasuje do tematu, jednak nie do wszystkich trafia przekaz tego ujęcia...

- alien eyes - mimo wszystkich niedociągnięć lubię ten kadr... tylko, że mogą pojawić się wątpliwości odnośnie jego zgodności z regulaminem (obróbka)

 

...wybierając I i II zwiększam swoje szanse, bo daję dwie fotki, no i mógłbym coś do 24:00 dorzucić jako III... ale chyba... w tej sytuacji... zdecyduję się na misia...

ok... rzut monetą :P

 

zostaje misiek: teddy hang on

interpretowany wg def. 2: zobrazowanie poprzez animizację psychicznych problemów ukrytych głęboko w ludzkiej psychice... zakamarkach ludzkiego umysłu

 

--- edycja ---------

pytanie: będziemy głosować na konkretne zdjęcie, czy zestawienie zdjęć i głosy z kolejnych propozycji zsumują się na sukces autora?

 

bo jeśli na fotkę to wstawianie kilku propozycji jest robieniem konkurencji samemu sobie :D

w takim wypadku na 100% zostaje tylko misiek

 

PS ze mną zawsze same problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy: spoko, tak się tylko śmieje... dlatego dodałem " :P " na końcu ;)

ale z tym tryptykiem trochę racji z jednaj strony tweety ma, więc niech zostanie tylko on... przynajmniej głosy się nie rozłożą po całości, tylko skumulują w jednym miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zdjęcia! Szkoda, że nie wiedziałem, że można dawać stare fotki.... a ja przecież się o to pytałem! ( w pewnym sensie) i dostałem odpowiedź raczej negatywną (też w pewnym sensie:-).

TUTAJ

W każdym razie powodzenia w bitwie!(niezłe te oczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx...

dodam skrócony exif do tryptyku, bo pewnie tylko on startuje...

 

aparat: D80 + 50mm

oświetlenie: 2x 250W (zmiękczone papierem śniadaniowym ;) )

obróbka: ocieplenie kolorystyki + poprawa kontrastu + zmniejszenie/wyostrznie + zestawienie w tryptyk

czas: 1/80s

przysłona: f2.8

ogniskowa: 50 mm

ISO: 100

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności