Skocz do zawartości

vortal 2d


Kooba

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie powstał nowy vortal tematyczny skupiający się przede wszystkim na szeroko rozumianej grafice 2d.

 

U podstaw serwisu leżą dwie podstawowe zasady: jesteśmy tu po to by sobie pomagać i dzielić się wiedzą, a ponieważ jesteśmy dorośli, kwestie takie jak kultura osobista i szacunek wobec siebie nawzajem, nie podlegają dyskusji.

Kolejną kwestią, do której przywiązujemy dużą wagę jest profesjonalizm. Okres fascynacji chmurami różnicowymi mamy już za sobą; wiekszość z nas żyje z grafiki, bądź jak to się ładnie mówi \"jest grafikami\", czy \"webasterami\". Serwis powstał po to, by dzielić się tym co wiemy, wymieniać doświadczenia, skupiać tzw \"środowisko\", dlatego też konieczna jest swoista selekcja, odsiew tych, którzy muszą nauczyć się obsługi programu i wyrobić zmysł estetyczny. Może to prowokować posądzenia o swoisty \"elitaryzm\", niemniej jest to posunięcie w pełni przemyślane - nie chcemy tworzyć serwisu dla wszystkich - bezkształtnej pulpy bez charakteru - chcemy tworzyć poważny serwis dla tych, dla których grafika jest czymś więcej, niż tylko hobby. Nie znaczy to jednak, że zamiarem naszym jest stworzenie \"hermetycznego kręgu wtajemniczonych\" - z chęcią przywitamy każdego, u kogo dostrzeżemy choćby zalążki talentu, czy własnego, charakterystycznego stylu - wszak nikt nie rodzi się graficzną indywidualnością - każdy kiedyś zaczynał i naszym celem jest, w tym graficznym, było-nie było, wyścigu, pomóc.

 

Nie mamy zamiaru z nikim konkurować o \"graficzny rząd dusz\" - serwis powstał jako odpowiedź na internetową lukę i taki też, \"niszowo-branżowy\" charakter chcielibyśmy na nim utrzymać. Chcemy by było to miesce, w którym można wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się jak przygotować materiał do druku, na czym polegają zasady poprawnej logotypii , czy co zawrzeć w profesjonalnym portfolio. Serwisu takiego, póki co, w polskim internecie nie ma.

I tutaj zaczyna się front wschodni... www.ef.art.pl

 

Zapraszam

 

post został umieszczony za zgodą Adka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kooba, gadalismy o tym troche, ale jak tak patrze to sam sugerujesz, chociazby podzialem forum zeby strona byla od spraw czysto technicznych - gdzie kliknac zeby uzyskac jakis tam efekt - wiesz, no nie tedy droga, takich miejsc jest zatrzesienie, i twoje bedzie tym sposobem jednym z wielu, srob strone uniwersalna, o tym jak sie projektuje, jak sie robi ilustracje, z zagadnieniami o kompozycji, typografi, i to bedzie naprawde max profesjonalne i jedyne w swoim rodzaju, teraz zmierza to w troche niewlasciwa strone - imo to forum powinno mniec dzialy raczej typu: Typografia, Plakat, Ilustracja, cos w ten desen, bo mniejsc gdzie da sie poznac soft jest full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, nawet ładnie chodzi. Rozumiem, że początki, więc jeszcze gdzieniegdzie pustawo. Zajrzałam na forum, a tam prawie same znajome nicki (widziane na innych forach tego typu).

Przychylam się do opinii Biglebowskiego, że dużo ciekawiej by było zmienić profil vortalu. Takich jak ten jest już sporo. Nie wiem czym ten zamierza zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to skromne początki - bigle masz racje w 100% forum ()świetny pomysł na który nie wpadłem :) w potoku różnych spraw. Z czasem zmieni się na pewno - pewnie nie raz ani nie dwa. Chcę sprawdzić czego ludzie potrzebują.

To jest początek drogę którą będe podążał bigle znasz :) mam nadzie3ję że mi się uda.

Szczeże - to chciałbym abyście jak najwięcej opinii zostawiali - to jak widzicie forum, z jakich działów powinno się składać itp. - nie ukrywam, że potrzebna jest wasza pomoc. Nie zwalam wszystkiego na was :) ale sam również wszystkiego nie wymyślę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności