Skocz do zawartości

Error ze sketuchapa do maxwella


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

mam problem z exportem do maxwella zainstalowalam pluginn su2mxs 1.5 win do sketchupa pro probowalam wyrenderowac prosta bryle niestety po automatycznym otwarciu sie maxwella wyskakuje blad

Reading MXS File:

C:\Documents and Settings\agap\Moje dokumenty\aaa.mxs

 

Error: MXS file is invalid

 

wczeniej przed formatowaniem dysku nie mialam takiego problemu wszystko dzialalo sprawnie

 

1 interfejs nakladki exportera maxwella wygladal inaczej niz teraz pomimo ze mam ta sama nakladke

2 podczas instalacji pluginu wystapil blad ze nie ma pliku atl71.dll

sciagnelam ten plik i wsadzilam do katalodu sketchupa Exporters i sie zainstalowalo bez problemu niestety nadal ten sam blad

3 podczas formatowania zrezygnowalam z fat32 na NTFS

4 nie rozumiem dlaczego w Plugins/MaxwellExport/nie ma teraz np set Dielectrick set Emitter itd a mam teraz set mxm

5 szukalam odpowiedzi na wszystkich forach maxwella sketchupa i innych niestety nic nie udalo mi sie znalezc

6 czy to ze sie nie renderuje moze miec cos wspolnego z mapowaniem

wydaja mi sie ze plugin jest zle zainstalowany

ale robilam to juz kilka razy i nic

bedze wdzieczna za kazda rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

problemy o których piszesz są ciężko trudne do rozwiązania - problemów może być pełno, od pluginów z których korzystasz poprzez błędy w scenie dot modeli i nie nałożonych materiałów oraz tekstur w złym formacie, na problemach z windowsem skończywszy. Czasami zdarza się że maxwell nie chce otworzyc mxs z niewiadomych przyczyn, w moim przypadku pomogła zmiana wersji pluginu na nowszą, ale nie wiem jak to wygląda z skeczem na którym nigdy nie pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami maxwellowi przeszkadzają zbyt długi ścieżki dostępu , bo u mnie np. z pulpitu nic nie przeczyta ...

zrób sobie katalog d:/1/ i popróbuj czy to coś pomoże ...

co do set emiters to w nowej wersji jak wleziesz do material editora to powinna być opcja WIZARD i BASICs i tam można znajstrować materiał po staremu.

JA używam VIZa tak też w skeczapie to może sie wszystko inaczej odbywać.

 

Mapowanie też ma znaczenie, maxwell jest na tyle durny że jak nie znajdzie jakiejs textury (albo texturę 8bit) albo nie ma jakiegoś kanału mapowania to zatrzymuje render zanim polecieć z jakimiś dafaultowymi ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

zrobilam krotkie sciezki i niestety nic , ale moze coz z niezgodnoscia programow mam maxwell1.2.2a plugina na sketchapa 1.6 i 1.5 z jednym i drugim probowalam a sketchup5.o.26 , dziwne jest to ze w opcjach maxweli export nie dzial jak klikam na Maxwell material browser i wizard ,

ciekawe jest to ze przed formatem dysku plugin 1.5 wygladal tak jak powinien czyli w starej wersji a teraz wyglada jak nowy plugin no i dzialal a teraz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

zainstalowalam wersjie maxwella 1.1 i wszystko dziala, dodam ze w maxsie wreszcie widac materialy czego w wersji maxwella 1.2.2a nie bylo jestem bardzo zadowolona i z dzialania sketchapa jak i maxa w spolpracy z maxwellem , ale i tak nie rozumiem jak wczeniej moglo wszystko normalnie dzialac tz stary maxell nowy skeczap i stary plugin ....no cuz magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności