Skocz do zawartości

pojazd audii problem


xMark

Rekomendowane odpowiedzi

witam zaczolem wlasnie moj pierwszy model auta. obrysowalem ladnie te rzzuty i utknolem. nie wiem jak te wszytkie rzuty polaczyc w jedno.

rzut z przodu jest calkwoicie prosty tak samo jak rzut z boku. a one musza sie \"polozyc na sibie\"np. dzwi musza przylegac do dachu, a maska do okna.

jak je \"powyginac\"??

linie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobre są na start, ale żeby surface zadziałał, musisz spełnić wiele warunków.

 

a co do tego opisania warunków w FAQ. Pisałem to tak prosto jak byłem w stanie i temat przeszedł przez korektę, więc wyjaśnia w miarę sensownie, co trzeba zrobić. :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa polaczone chyba. laczylem po koleji wide(czy jakos tak) albo fuse. a te skrzyzowania to robilem na kazdej lini vertexa rifnem i pozniej laczylem wide albo fuse. chcesz to ci moge przeslac plik to zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, trochę ponumerowałem Ci screen, ale w ten sposób będzie mi łatwiej opisywać:

 

laguna.gif

 

1 - tutaj jest doskonały przykład tego, co sprawia, że nie jestem pewien, czy faktycznie wykonujesz fuse na vertexach.

 

2 - w każdym miejscu, gdzie jest dwójka, powierzchnia nie zostanie nałożona, gdyż jest więcej niż 4 vertexy. Takich miejsc masz jeszcze więcej a i tak sporo zaznaczyłem.

 

3 - brak linii łączącej te dwa vertexy

 

4 - tutaj ogólnie sporo się dzieje. Wygląda na to, że linia wzdłuż dachu wogóle nie ma vertexów, więc tych vertexów na liniach na szerokość dachu nawet nie ma do czego fuse\'ować

 

5 - kolejny przykład błędu. Rozdziałka mała więc nie mogę być pewien, ale wygląda na to, że vertex znajduje się tylko na pionowej linii, na poziomej żadnego vertexa nie ma.

 

6 - tutaj też dziwne rzeczy widzę. vertexy pionowych linii raz są nieco ponad tą poziomą linią, innym razem nieco poniżej, ale przy każdym który jest przesunięty, nie widać żadnego vertex\'a utworzonego na tej poziomej linii

 

Ze względu na małą rozdziałkę mogłem pewne rzeczy źle zinterpretować, ale mimo wszystko widać, że ta siatka ma na tyle dużo błędów, żę trzeba przy niej sporo posiedzieć, żeby ten surface dał Ci to, czego oczekujesz.

 

EDIT***

Po bliższym przyjrzeniu się jestem już niemal pewien, że cały czas popełniasz błąd z punktu 5 (co z resztą jest powiązane z punktem 4 i 6). Spojrz np. na linie tworzęce maskę samochodu. Wygląda to tak, jakbyś refine stosował w widoku z góry, lub perspective. W tych dwóch niby wszystko ok, ale wsytarczy spojrzeć na widok front, aby okazało się, że refine na skrzyżowaniach robisz tylko na jednej z dwóch linii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez robilem to auto ze splajnow ale zajelo mi to pare godzin i nic niewyszlo bo niewiem jak mozna szybko \"przeciac\" 2 linie. bo takie rysowanie lini , potem przesuwanie , i weldowanie to za duzo czasu zajmoje....jest jakis inny sposob, szybszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności