Skocz do zawartości

director a grafika 3d


kru

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.lordoftherings.net/effects/index.html

 

dalej link \"enter the prologue\"

a dalej \"build your own orc...\"

 

 

:o:o:o

 

JAK?????

 

jak oni to zrobili?????

 

jest jakis plugin ktory to automatyzuje ?(podejrzewam ze nie ale pomarzyc mozna...)

 

albo jakis tutek??? (j.w.)

 

jak zaimportowac dowolny format 3d (niech bedzie - dostosuje sie byle osiagnac TAKIE cos!:) ) do prezentacji directora tak zeby mozna bylo go dowolnie obracac a nawet edytowac????) zwlaszcza chodzi mi o ta mozliwosc ogladu z kazdej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wlasnie w tym semestrze mam zrobic cos w directorze na zaliczenie. a nie chce sie odrywac od 3d. chetnie bym polaczyl jedno z drugim.

dlatego chce zrobic cos co byloby chociaz namiastka tego

 

dlatego sie pytam jak sie za to zabrac.

 

DruG - nauczaj maj masta :P

 

co to za format ?( UPDATE: ok troche na necie jest o tym, ale wcale nie tak latwo znalezc konwertery - postatram sie znalezc sam ale nie w zaduszki). i jak juz wyeksportuje to co dalej?( wlasnei dlatego pytalem o jakis tutek)

 

UPDATE 2: ok znalazlem konwerter: http://www.macromedia.com/support/director/ts/documents/3d_exporters.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie tym bawilem i powiem wam ze da sie robic czary! W dyrektorze da sie kontrolowac havoca ktorego sie tworzy w maxie! Czyli naprawde da sie zrobic wszystko! A co do nauki tego...hmmm...mowiac szczerze troche mi zajelo zanim sie tego w pelni nauczylem, ale jako podstawe polecam najbanalniejsza rzecz. Wchodzimy na strone macromedi, do dzialu directora, dalej tutorials i jedziemy. Przykro mi ale 3d w directorze nie jest wcale az tak intuicyjne jak chcecie miec swietne efekty to musicie baaardzo powaznei babrac sie w skrypcie directora, poza tym tam wiele rzeczy sie przeplata ze soba, wiec generalnie jest troche do nauki. Ale najbanalniej jak to zrobic powiedzmy w 10 minut: uzywamy PLASMY! I juz ona bezposrednio wsystko wrzyci nam piknie do directora. Niema zabardzo polskich stron ktore by to opiswyalay (wiem bo szukalem) wiec niestety ale na wlasna reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hosinsul.webpark.pl/wyspa.htm

 

to jest przykladowa kolorowanka 3d.

 

http://hosinsul.webpark.pl/kulki.htm

 

a to z fizyką

Sorki ze takie pracki ale zostaly zywcem wyjete z mojej prezentacji nie byly robione z mysla o www wiec troche zajmuja ale mzna osiognoc o wiele lepsza kompresję podczas eksportu z samego maxsa lub plazmy

pliki podobne zajmuja ok 50-100 kb. Dam cos nie dlugo specjalnie do internetu zrobione[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj :) W Polsce marnie ze znajomością technologii typu cult3d czy director(3D). Trzeba to zmienić :)

 

Ja przerabiam cult3D, wkurzające, że nie ma porządnego forum o nim. A może ktoś zna? Było na stronie cult3d.com, ale wyparowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... WIELKIE DZIEKI za linka :)) To jest wlasnie to głowne-stare forum tylko przeniesione :)

 

Kulki super :) Wysepka tez fajna dzieki ozywieniu 3D (obrot). Troche mi w obu brakuje bardziej intuicyjnej nawigacji, no ale w sumie nie o to na tym etapie chodzi.

 

 

Originally posted by Zwierzak

z czym sie to je :) ?????

 

Najlepiej jak zaczniesz od http://www.cult3d.com/download/download.asp

 

trzeba pobrac

- eksportera z maxa

- \"designera\" w ktorym budujesz cala scene

- obszerny manual (nawet dwa, drugi z tutorialami)

 

Trzeba będzie założyć wątek o Cult3D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie oto na razie chodzi :)

Zresztą jak napisałem wcześniej to jest zywcem wyjęte z mojej pracki na zaliczenie :) i w dodatku ze wczesniejszych wersjii. Teraz głównie skupiam się na dołączeniu do tego wszystkiego fizyki z Reactora/Havoka z maxa. Fajnie to wszystko wygląda wtedy jak odbijają sie np kuleczki albo coś podobnego. Czy w cult-cie też można dodać fizyką ???

Jak by co to umieszczę mały przykładzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się Ciebie czyta, więc proponuję zrezygnować z polskich znaków :) Chyba masz jakiś konflikt strony kodowej przeglądarki z forum.

 

Z tą fizyką w Cult3D to chyba niewiele można zdziałać, przynajmniej nie widziałem żadnego przykładu na to. Ale jak się czegoś doczytam to sprostuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cząstki w Directorze są już od dawna. Szkoda zę Macromedia nie rozwija tego produktu bo możliwości ma on potężne, ale ma też wady takie jak przestarzały engine 3D. Ale dobra instrukcja i ogromne możliwości rozbudowy samego programu za pomocą tzw. eXtrasów (czyli wtyczek pisanych w C++) to jego atuty. No i wydajność jest o niebo wyższa niż Flasha (tam prędkość rozkłada głównie wszechobecny antyaliasing). Szkoda że w Directorze nie ma znanych z Flasha MCków, ale i bez nich da się żyć ;]

 

 

 

Clut3D? Możesz cos więcej opoiwedzieć? Tzn. możliwości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki za swą opinię. Niewiedziałem że cząstki są od dawna poprostu niedawne je znalazłem na stronach Macromedii... No ztym engine mogli by sie bardeziej postrac. Bo prostota tworzenia prostych efektów (narazie tylko takie potrafię) jest duża... A pliki wcale nie zajmują tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm odkopuje ten wątek ponieważ nie mogłem znaleźć tego o engina 3d na www.

http://dom.futryna.pl/?page=hp-ins&uz_id=309

W sumie ciekawa żecz zwłaszcza jak się wejdzie na zaaranżuj wnętrze...Jest to zrobione w o2c dość ciekawy format na strony www.

Powiem tylko że już nie długo bedziemy rezygnować z o2c i przechodzić na directora... Mimo że większe pliki ale o wiele wieksze możliwości... Pokazuje to tez dlatego że już ogólny zarys programu mam zrobionyw directorze chodzi to na razie jako samodzielna prezentacja... A teraz bedziemy to dostosowywać do internetu... No ibedę tu na forum umieszczał postępy... Zewszystkim od sposobu poruszania do interfejsu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jeszcze że trzeba poczekać do calkowitego zaladowania strony bo inaczej beda wyskakiwas bledy java scriptu. i nic nie bedzie dzialac. I tak interfejs jest do dupy a sterowaniu i meblowani mozna wiele zazucic... No i moja praca bedzie polegala na tym żeby to tak zrobic w directorze żeby bylo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności