Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 5 - Military Vehicle


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jednak maszyneria.

 

Należy wymodelować pojazd kołowy/gąsiennicowy z Pierwszej lub Drugiej Wojny Światowej.

Może to być czołg, tankietka, haubica, armata, działo p/lot. i co Wam przyjdzie do głowy - pod warunkiem że porusza się (jest ciągnięte) to ziemi.

 

Prosze o dołączenie referki tego co robicie, bedzie łatwiej oceniać.

 

 

 

 

Regulamin :

- Czas modelowania 4h

- Referka+Screen z viewportu + siatka na jednym obrazku, pomoże to później zebrać prace

- Wrzucamy jeden obrazek o długości 800, wysokość dowolna ! Prace które nie będą przestrzegać tego zostaną od razu usunięte!

 

 

Nagrody :

- Front Page

- Wybór następnego tematu speedu3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Regulamin :

- Czas modelowania 3h

3h to mało. bardzo mało. nie żebym kierował to do kogoś konkretnego, ale przewiduję ostre naciągnie czasu. ja swoją tankietke robie już ponad pół roku więc 3 godziny to wydaje mi się mało :)

 

według mnie speedy powinny polegać na tym że jest temat i tydzień na wykonanie modelu a nie ileś godzin. bo to mocno można naciągnąć.

poza tym powinna być udostępniona scena z oświetleniem aby każdy render był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym powinna być udostępniona scena z oświetleniem aby każdy render był taki sam.

Jak przygotujesz sceny do 3d studio maxa, houdini, Mayi, XSI, lightwave, cinema4d, blendera, wingsa, modo, k3d, ... (kilkaset nazw później) etc gdyż nie wystarczy jakiś prosty obj czy 3ds do przechowania tego, gdyż rózne pakiety róznią się pod względem choćby rodzajów świateł czy też parametrów kamery, to myślę, że można takie coś zastosować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nam powolutku zaczyna sie zmieniac pojecie "Speed" :)

ja wiem ze polacy sa ambitni ale bezprzesady :D

jak tak dalej pojdzie to w sesji 10-15 bedziemy mieli temat typu "polskie miasto" ;)

powinniscie dawac tematy takie na szybkie modelwoanie nie wazne co ale aby bylo szybko bo rozszerza nam sie to do prac a nie speedow jak pisal wyzej niektorzy czalgi robia miesiacami :D (ja sam swojego robilem tydzien ale po pare h dziennie)

sam nie wezme za duzo czasu na modelowanie choc chcialem :D

ps. mozna by zrobic co w stylu speedowaych na 3dtotal 1h i jakies proste modelwoanie albo max 2h ale cos trudniejszego ale nie za bardzo :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - no właśnie też na to liczyłem kiedy powstawał ten pomysł. Myślałem, że to beda speedy ala 3DT, takie 1h, gdzie głownie bedzie sie liczył pomysl :)

 

Przecie, nikt nie wymodeluje tu czołgu w 3 h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke głupio wyszło :\ niech ktos zmieni to z pierwszej/drugiej wojny swiatowej nie doczytalem tego i juz mam godzinke pracy za sobą, w kazdym razie daje to co mam jak sie temat zmieni to dokoncze :)

 

screenfx4.jpg

 

edit do postu nizej: usune tego posta gdy sie temat zmieni :) tak przynajmniej jakis ślad po mnie zostanie przy niezmienionym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko uwazam ze kwestia tematu speed3d-5 to juz sprawa zamknieta..wybor tematu przysluguje przciez zwyciescy poprzedniego speeda..wiec conajmniej nie wypada dopraszac sie o jego zmiane..hmm no i przeciez udzial nie jest obowiazkowy...:P...powodzenia,ja poki co szukam czegos fajnego :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo fajny, ja juz skonczylem modelowac. czekam teraz na jakas decyzje odnosnie tematow i renderow. Jak tylko cos postanowice, umieszcze swoja prace.

pozdrawiam.

 

A chciałem zaproponowac wydłużenie czasu do 4 godzin.

 

Co do wyboru tematu przepraszam że nie uszcześliwiłem wszystkich, ale nie miałem lepszego pomysłu, pytałem - prawie nikt nie podpowiedział. W planach miałem postać z polskiej kreskówki (na maksymalnie 2h) ale pisaliście, że nie chcecie organiki.

Zmieniam czas na 4 godziny - etyr11 przepraszam - domodeluj jeszcze coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki.

 

"scena też fajna - jak chcesz to zamieść link do pustej sceny - weźmiemy ją jako bazową (jeśli jest w maxie)"

link do sceny w zalaczniku- scena w ms paint;)

 

Czekam z niecierpliwoscia na Twoja prace pikSar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak narazie etyr moj faworyt aczkolwiek pracka zeet'a tez niczego sobie;]

PS: scenka nie chce mi sie zaladowac ale to pewnie wina tego ze nie mam v-raya zainstalowanego...

PS2: etyr moglbys pokazac refki na ktorych sie wzorowales?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tyle odemnie:

z modelu nie jestem zadowolony tak jakbym sobie tego życzył, daje go do WIPa aby skonczyc, szkoda go

Dzisiaj nic nie wykombinuje upload robie na modemie- ale jazda !!

Co do detalli, opon, podwozia - niestety czasu zabrakło

AAAA i zwiazek z poniższa referką jest dość luźny, bo to bodajże angielska wersja, blueprint miałem inny, a zamek i podajnik naboi jest od podobnej wersji polskiej Bofors 40mm (szukajac w necie referek zawsze mozna sie czegos dowiedziec ciekawego)

 

c62eed05a362bd56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzech nie wystartowac jak taki temacik Piksar dałes:D ruskij awtomobil D-8...ale speed to jednak nie dla mnie. Serce mi sie kraje kiedy musze po łebkach detalizowac..dlatego uwazam ze poległem-mase rzeczy nie zdążyłem zrobić, sami ocenicie. 4 h z zegarem szachowym...rozumiem ze rendering sie nie liczy. Pozdrawiam! Kliment.

Ponizej referki i moje speedowanie.

<a href=speed4om5.jpg' alt='speed4om5.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyla noga.

Prace sa na prawde rewelacyjne. Co gorsza z modelu na model idzie wam coraz lepiej. Już drżę na samą myśl, co pokażą inni.

Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia.

 

kliment woroszyłow- mógłbyś udostępnić twój plik ze sceną, tak jak ja to zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Death Metal- a czemu masz sie nie wlaczac. Jesli podoba ci sie temat, a modelowanie sprawi ci przyjemnosc to oczywiscie, ze sie dolacz. Moim zdaniem nie chodziu tutaj o wygrana, tylko o sprawdzenie siebie na tle innych, dobra zabawe i niewatpliwie nauke szybkiego modelingu. Przeciez nikt cie nie zmiesza z blotem za to, ze ci model nie wyszedl. Najwyzej nie wygrasz, ale jak juz pisalem tu nie o to chodzi moim zdaniem. Takze szukaj referek i dajesz chopie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się dołącze. Na razie sobie wybieram jakiegoś SdKfzta ładnego ;).

 

Mam nadzieje że nie liczycie czasu szukania bluprintów i ich obróbki :P

 

Pamietaj aby wliczyc też czas, który spedziles na przegladaniu tego wątka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności