Skocz do zawartości

Fotografia: Teczka DmK - Zapraszam.


Dmk

Rekomendowane odpowiedzi

Zedytowałem całkowicie ten temat, wrzuciłem wszystkie zdjęcia na google więc można obejrzeć wszsytko w jednym miejscu :)

 

Link: Teczka DmK - Fotografia cyfrowa

 

Zdjęcia są można powiedzieć z 3 okresów

-bardzo stare (kropla, popielniczka i pare innych)

-jesienne (liście, kwiaty i reszta)

-dzisiejsze świąteczne, zimowe :) [te mają duża wagę więc mogą się dłuzej łądować]

 

Ratusz to fotomontaż (tzn niebo)

Reszta lekko wykadrowana i podrasowana w PS

Wszystkie zdjęcia były robione na Canonie PS 610, niestety w co niektórych ostrość pozostawia wiele do życzenia.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Dmk
Re'up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w ps do kazdego dodalem poza wykadrowaniem jedną opcje... i to nie były lvls kolorów czy inne tego typu rzeczy, mam sentyment to pewnej rzeczy i zawsze podoba mi sie efekt jak ją dodam, a przeciez gdybym mocno chcial zmodyfikowac foto jak to nazwałes to juz by to było pod grafike 2D i fotomontaz a nie fotografię... więc nie ma to najmniejszego sensu...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właściwie co z Ciebie za grafik? :P

 

jaki grafik :) JAM ELEKTRYK

 

gdybym mocno chcial zmodyfikowac foto jak to nazwałes to juz by to było pod grafike 2D i fotomontaz a nie fotografię... więc nie ma to najmniejszego sensu...

 

już Cię lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym mocno chcial zmodyfikowac foto jak to nazwałes to juz by to było pod grafike 2D i fotomontaz a nie fotografię... więc nie ma to najmniejszego sensu...

Odważny kolo :)

ale foto nic nadzwyczajnego, ni to artystyczne ni reportaż, po za tym otwiera sie to to wieki.

no ale wszyscy muszą od czegoś zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez własnie ;) od czegas zaczac trzeba a po to daje tutaj zebyscie troche pojechali po mnie zeby motywacja byla ^^

 

cyfrowka od lustrzanki rozni sie bardzo duzo, jeszcze zalezy jak na to patrzec ale zalozmy ze duzo, a ze lustrzanke najwczesniej sobie sprawie za hmm 2-3 lata jak bede w koncu na studiach to wtedy dopiero bede mogl na powaznie juz podejsc do foto, chociaz to bedzie bardziej jako hobby bo job bedzie cos z grafiką jednak ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfrowka od lustrzanki rozni sie bardzo duzo, jeszcze zalezy jak na to patrzec ale zalozmy ze duzo

 

 

wybacz, lecz rozweselona przez whisky... lustro Ci duzo nie pomoze. jak nie umiesz zrobic dobrej foty kompaktem (a mozna), to nic Ci nie pomoze. zwlaszcza sprzet. glupota i slepe zapatrzenie w lustrzanki.

 

lustro kup jak naprawde bedziesz cos potrafil. inaczej niepotrzebnie umoczysz kase. no chyb ze chcesz miec ladne zdjecia z wakacji, a masz za duzo pieniedzy.

 

lustro daje jakosc i, nie ukrywajmy, dobre, niskoszumiace iso (komfort w trudnych warunkach typu zamkniete pomieszczenia) + lepsza GO, ale to juz tylko konstrukcja matrycy, a dokladnie jej rozmiarow.

a uwiez mi, ze i bez tego mozna robic dobre zdjecia.

 

a co do foty...

 

wrzucaj tak jak wszyscy :P to naprawde wygodny sposob.

i calkowicie nie podchodza mi galezie. niby ramka, ale niedorobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na GO tj. jej odzwierciedlenie ma tez wplyw rozmiar matrycy. teoretycznie, biorac pod uwage szklo, czyli ogniskowa i przyslone - w moim lumixie powinnam miec lepsza GO przy nizszej przyslonie niz kity nikona, a tak nie jest. tu wchodzi wieksza matryca w lustrzankach w porownaniu z kompaktami. jak to dokladnie dziala - nie wytlumacze. technikiem nie jestem, lecz humanista :P jednak ma to wlpyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała zabawa...

ustawienia:

1/1250 i 1/1600 tylko nie wiem czy akurat to te bo roznie kombinowalem

f 8.0

iso 50

1027td9.jpg

 

1036qw0.jpg

 

mam problem jak zrobić domowym sposobem zeby tło było białe tak jak ma to Świerscz -> -Link- albo chociaz takie zebym mógł wyciac w PS chociaz wtedy straci urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe tło: odpowiednio ustawić WB (balans bieli) ...np według wzorca

 

odnośnie fotek

z f8.0 można było śmiało niżej zjechać w dół

tło tragiczne - duży brystol to naprawdę żaden wydatek, a efekt o niebo lepszy

światło za ostre - imo należało je odbić, albo rozproszyć

...niestety kiepsko (chyba, że to początki - to wtedy ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz)

 

innych fotek nie oceniam - też nie lubię dużo klikać ;)

poza tym ciężko oceniać tyle prac na raz

 

...zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli nie opanuje się kompaktu to lustro niewiele pomoże

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe tło... na moje oko to z tego co na kursie gościu majaczył to musisz dać szary(szary bo on najlepiej przyjmuje kolory świateł na siebie cy jakoś tak..) papier w odpowiedniej odległości od obektu ... i na niego skierować światło spot/target o kolorze białym(albo jakie tam chcesz..)...i masz białe tło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z brystlem teraz mialem problem bo nic nie mam ale jutro ide kupic ;) i poprobuje wlasnie fotki na bialym tle porobic, mozna powiedziec ze poczatki, no po to daje tutaj zebyscie pomogli ;) jutro/pojutrze dam dalsze próby i wtedy zobaczycie ;)

pozdr

 

a co do klikania to powoli bede najwyzej dodawac po 2-4 fotki do postów ale to jak bede miec czas i checi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślę ...znacznie lepiej ;) ...ale:

- nie doświetlaj centralnie flashem (pierwsza fotka z dzisiejszych)

- ciągle widać kłopot z WB

- ustaw tło w ten sposób: http://img164.imageshack.us/img164/8920/p8226294kk2.jpg

- jeśli bawisz się wodą pomyśl może o pleksi, jest wytrzymalsza od papieru

- prześcieradło - spróbuj, przecież nie zepsujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie akurat właśnie z tego forum mało zdjęć widziałem, żeby probówać z tym popchnęło mnie kiedys logo w jakimś szablonie wordpressa ^^ a że przeglądałem wipy foto i natrafiłem na fote Świerszcza to mi sie przypomniało i zacząłem kombinować... ale to w takim razie zaraz jak to nazwałes piksarowe foty obejrze ;) tylko problem mam bo nie mam białego światła, co najwyżej żołte/pomaranczowe, jak bede miał coś nowego to wrzuce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może te moje 3 grosze dorzucę :P na drugiej fotce... niewiem jaki miałeś zamiar efekt uzyskać ale na moje oko ustawił bym po dwóch stronach spot lighta na tą kartkę z tyłu + mocniejsze światło im dał... do tego może jakiś box oświetlony z lewej/prawej gdziekolwiek obok tej szklanki żeby dał ładne odbicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności