Skocz do zawartości

Combustion: kompresja przy renderowaniu


jangot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktoś wytłumaczyć jak to jest możliwe...

 

Mam ukończony projekt w combustion. Dość prosty Composite - podłożenie polskich napisów i maskowanie przez klonowanie i malowanie (Paint) oryginalnych tekstów.

Renderuję to w rozmiarze źródłowym 720x480 tryb BEST kodek DivX z osadzonym dźwiękiem i mam rozmiar pliku 24MB.

Następnie renderuję na potrzeby www to samo ale dwa razy mniejsze tj. 320x240 i mam taki sam rozmiar pliku (czasem tylko kilka kB różnicy). Reszta parametrów taka sama jak wyżej.

Jak to możliwe? Dwukrotne zmiejszenie klipu to 4 krotne zmnieszenie obszaru obrazu a rozmiar wyrenderowanego pliku pozostaje taki sam?

 

Co mam zrobić aby mniejszy plik zajmował proporcjonalnie mniej miejsca na dysku?

Większa kompresja nie wchodzi w grę.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z kodekami chyba wszystko jest OK.

Pliki wynikowy faktycznie wychodzi 2x mniejszy ale rozmir ma taki sam.

A może coś jest nie tak ustawione w Combustion? Dokłanie nie wiem co ale mam na myśli coś w stylu ustawienia jakości przy renderowniu: Drafi-Medium-Preview-Best. Zmiana jakości na niższą przede wszystim przyśpieszy renderowanie natomiast rozmiar pliku pozostanie podobny. Może tak samo jest z rozmiarem klipu?

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą dwukrotne renderowanie jest trochę bez sensu.

Wyrzuć to z Combustion w nieskompresowanym AVI lub w klatkach i kompresuj do DIVXa w Virtual Dubie. Jeżeli tam też nie będzie ok, to masz coś z kodekami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Nie uzywam Virtual Dub'a ale chyba czas się nim zainteresować.

Udało mi sie co nieco zrobić i znacząco mniejszyć rozmiar klipu. Okazało sie, ze w dużej mierze za rozmiar pliku jest odpowiedzialny dźwięk! Miał niepotrzebne wysoko ustatione parametry.

Już powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności