Skocz do zawartości

modeling - max 5 i 6


filuh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na razie nie robiem zbyt wiele renderów porównawczych, ale jak do tej pory, nie wychwyciłem żadnych różnic w kształtach brył.

Więc może chodzi Ci o sposób wyświetlania siatki w viewportach. W MAX\'ie 6 pojawiła się bardzo przyjemna opcja wyświetlania podstawowej siatki na modelu z nałożonym meshsmooth. Więcej na ten temat z obrazowym wyjaśnieniem można znaleźć w pdf\'ie (był niedawno news o tym). Więc aby wrócić do starego sposobu wyświetlania, odznacz w ustawieniach meshsmooth \'isoline\' (mniej więcej tak się to chyba nazywa - piszę z pamięci).

 

A jeśli jednak faktycznie wychwyciłeś zmiany kształtu pomiędzy tymi wersjami max\'a, to pokaż jakieś screeny porównawcze. Może wtedy da się coś więcej pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym może jeszcze jeden test zaproponował. Obydwie siatki eksportuj po nałożeniu meshsmooth do 3ds\'a, albo wykonaj collapse listy modyfikacji (wedle uznania) i wtedy obydwa obiekty wstaw do jednej sceny. W ten sposób zauważysz każdy przesunięty vertex i być może udowodnisz swoją hipotezę (od razu powiem, że ja nie sprawdzałem.. jeszcze :] ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porównując oba modele to według mnie jest tak:

- dolny model ma większy specular , przez co inaczej wygląda;

- porównując paski przytrzymujące chełm odrazu widać, ze ten dolny jest bardziej wygładzony;

- podobnie może być z modelem głowy, ma poprostu ustawione większe wygładzanie do renderingu, więc w viewportcie bez kolapsu nic nie zauważysz. No i wywal te tekstury, bo wtedy można wyciągać złe wnioski:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności